čeština English Deutsch Polski Русский

Eshop Flights Wallachian kingdom New Zealand

About us | Utilization of packages | Sellers | Reference | To download | Sitemap | General conditions | Protection of personal data | Cooperate with us | Contact
Seller´s sign in | Basket

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

ULTIMATE EXPERIENCES

Experiences/packeges for Everyone Events/tours for Companies/Groups

Activity/tour search

 
 

Subscribe for newsletter

JAKÉ BYLO V HISTORII NEJVÝZNAMNĚJŠÍ MÍSTO CELÉ POLYNÉSIE? MARAE TAPUTAPUATEA (UNESCO)

zobrazeno: 506x
13.12.2022
Odpoledne jsem ještě jednou navštívil Marae Taputapuatea (UNESCO), tentokrát s klienty a suchou nohou. Každý, kdo je trochu vnímavý ucítí, že místo má opravdu zvláštní energii a je kolem něho i velice zajímavá historie...
Původní marae bylo zasvěceno bohu Ta'aroovi, nejvyššímu stvořiteli. Nakonec však převládlo uctívání boha Ora - boha života a smrti. Podle legendy Orův potomek Hiro postavil marae a dal mu jméno Taputapuatea, "Oběti ze vzdálených zemí". Jak se kult boha Ora šířil na další polynéské ostrovy, Taputapuatea se postupně stala centrem celé Polynésie.
Místo bylo založeno již kolem roku 1000 a bylo rozšířeno a přestavěno nejméně při dvou různých příležitostech mezi 14. a 18. stoletím. Marae bylo místem, kde se scházeli kněží a navigátoři z celého Tichomoří, aby přinášeli oběti svým bohům a sdíleli mezi sebou své znalosti a zkušenosti zejména ze svých plaveb do různých koutů Pacifiku...
Když byly někde zakládány nové marae, musel být jejich základní kámen odebrán z marae Taputapuatea, aby fungoval jako duchovní spojení. Kněží, náčelníci a válečníci z ostatních ostrovů se na Raiatea pak pravidelně scházeli , aby udržovali spojení a účastnili se lidských obětí bohovi Oro.
Kolem roku 1763 na ostrov Raiatea zaútočili válečníci z ostrova Bora Bora, porazili vladce Tupaiu a ostrov vydrancovali. To zahrnovalo i zničení marai v Taputapuatea.
20. července 1769 na palubě Endeavour dorazili na ostrov James Cook, Joseph Banks, Daniel Solander s Tupaiou, aby ostrovy Raiatea, Tahaa, Huahine a Bora Bora ze Spojeného království, zabrali. 
Na počátku 19. století pak na ostrov dorazili misionáři a celý komplex marae Taputapuatea byl krátce poté opuštěn...
TH
 
 

Calendar

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
 
 
 

Why with us

Do you want to enjoy your leisure time with a range of interesting activities, not only relaxing but learning something new as well?

Come and experience the WALLACHIAN KINGDOM for at least a day!

Specially for you, we have wrapped up some wonderful, unforgettable times into a range of themed ‘Packages of Experiences’.

We are sure that everybody will be able to find something that suits their personality, interests, mood, age and physical ability.

Client:

Username (email):

Password:


Forgotten password
New Customer
Ultimate experiences
 

© Copyright 1997-2022 - Walachian Kingdom ®

Tvorba www - Neofema s.r.o.