čeština English Deutsch Polski Русский

Eshop Flights Wallachian kingdom New Zealand

About us | Utilization of packages | Sellers | Reference | To download | Sitemap | General conditions | Protection of personal data | Cooperate with us | Contact
Seller´s sign in | Basket

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

ULTIMATE EXPERIENCES

Experiences/packeges for Everyone Events/tours for Companies/Groups

Activity/tour search

 
 

Subscribe for newsletter

NEW ZEALAND - PHOTO EXPEDITION (Self/share drive)

zobrazeno: 92068× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
The BEST of... In New Zealand

Category: All flavors, Outdoor programs, Adrenalin and adventure, Sports and leisure activities, Tour Packages of all flavors, Self/share drive tours, events and activities, Self/share drive soukromé cesty a akce

Locality: Abel Tasman National Park, Auckland, Cathedral Cove, Christchurch, Dunedin, Fox Glacier, Franz Josef Glacier, Kaikoura, Lake Tekapo, Milford Sound, Mount Cook, Nelson, Nový Zéland, Nový Zéland, Picton, Punakaiki, Queenstown, Rotorua, Slope Point, Taupo, Te Anau, Tongariro National Park, Waipoua Kauri Forest, Waitangi, Wanaka, Wellington

Demand

Nový Zéland se svou nádhernou přírodou a fotogenickou krajinou je opravdovým rájem pro fotografy krajináře. Ale nejen pro ně. Svou výjimečnou polohou daleko od všech zdrojů světla nabízí výjimečné fotografické možnosti i pro specializované fotografy hvězdné oblohy. Sám jezdím po Novém Zélandu na fotografické expedice od roku 1993. A i když se v posledních letech specializuji zejména na fotografické zakázky pro cestovní kanceláře a cestovní ruch, má láska a zájem o fotografii krajiny trvá a rozhodl jsem se nabídnout vám své zkušenosti prostřednictvím fotografických expedic.  Prakticky nabízíme dvě možnosti:

  • SELF DRIVE FOTOGRAFICKOU EXPEDICI bez průvodce - Fotografické expedice s vlastní dopravou bez průvodce jsou nejoblíbenějším způsobem jak tuto nádhernou zemi poznat a fotografovat. Je to způsob, který vám dává velkou svobodu pohybu a programu za minimální cenu. Sestavíme váš itinerář, vytipujeme vám konkrétní místa, časy, zajistíme pronájem aut, rezervace vašeho ubytování a služeb dle vašeho zájmu. Vy si pak celou expedici odjedete sami.
  • SELF DRIVE FOTOGRAFICKOU EXPEDICI s průvodcem - Fotografické expedice s vlastní dopravou a s průvodcem vám nabízí větší komfort a průvodce - profesionálního fotografa :-), který vás bude vaší fotoexpedicí provádět. Spolupracujeme s několika novozelandskými fotografy krajináři, kteří se vám v závislosti na vašich termínech a lokalitách mohou věnovat. Spojíme se s našimi průvodci, spolu s nimi sestavíme váš itinerář, vytipujeme vám konkrétní místa, časy, zajistíme pronájem aut, rezervace vašeho ubytování a služeb dle vašeho zájmu.

Upozornění: Za řízení vozu nesmíte na NZ pobírat žádnou finanční ani nefinanční odměnu! Jinak může být vaše řízení kvalifikováno jako "passanger transport service" a může vám být uložena pokuta, a dokonce vám Policie může bránit v další jízdě. Doporučujeme před jízdou sepsat jednoduchou dohodu o sdílení vozu a nákladů na jeho provoz, o tom, že řidič není za čas své jízdy odměněn.*

*VAROVÁNÍ - V letech 2013 až 2017 docházelo k desítkám falešných udání českých cestovatelů a skupinek, které spolu cestovaly po Novém Zélandu. Prokázalo se, že za jejich falešným udáváním Policii stála CK TRUE TRAVEL, včele s její majitelkou, honorární konzulkou ČR Vlaďkou Kennett, která se takto snaží zvýšit počet klientů své CK. Vlaďka Kennett je také podezdřelá a vyšetřována za zneužívíní osobních údajů českých občanů pro své komerční aktivity a nedoporučujeme nikomu s ní vůbec vstupovat do kontaktu.

 

Options and prices:

Napište nám email nebo poptávku do poptávkového formuláře s více informacemi o tom, jak si vaší fotografickou expedici představujete, a my Vám zašleme cenovou nabídku. Cena vaší fotografické expedice se odvíjí zejména od počtu osob, termínu, délky pobytu, vámi vybraných služeb, aktivit a kvality ubytování. Pokud budete hodně cestovat a bydlet po hotelech zaplatíte samozřejmě podstatně více než pokud zvolíte variantu jen s několika přejezdy a ubytováním na horských chatách a AIRBNB. Nebo nám prostě zašlete váš rozpočet se základními informacemi o vaší představě, a my vám navrhneme co si s ním můžete na NZ dovolit :-).

Cena našich služeb za přípravu fotografické expedice se pohybuje zpravidla od několika desítek tisíc korun - cca od 30 000 za přípravu foto-itineráře a rezervace auta a ubytování, až po stovky tisíc korun za organizaci skupinové akce s místním průvodcem - fotografem profesionálem a all inclusive servisem. 

Contents of the package:

Většina z vás fotografů nejezdí na NZ bez toho aniž by o této zemi něco věděla, a o tom co chce vidět má již aspoň hrubou představu. S čím však nejčastěji potřebujete poradit a pomoci a co Vám v rámci našich služeb můžeme nabídnout?  S cestami na NZ radíme od roku 1993...

- Místa a časy k fotografování - Výběr míst i časů je odvislý od termínů, kdy se rozhodnete na Nový Zéland odcestovat a od toho, jestli budete mít zájem o Expedici bez průvodce nebo s průvodcem. U fotografických expedic s průvodcem již mají fotografové průvodci často své vlastní místa a časy, do kterých se musíme vejít. Místa pak vybíráme dle vašich dalších kritérií, které nám sdělíte. Spolupracujeme i sfilmaři a tvůrci filmů a dokumentů o Novém Zélandu, kteří mají naprosto specifické požadavky.

S ohledem na vzdálenost Nového Zélandu od České republiky chcete zpravidla fotografovat buď "To nej z přírody celého nového Zélandu" nebo "To nej z přírody Jížního ostrova" a vaše expedice trvá od 14 do 30 dnů. 

Příprava na cestu - víza, peníze, pojištění, jiná potvrzení apod. I když pro turistické návštěvy má ČR s Novým Zélandem bezvízový styk, není vstup do této země zdaleka samozřejmostí. K tomu abyste mohli na NZ přijet bez víz, musíte splňovat celou řadu dalších podmínek, které nejsou vždy úplně známé a mohou vás nepříjemně překvapit. Pozor pokud cestujete ve skupině, pokud jste někdy na NZ již byli a pracovali, pokud cestujete s dětmi a bez druhého partnera, pokud jedete za byznysem nebo pokud jste přišli do styku s honorární konzulkou České republiky Vlaďkou Kennett. Poradíme Vám co mít sebou, aby váš vstup do země proběhl pokud možno bez problémů.  

- Letenky. Na NZ se dá letět za různé ceny, různě dlouho a přes různé části světa :-). Nejlevnější letenky se většinou dají koupit mimo sezónu, čím dřív, tím levněji. Většinou jsou však s přerušením v Číně nebo v Korei a lety jsou dlouhé (trvají s přerušeními i několik dní.). Hotely máte většinou v ceně. Čím dražší letenka, tím většinou kratší let a víc možností s letenklou něco dělat. Oblíbené jsou lety s Emirates Praha - Dubai - Auckland nebo Singapore Airlines Praha - Amsterdam - Singapore - Christchurch apod. S letenkami Vám poradíme, případně je zajistíme :-)

- Doprava na místě a pronájem aut. Na NZ fungují desítky půjčoven všech možných cenových kategorií a kvalit. Každý z vás má jiné možnosti a představu o ceně, kvalitě, pohodlí a prostoru svého dopravního prostředku. Pozor je potřeba si dát na jednosměrné příplatky, ceny za kilometr, nutnost přepravy trajektem z ostrova na ostrov apod. Poradíme Vám jak systém funguje a pokud budete chtít, vůz pro vás najdeme a rezervujeme :-)

- Itinerář vaší cesty. I když víte co chcete navštívit, vzdálenosti a časy mezi místy vás mohou nepříjemně překvapit a váš program i vážně nabourat. Poradíme vám s vašim itinerářem a pomůžeme Vám vaší cestu naplánovat tak, aby jste si ji užili bez zbytečných nepříjemných překvapení. NZ známe jako své boty :-)

- Ubytování na cestě. Pokud nespíte v karavanu, tak najít a zarezervovat ubytování dle vašich představ, rozpočtu v místě a čase bývá největším oříškem. Osobně známe většinu ubytování od turistické kategorie až po 5* hotely a opět vám rádi rezervace provedeme.

- Aktivity a program. V závislosti na sezóně a aktivitách může být problém v čase a místě najít volnou kapacitu a proto doporučujeme si alespoň ty klíčové aktivity na exponovaných místech rezervovat předem. Opět vám s tím rádi poradíme a pomůžeme s rezervacemi.

Vzorový Itinerář vaší fotografické expedice může vypadat třeba takto:

1. -2. den odlet do Aucklandu;

3. den přejezd do oblasti Bay of Islands - nádherné pobřežní scenérie, zátoka plná ostrovů. Návštěva městečka KAWAKAWA a seznámení a fotografování umění rakouského mnohostranného umělce "Hundertwassera", vlastním jménem Friedricha Stowassera, který zde tvořil. Návštěva Waitangi - místo podepsání legendární smlouvy mezi Maory a Angličany 6. února 1840, která se stala základem Nového Zélandu. 

4. den Waipoua Kauri Forest - vycházka a fotografování mezi největšími stromy jižní polokoule (kauri -  damaroň australská), Tane Mahuta („Bůh lesa“, 55 m), prales se stromovými kapradinami. 

5. den Přejezd do oblasti Rotorua se zastávkami k fotografování dle počasí;

6. den fotografování vulkanických oblastí kolem Rotorua. Možnost návštěvy termální rezervace Whakarewarewa - maorská vesnice se sněmovním domem (marae), vystoupení maorské taneční skupiny, Te Puia - gejzír Pohutu, termální oblast Wai-o-tapu - fotografování gejzírů, barevných horkých jezer (Champagne Pool), pramenů, aj. jízda okolo kráterového jezera Taupo;

7. den NP Tongariro (UNESCO) - fotografování v oblasti sopek, jezer a pouští, možný přechod Tongariro Crossing Track (Mangatepopo Hut - Mangatepopo Saddle - Red Crater - Emerald Lakes - Ketatahi Hut), případně jiné treky nebo výlety po okolí;

8. den přejezd do hl. města Wellingtonu - exkurze ve slavného filmového studia WETA, v podvečer krátká prohlídka města, výjezd lanovkou na vyhlídku a noční fotografování města;

09. den plavba trajektem přes Cookovu úžinu na jižní ostrov do Pictonu – jízda MarlboroughSounds do Abel Tasman.

10. den fotografování v Národním Parku Abel Tasman – celodenní fotografování tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké scenérie, pláže, skvělé treky podél pobřeží. Doporučujeme plavbu WaterTaxi podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP Abel Tasman. 

11. den přejezd divokým kaňonem Buller na West Coast, odjezd do Kahurangi N.P. na "konec světa" do městečka KARAMEA a fotografování Oparara Basin Arches a Kahurangi N.P.

12. den přejezd a fotografování divokého pobřeží West Coast - Cape Foulwind - vycházka k tulení kolonii, NP Paparoa – zastávka Charleston - scénické pobřeží,útesy, vyhlídka na skalní stěny, PUNAKAIKI - Pancake Rocks ve tvaru palačinek;

13. den Hokitika - fotografování Hokitika Gorge – nádherný kaňon s průzračnou vodou a houpacím mostem, cesta podél pobřeží pod úpatím Jižních Alp,  Okarito, NP Westland.  Vycházka k ledovci Franz Jozef a fotografování v okolí. Možnost fakultativních letů vrtulníkem k nejvyšší hoře Mt Cook a s přistáním na ledovci.

14. den fotografování „zrcadlového jezera“ Matheson lake, okolí Fox GlacierBruce Bay, jezera Wanaka a HaweaMt. Aspiring N.P. 

15. den fotografování v okolí Queenstown Lake Wakatipu, The Remarkables mountains, Glenorchy, ArrowtownCordrona, Kawarau Bridge, Gibston Valley, Bob’s Peak.

16. den přejezd do Te Anau a Milford Sound;

17. den fotografování v okolí Milford Road a fjordu Milford Sound - přírodní div světa, nezapomenutelná plavba lodí mezi skalami a vodopády, monumentální Mitre Peak (1692 m), tulení kolonie, Bowen FallsHomer tunel, koryto Chasm, podvečer u jezera v Te Anau.

18. den Cesta z Te Anau do vesnice Mount Cook, asi 420 km, po cestě typická scenérie Zélandu, jezera a ovce. Fotografování v Mt. Cook N.P..

19. den Fotografování v Mount Cook N.P. - jezero a údolí Hooker Valley pod nejvyšší horou Nového Zélandu Mt. Cook (3764 m), Tasmánský ledovec (nejdelší ledovec NZ, 27 km), jezero Tekapo a kostelík Dobrého pastýře s typickými .

20. den přejezd do Christchurch - anglikánská architektura, prohlídka lokality dle možnosti na místě, náhradně budované kontejnerové městečko, muzeum Canterbury, volný program.

21. -22. den odlet do Aucklandu anávrat do ČR. 

 

Information

Physical conditions:

Veškeré naše služby uzpůsobujeme vašemu věku a fyzickým možnostem nebo požadavkům. Jsme zvyklí pracovat jak se seniory, kteří preferují nenáročné cestování, tak se sportovci, kteří dávají přednost adrenalinovým aktivitám. Jelikoiž se však fotografuje v přírodě, počítejte s několikahodinovými treky, chozením v nerovném a náročném terénu.  

Total time:

Většina cest po Novém Zélandu trvá mezi 14 - 30 dny. Vzhledem ke vzdálenosti této země od České republiky, její velikosti (je větší než Velká Británie) a délce letu, nemá zpravidla smysl cestovat na kratší dobu. Jsme však schopni Vám zajistit i kratší návštěvy nebo delší pobyty spojené s prací nebo se studiem. 

Number of participants:

Počet účastníků není omezen. Většinou pracujeme se skupinkami od 2 do 12 osob, ale jakýkoliv počet pro nás není problém. Počet osob se většinou odvíjí od celkových nákladů vaší akce nebo velikosti auta. Víc osob většinou může cestovat levněji, jelikož sdílí jedny náklady na dopravu, PHM a může se dělit i o ubytování nebo další služby a aktivity.  

Wear, outfit:

Vybavení doporučujeme dle charakteru vaší akce a sezóny, kdy na NZ cestujete. NZ počasí se dá stručně charakterizovat jako velice proměnlivé a těžko předvidatelné :-) Takže vzít si na každé počasí něco - od plavek až po teplé oblečení na hory. Neberte si však oblečení zbytečně hodně a klidně se nám ozvěte a my vám rádi poradíme.

Season:

Na fotografování je dle mého názoru ideální druhá polovina března nebo i duben, kdy je na NZ něco jako babí léto. Stabilní a velice dobré počasí i světlo na fotografování je i v zimě - v Červenci a Srpnu, kdy jsou i levnější lety, ubytování a obecně je cestování po NZ mnohem příjemnější, protože není tolik turistů... Turistická sezóna na NZ začíná v Říjnu, hlavní je v Prosinci až Únoru, a končí v Březnu.   

Weather:

NZ počasí se dá stručně charakterizovat jako velice proměnlivé a těžko předvidatelné :-). Nejstabilnější je dle našeho názoru druhá polovina Března a zima v Červenci a Srpnu, ale velice záleží na lokalitě. Nejtepleji bývá v druhé polovině Prosince a v Lednu. O počasí na NZ informuje spousta serverů. Doporučujeme si stáhnout nějakou aplikaci do vašeho chytrého telefonu. Případně se opět ozvěte a rádi vám poradíme. 

When best to order::

Fotografické expedice na Nový Zéland obvykle vyžadují trochu delší plánování než běžné cesty nebo dovolená v Chorvatsku. Přece jenom poletíte přes půl světa a budete se pohybovat většinou mimo hlavní proudy turistů. Proto doporučujme zahájit přípravy co nejdříve - alespoň 6 měsíců předem, v závislosti na tom co přesně chcete fotografovat, v kterém měsíci chcete jet a jakou úroveň služeb požadujete. Budete tak mít větší výběr a větší manevrovací prostor na změny a vyjednávání. Nicméně pokud se z nějakého důvodu rozhodnete i na poslední chvíli, budeme maximálně operativní abychom vám s přípravou vaší cesty pomohli :-) 

Poznámka:

Rezervace a Booking zajišťuje novozelandská společnost Smart Tourism Services (STS) www.smarttourism.nz. Další služby jsou poskytovány autorizovanými partnery společnost STS - vybranými dopravci, ubytovacími kapacitali, poskytovateli služeb apod. Výběr partnerů a kombinace služeb probíhá vždy na míru vašim přáním a možnostem. Při tom spolupracujeme také s českými CK a expedice může být spoluorganizována i s některou z nich.

Additional services/programmes:

Doplňkovými službami může být téměř cokoliv, na co si vzpomenete. Většinou se jedná o specifické služby mimo fotografování a cestovní ruch , jako jsou právní služby, lékařské služby, poradenské služby apod. Co Vám nejsme schopni nebo nemůžeme poskytnout sami, zajistíme prostřednictvím stovek našich smluvních partnerů, s kterými na Novém Zélandu spolupracujeme. 

Pro ty z vás, kteří chtějí na NZ podnikat, firmám a podnikatelům také nabízíme:

  • Zpracování analýzy trhu - specializujeme se zejména na cestovní ruch, zábavní průmysl, gastronomii a potravinářský průmysl ale jsme schopni pracovat i s jinými obory. Mapujeme pro české firmy místní trhy, sbíráme jim informace, vytipováváme obchodní partnery, komunikujeme s nimi, organizujeme prezentační akce apod;

  • Zpracování podnikatelských záměrů a akčních plánů pro firmy, které chtějí vstoupit zejména na novozélandský trh, vytvořit zde svou pobočku apod. Ale máme své zástupce i v Austrálii.

  • Poradenství a přípravu agendy a podmínek ke vstupu na místní trhy – slazení výrobků s legislativou, certifikace, celní poradenství apod.

  • Marketingovou komunikací a organizací prezentačních akcí a vytipováváním potencionálních obchodních partnerů – komunikujeme úspěšné české produkty, služby a technologie a vyhledáváme potencionální obchodní partnery, zjišťujeme jejich pozici na místním trhu apod.  

  • Zajištění odborných služebních i soukromých cest – od zajištění letenek, schůzek, odborného programu služební cesty, exkurzí, ubytování, dopravy, průvodce  a dalších souvisejících služeb apod.

  • Zajištění odborných služebních i soukromých cest – od zajištění letenek, schůzek, odborného programu služební cesty, exkurzí, ubytování, dopravy, průvodce  a dalších souvisejících služeb apod.

New Zealand 1993 - 1994

New Zealand 2013 self/share drive holiday

New Zealand January 2015 self/share drive holiday

New Zealand autumn 2015 self/share drive holiday

New Zealand spring 2016 self/share drive holiday

New Zealand - Helicopters&flights

New Zealand - Milford Sound cruises

New Zealand - Milford sound trips selection

Nový Zéland Business cesty

New Zealand Nature and Landscapes

New Zealand Family self drive holidays

New Zealand Whale Watching KAIKOURA

New Zealand - WAITANGI a KORORAREKA

New Zealand - Matamata and Hobbiton

New Zealand - Abel Tasman

Not satisfied with package offered? Need accommodation or other service? Contact us and we help!
 
 
 

Calendar

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
 
 
 

Why with us

Do you want to enjoy your leisure time with a range of interesting activities, not only relaxing but learning something new as well?

Come and experience the WALLACHIAN KINGDOM for at least a day!

Specially for you, we have wrapped up some wonderful, unforgettable times into a range of themed ‘Packages of Experiences’.

We are sure that everybody will be able to find something that suits their personality, interests, mood, age and physical ability.

Client:

Username (email):

Password:


Forgotten password
New Customer
 

© Copyright 1997-2022 - Walachian Kingdom ®

Tvorba www - Neofema s.r.o.