čeština English Deutsch Polski Русский

Královský jarmark Letenky Valašské království Nový Zéland

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

SMART TOURISM SERVICES

Zážitky/aktivity pro každého Programy pro firmy a skupiny

Vyhledávač

 
 

Chci zasílat newsletter

Zážitky/aktivity/služby pro každého » Zábavné a dobrodružné programy » Historické, tradiční a umělecké » To nej z Nového Jičína s ubytováním ve WELLNESS HOTELU ABÁCIE****

To nej z Nového Jičína s ubytováním ve WELLNESS HOTELU ABÁCIE****

zobrazeno: 40925× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
TO NEJ...

Kategorie: Na hradech a zámcích, Historické, tradiční a umělecké, Všech chutí, Teambuilding & Teamspirit, Sportovní а volnočasové aktivity, Relaxační a lázeňské, Na hradech a zámcích

Lokalita: Česká republika, Moravskoslezské Beskydy, Nový Jičín, Valašské království

Poptávka

To NEJ z Nového Jičína

1. Návštěvnické centrum - 2. Žerotínský zámek - 3. Kino Květen - 4. Židovská synagoga - 5. Masarykovo náměstí - 6. Stará pošta - 7. Farní chrám Nanebevzetí Panny Marie - 8. Městská bašta - 9. Smetanovy a Janáčkovy sady - 10. Skalky;

Plánujete výlet do Beskyd? Organizujete firemní akci, konferenci nebo teambuilding? Využijte služeb wellness hotelu Abácie v Novém Jičíně.

Nový Jičín (www.novyjicin.cz)

Nový Jičín je překrásné historické město ležící na jižním okraji Moravské brány v Podbeskydské pahorkatině. Město se může pochlubit neobvykle vysokým počtem pamětihodností, které tvoří Městskou památkovou rezervaci, jež byla vyhlášena v roce 1967. Z kulturních památek stojí za vidění především malebné novojičínské náměstí, které nemá v ČR obdoby. Najdeme zde cenné měšťanské domy někdejších bohatých obyvatel, na všech stranách doplněné podloubím. Díky rozsáhlé rekonstrukci v letech 2008 a 2009 se na centrální plochu náměstí po více než 120 letech vrátila socha svatého Mikuláše, byla načrtnuta cesta, která náměstím staletí úhlopříčně vedla, nově se objevily vodní prvky – „Fontána času“ a „kašna sv. Mikuláše“. Střed náměstí nadále zdobí morový sloup z počátku 18. století a kamenná kašna se sousoším tančících sedláků.

Město je ideálním výchozím bodem pro výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí, do míst plných historických památek i do hor – Moravskoslezských Beskyd. Celou oblast protkávají značené turistické trasy, cyklotrasy a naučné stezky. Městem prochází regionální cyklotrasa č. 502 „Starý Jičín – Hukvaldy“, která se napojuje na cyklotrasu č. 5 „Moravská brána“, cyklotrasu č. 503 „Odersko „ a prostřednictvím cyklotrasy č. 6175 „Palackého stezka“ i na cyklotrasu č. 6016 „Valašsko“. Z Nového Jičína do Jeseníku nad Odrou vede až k pramenům minerální vody místní cyklotrasa „Jesenická kyselka“. Pro pěší turisty jsou tady např. trasy „Městská památková rezervace“, či „Novojičínská kopretina“. Sportovci si jistě vyberou z velmi bohaté nabídky novojičínských sportovišť, kde je mimo jiné možné zahrát si squash, tenis, badminton či bowling. Nedaleko středu města se lze vykoupat v moderním areálu s krytým i venkovním bazénem s toboganem. K rekreačním účelům slouží vodní nádrž Čerťák, kde lze kromě koupání i sportovně rybařit. Pouhé 3 km od centra města se nachází lyžařský areál na Svinci.

 

Varianty a ceny:

Cenu si určujete Vy a my Vám řekneme co jsme schopni pro Vás za ni udělat.Cena se skládá s fixního nákladu na zajištění celé akce, který je stejný pro jednoho člověka i celou skupinu a z nákladů na osobu, které jsou závislé na počtu osob. S počtem osob cena roste již jen velice mírně. Napište nám vaše požadavky do poptávkového formuláře a my Vám program naceníme dle Vašich přání a možností. 

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Ubytování ve Wellness hotelu Abácie****

 
HOTEL NABÍZEJÍCÍ WELLNESS POBYTY, UBYTOVÁNÍ A PROSTORY PRO KONFERENCE DOSTUPNÝ TAKÉ Z MĚST HRANICE A KOPŘIVNICE
 
Poskytneme Vám zázemí pro veškeré firemní, společenské i soukromé akce, kde potřebujete kvalitní servis a ubytování. Disponujeme technikou i prostorem pro pořádání rodinných oslav stejně jako pracovních meetingů, konferencí, kongresů či relaxačních víkendů. Ubytovací kapacita hotelu je 48 lůžek ve 23 pokojích.
Wellness hotel Abácie Nový Jičín je velmi vhodný pro pořádání firemních akcí, nebo jako ubytování pro Vaše obchodní partnery. Kromě ubytování s možností využití wellness služeb nabízíme také reprezentativní prostory, které jsou velmi vhodné pro jednání a konference. Výhodou je i dostupnost hotelu Abácie z měst Hranice a Kopřivnice. 
 
Ochutnávka toho NEJ v Novém Jičíně
Naše procházka městem začíná na náměstí v budově Návštěvnického centra, v tzv. Laudonově domě, ve kterém v roce 1790 zemřel slavný rakouský vojevůdce Gideon Ernst Laudon. Asi největším lákadlem Návštěvnického centra je interaktivní expozice mapující výrobu klobouků. Poutavou formou se seznámíte s pozoruhodným postupem výroby klobouků, vyzkoušíte si klobouky živě i interaktivně. Na módní návrháře si zde mohou zahrát nejen děti. Díky tomuto jedinečnému programu poznáte historii klobouků a zábavnou formou si rozšíříte své znalosti.
 
Dále pokračujeme Lidickou ulicí k Žerotínskému zámku, jehož dvě věžičky upoutají každého návštěvníka našeho města. Původně dřevěná tvrz z konce 14. století byla mnohokrát přestavována. Poslední velké úpravy byly prováděny za Bedřicha ze Žerotína a jeho manželky Libuše z Lomnice v polovině 16. století. Po odchodu Žerotínů r. 1558 sloužil zámek jen správním a hospodářským účelům. Nyní je zde Muzeum Novojičínska se stálou expozicí klobouků, historií města a obrazů výtvarných umělců Novojičínska.

Ulicí Úzkou dojdeme k funkcionalistické budově kina Květen z r. 1930, navrženou známým vídeňským stavitelem Leo Kammelem. Ve stejné ulici – Havlíčkova – se nachází budova bývalé Židovské synagogy, která byla postavena v historizujícím stylu v letech 1907–1908. V roce 1938 byla vydrancována fašisty. Její pozdější rekonstrukce nezachovala původní zdobnou podobu.

Od kina se jednou ze čtyř uliček dostaneme zpět na Masarykovo náměstí. Na první pohled nás okouzlí malebné podloubí. S jeho výstavbou se začalo po požáru roku 1503, který zničil původní dřevěné domy. Renesanční a barokní domy, které na jejich místě vyrůstaly během 2. polovině 16. století, zničily další velké požáry v 18. století. Jejich následná přestavba byla již ovlivněna klasicismem a historismem. Střed náměstí zdobí morový sloup a kamenná kašna se sousoším tančících sedláků v kravařských krojích, které je dílem profesora Barwiga z roku 1929. Na náměstí dohlíží Sv. Mikuláš, patron obchodníků, dětí a také Nového Jičína. Socha se vrátila do města po 116 letech při rozsáhlé rekonstrukci náměstí v letech 2008–2009. Novým prvkem na náměstí je také vodní dílo zvané Fontána času. Vodotrysky jsou naprogramovány podle hodin na radniční věži a tvoří jakýsi druh „vodního orloje“ či „vodního divadla“. Vaši pozornost jistě zaujme dům U Bílého anděla, kde sídlí stejně pojmenovaná lékárna nepřetržitě od roku 1716.

Jednou z nejkrásnějších budov na náměstí je renesanční Stará pošta z roku 1563 charakteristická dvěma arkádami, dnes sídlo Městského kulturního střediska. Právě tento dům dokládá bohatství novojičínského purkmistra Ondřeje Řepy. Výrazným domem na náměstí je bezesporu také budova radnice ozvláštněná věží s hodinami a ochozem.

Úzkou uličkou K Šatlavě projdeme k Farnímu chrámu Nanebevzetí Panny Marie, jež je kromě zámeckých věžiček hlavní dominantou města.

Žerotínovou ulicí míjíme po pravé straně zbytky městských hradeb a zrekonstruovanou Městskou baštu, která pochází z r. 1613.

Odpočinek v přírodě Vám poskytnou Smetanovy a Janáčkovy sady.

K výletnímu místu zvanému Skalky vede podél silnice ze Smetanových sadů cesta pro pěší lemovaná stromořadím. Je to malebné místo s krásnými výhledy do okolí, možností občerstvení a odpočinku.

 

Informace

Tělesné předpoklady:

Vhodné pro dospělé i děti všech věkových kategorií, bez omezení. Program zcela uzpůsobíme Vašim možnostem a předpokladům.

Celkový čas:

Délku programu/zájezdu přizpůsobujeme vašim požadavkům. Nejčastěji však trvá 2–3 dny.

Počet účastníků:

Omezeno pouze kapacitami jednotlivých aktivit a kapacitou hotelu. Obvykle od 10 do 48 osob.

Oblečení, vybavení:

Oděv závislý od roční doby a povahy poskytované služby. Každý, ať mladý, starý, domácí nebo přespolní musí být řádně oblečený. Nikoho nechceme vidět v roztrhaných gaťách, vytahaných teplákách, ve špinavé košeli, nebo ve špinavých gumákách.

Sezóna:

Celoročně.

Počasí:

Realizace programu není závislá na počasí. Vždy pro Vás máme připravenou suchou a mokrou variantu Vašeho programu. Nebudete se nudit za žádného počasí.

Kdy objednávat:

Čím dříve tím lépe aby byla na hotelu volná kapacita. Objednat však můžete zkusit klidně i s menším předstihem. Když to půjde, rádi Vám vyjdeme vstříc.

Doplňkové služby/programy:

Program/zájezd můžete spojit s některým z našich dalších programů nebo aktivit v regionu. K poznávání toho NEJ v Novém Jičíně doporučujeme dle vašich možností využít i některý z našich dalších produktů a to zejména vyhlídkové jízdy ve veteránech.

Rádi Vás přivítáme i na našem Hradě Štramberku, který je z Nového Jičína pouhých 10 minut cesty autem. Obzvlášť zábavná je kombinace se Studiem na fakultě pálení a slivovicových věd VKU a Pasováním na občana Valašského království. Každého účastníka programu je také vhodné obdarovat dárkovým balíčkem občana Valašského království nebo jiným dárkem z naší nabídky.

Jsme zvyklí dělat pro vás akce na klíč, od začátku až do konce. Ke zpracování pozvánek na Vaší akci můžete využít služeb našeho grafického studia. V průběhu akce Vám zajistíme veškerou dopravu, fotografování, natáčení i ubytování. Po akci postprodukční zpracování vašich fotografií, videí. Jen nám dejte vědět o co byste měli zájem a nebudete litovat! Akce může být například součástí studia na Valašské královské univerzitě. Nebo aktivitu zařadíte do vašeho vzdělávacího pobytu v Beskydech. V případě zájmu o vytvoření programu na míru, neváhejte použít náš poptávkový formulář.

Reference

Další produkty

Královský program pod Trúbou s luxusním ubytováním, Netradiční návštěva království slivovice, Velká historická jízda - vyhlídkové jízdy ve veteránech., NOVÝ ZÉLAND - FOTO EXPEDICE (Self/share drive), Roztáhněte svá křídla - seznámení s paraglidingem, Interiérová LED show „Vzývání ohně“, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Sovinci, To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Frenštát p. R., Javorový pro firmy a skupiny – školení ve stylovém horském prostředí, Zimní dobrodružství ve Valašském království aneb TO NEJ ze zimních aktivit, Po stopách Yettiho – zimní dobrodružství na Javorovém, Javorový in english, Javorový in Deutsch - jazykové kurzy na Javorovém, Interiérová LED a UV show , To NEJ z Bruntálska aneb zubaté žáby, Hrad Sovinec a mnohem více, Noční výstup na Lysou horu (Královna Beskyd v noci), Netradiční firemní akce na barokním zámku Holešov, Výlety, zájezdy, expedice - doprava pro malé skupiny, Programy a vystoupení s dravci a ukázky sokolnictví, NOVÝ ZÉLAND - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Beskydské vrcholy v noci - noční túry v Beskydech, Aquashow - aquazorbing show, NOVÝ ZÉLAND - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Zpět do minulosti aneb objevujeme zámek Holešov, Cesta za pravdú aneb za kouzlem vína ze Znovína, Aquazorbing všemi způsoby , Boj podle scénáře - Painball, Vzrušující studium Valašské královské univerzity pro skupiny, Pohádky trochu jinak - pro děti i pro dospělé, To nej z pod Radhoště s Hotelem Troyer**** v Trojanovicích, Javorové vítání slunce – noční dobrodružné výlety s průvodcem, Cesta zpátky do pohádky aneb návrat do středověku na hradě Hukvaldy, Šermířský program „Gotický pěší turnaj“, Štramberská hradní akademie s ubytováním pod Štramberskou Trúbou, Pivní koupele PIKARD na Zámku Zábřeh, Programy s ukázkami dravých ptáků - sokolnictví s výkladem, To nej ze Štramberka - program, pobyt, firemní akce, Aktivní den v zimních Beskydech - Ráztoka - Pustevny - Radhošť pro skupiny, Javorový na sněhu – zimní pobyty pro každého, To nej z Nového Jičína - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, Javorový pro děti - hry a programy pro děti, Skialpinistický kurz na Javorovém - seznamte se se základy skialpinismu, Casino Royale, Večerní zábava s programem TITANIC, Pohoda a relax v podhradí hradu Štramberka, Staň se lovcem aneb lov jako ve středověku, Teambuildingové akce pro 7 vašich smyslů, Královský program pod Trúbou s komfortním ubytováním u Holubů, AUSTRÁLIE - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Šermířský program „Legenda o králi Artušovi“, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Lukově, Štramberské pivní lázně s pobytem pod Trúbou, Vinné koupele MANUFAKTURA na Zámku Zábřeh, To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Trojanovice, U valašského mlynáře - exkurze do pohankového mlýna, Po stopách Yettiho aneb zimní dobrodružná výprava v Beskydech, To nej z pod Lysé hory, Setkání s plzeňskou legendou aneb solidní studium pivních věd , Královský program pod Trúbou s ubytováním ve stylových dřevěnkách, To nej ze Štramberka s hotelem Roubenka*** - program, akce, pobyt, Zájezdy, akce, programy ve vinných sklípcích Jížní Moravy!, Javorový 24/7 - 24 hodin zážiků pro 7 smyslů, Honba za Štramberským pokladem, Fotografické a vyhlídkové lety s Royal Wallachian Squadron, NOVÝ ZÉLAND - HOBBITON (HOBITÍN) : návštěva v říši fantazie, Velká romantická jízda, Horské zimní manévry - aneb „Javorový muž a žena“ - zábavně dobrodružný zimní program na Javorovém, To nej z Kopřivnice - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, Studium na fakultě pálení a slivovicových věd, Koloběžky, kola a lana pro celou rodinu - Pustevny, Zájezd do sklepů Louckého kláštera ve Znojmě, To nej z Muzea Novojičínska - tipy na vaše výlety s námi, Javorové kouzlo horské cyklistiky – výlety na horských kolech s průvodcem, Pasování na občany Valašského království, Zorbujeme ve dne v noci! , Tarzaní lanové aktivity - studium lanových aktivit v Tarzánii, Mobilní lanové centrum - lanové atrakce, To NEJ z muzea v Bruntále - Hrad Sovinec, Zámek Bruntál, Kosárna Karlovice, Zábavný program nejen s golfem v podhradí i na hradě Hukvaldy, Historická jízda - projížďka veteránem Beskydami, Svatba na Zámku Holešov, Víkend jen pro Vás dva, Hry Valašské královské univerzity - Valachyjáda, Po stopách Jacka Londona aneb dobrodružný zimní program na Javorovém, Teambuilding na čtyři způsoby, Točte s námi! Služby pro filmové a televizní produkce
Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

Kalendář akcí

 
 
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 20 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2017 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis, Chris Williams

Tvorba www - Neofema s.r.o.