čeština English Deutsch Polski Русский

Královský jarmark Letenky Valašské království Nový Zéland

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

SMART TOURISM SERVICES

Zážitky/aktivity pro každého Programy pro firmy a skupiny

Vyhledávač

 
 

Chci zasílat newsletter

Zážitky/aktivity/služby pro každého » Zábavné a dobrodružné programy » Historické, tradiční a umělecké » To nej z Muzea Novojičínska - tipy na vaše výlety s námi

To nej z Muzea Novojičínska - tipy na vaše výlety s námi

zobrazeno: 35304× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků

Kategorie: Historické, tradiční a umělecké, Pro školy a děti

Lokalita: Bílovec, Česká republika, Frenštát pod Radhoštěm, Fulnek, Hodslavice, Hynčice, Klimkovice, Kunín - Zámek, Moravskoslezské Beskydy, Nový Jičín, Příbor, Štramberk

Poptávka

To NEJ z Muzea Novojičínska 

Ve spolupráci s Muzeem Novojičínska jsme pro Vás připravili několik tipů na TO NEJ, co můžete při návštěvě expozic muzea na Novojičínsku navštívit, vidět a zažít. Nepředpokládáme, že v rámci svého výletu, zájezdu či dovolené budete objíždět jedno muzeum za druhým, ale že si návštěvu alespoň jedné z kulturně-historických atraktivit Novojičínska zařadíte do svého programu. 

1. Expozice klobouků – Žerotínský zámek v Novém Jičíně; 2. Komínové systémy – Zámek Kunín; 3. Modely větrných mlýnů - Muzeum v Bílovci; 4. Vystěhovalectví do Texasu - Muzeum ve Frenštátě p. R.; 5. Zámek v Klimkovicích - Klimkovice; 6. Sigmund Freud - Příbor; 7. Čelist neandrtálského dítěte - Štramberk; 8. Jan Ámos Komenský - Fulnek; 9. Kostel sv. Josefa ve Fulneku; 10. František Palacký - Hodslavice; 11. Památník J. G. Mendela v Hynčicích;
 

 

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Návštěvu některé z expozic Muzea Novojičínska rádi zařadíme do Vašeho výletu, programu či zájezdu na Novojičínsko. Napište nám do poptávkového formuláře pár základních informací a my Vám program navrhneme! Ke každému z Vás přistupujeme individuálně a charakter a náročnost programu uzpůsobíme Vašim přáním a možnostem.

Žerotínský zámek v Novém Jičíně – Navštivte město klobouků Nový Jičín! V unikátní expozici klobouků Muzea Novojičínska uvidíte, jaké pokrývky hlavy nosily osobnosti politického, kulturního či sportovního života. Je mezi ostatními také klobouk 1. prezidenta ČSR Tomáše G. Masaryka, státníka a následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d’Este, slaměný klobouk básníka Jana Nerudy či klobouk Emila Zátopka.

Zámek Kunín je jediným zámeckým objektem slavného rakouského stavitele Johanna Lucase von Hildebrandta na Moravě. Náleží vůbec k nejcennějším barokním zámkům celé Moravy. Původní jednopatrová renesanční tvrz byla přestavěna v letech 1726–1734 na venkovský barokní zámek pro hraběcí rodinu Harrachů. Pozoruhodností zámku jsou dochované barokní komínové systémy na zámecké půdě, jedny z nejpodivuhodnějších v celé střední Evropě.

Muzeum v Bílovci – Navštivte nově otevřenou expozici, kde můžete zhlédnout metr vysoké dřevěné modely větrných mlýnů, kovové předměty a především knoflíky světoznámé firmy KOH-I-NOOR i ucelenou sbírku forem na modrotisk.

Muzeum ve Frenštátě p. R. – Jen málo měst u nás má své protějšky daleko za mořem. V Texasu najdeme Frenstat, Frydek, Roznov, Hostyn nebo Prahu. Dodnes je čeština v tomto severoamerickém státě třetím nejpoužívanějším jazykem. Nejvíce vystěhovalců z Moravy pochází právě z Frenštátu. Expozice vystěhovalectví do Ameriky v druhé polovině 19. století „Tam za mořem“, ukazuje příčiny k emigraci, strastiplnou plavbu přes oceán i nelehké začátky vystěhovalců v novém domově.

Muzeum v Klimkovicích - Zámek v Klimkovicích byl vybudován ve 2. polovině 16. století jako renesanční čtyřkřídlý zámek na místě bývalé středověké tvrze. Zhlédnout zde můžete expozice: Příroda Poodří, Dějiny města a Pamětní síň malířky Heleny Salichové a Petra Bezruče.

Muzeum v Příboře – Mezi nejznámější světové osobnosti 20. století je zapsán Dr. Sigmund Freud, který se narodil v malebném městě Příboře. V muzeu, které sídlí v budově bývalého piaristického kláštera, je stálá expozice – pamětní síň Sigmunda Freuda, která zachycuje jeho osobní i profesní život, objev psychoanalýzy, která zásadně ovlivnila vývoj psychologie, ale také inspirovala surrealistické umělce.

Muzeum ve Štramberku – Unikátní nález úlomku čelisti neandrtálského dítěte, který můžete zhlédnout ve štramberském muzeu, proslavilo město Štramberk. Prof. J. Maška tímto nálezem dokázal, že jeskyně Šipka sloužila jako útočiště pravěkých lidí.

Památník Jana Ámose Komenského ve Fulneku – národní kulturní památka – je jediná budova v České republice kde „učitel národů“ prokazatelně pobýval. Prožil zde pouhé tři roky svého života, zato však ty nejkrásnější s rodinou a milovanou ženou Magdalénou. Zahájil zde práci na svých celoživotních dílech, kterými jsou Didaktika Česká a Labyrint světa a ráj srdce. Ve Fulneku vytvořil mapu Markrabství Moravského, která je dodnes uznávána jako velmi přesná.

Kostel sv. Josefa při Kapucínském klášteře ve Fulneku – Je zde umístěna galerie, ve které se pořádají umělecké a historické výstavy a koncerty.

Památník Františka Palackého v Hodslavicích - Nejnavštěvovanější památkou v Hodslavicích je rodný domek s kolébkou „Otce národa“ Františka Palackého (od r. 1978 národní kulturní památkou). Dům sloužil v době narození Palackého současně jako evangelická škola. Dospělý politik, historik a vlastenec František Palacký navštívil Hodslavice naposled v roce 1873 za vřelého přijetí všech obyvatel. Dnes tuto osobnost českých dějin připomíná pomník před domkem.

Památník Johanna Gregora Mendela v Hynčicích - Nejvýznamnější kulturní památkou v obci Vražné-Hynčice je rodný dům biologa a zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela (1822–1884). Statek v současnosti plní funkci „návštěvnického centra venkovského regionu Moravské Kravařsko“.

 

Informace

Tělesné předpoklady:

Nemusíte se bát. Charakter a náročnost programu vždy uzpůsobujem Vašim přáním a schopnostem.

Celkový čas:

Délku programu uzpůsobujem vašim požadavkům. Jsme schopni ho připravit na několik hodiny i několik dnů a nocí. Nejčastěji však produkujeme jednodenní a dvoudenní programy;

Počet účastníků:

Zpravidla pracujeme se skupinama od 10 do 150 osob.

Oblečení, vybavení:

Vhodné pohodlné oblečení, pevnou obuv (tenisky, trekové boty). V zimě je potřeba se obléci na zimu, v létě zase na léto.

Sezóna:

Těšíme se na Vás 365 dní v roce! Pro akce a programy jsou vhodnější všední dny než víkendové. U menších skupin to však nehraje roli. V zimě koncipujeme aktivity více indoor, v létě outdoor.

Počasí:

Program se dá realizovat za každého počasí. Vždy k němu zpracováváme i mokrou variantu.

Kdy objednávat:

Čím dřív, tím líp, ať máme čas vše připravit a domluvit. Čím dřív nás oslovíte, tím víc si budete moci vybírat. Vždy však uděláme všechno proto abyste byli spokojeni.

Doplňkové služby/programy:

Výlet/zájezd na Novojičínsko a návštěva expozic Muzea Novojičínska může být součástí vašeho programu, školení či poznávacího zájezdu.  Rádi Vám také zajistíme ubytování, catering, konferenční služby. Vhodnými doplňkovými službami mohou být například i turistické, cyklistické výlety do okolí, projížďky na koních či jiné služby z naší nabídky. Podobu doplňkového programu blíže upřesňujeme na základě vaší konkrétní poptávky.

Reference

Další produkty

Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Sovinci, Vzrušující studium Valašské královské univerzity pro skupiny, To nej z Kopřivnice - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, Honba za Štramberským pokladem, U valašského mlynáře - exkurze do pohankového mlýna, Interiérová LED a UV show , Javorové vítání slunce – noční dobrodružné výlety s průvodcem, Aktivní den v zimních Beskydech - Ráztoka - Pustevny - Radhošť pro skupiny, Mobilní lanové centrum - lanové atrakce, Šermířský program „Legenda o králi Artušovi“, To nej z Nového Jičína - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, NOVÝ ZÉLAND - RODINNÉ CESTY (Self drive holidays), Netradiční firemní akce na barokním zámku Holešov, To nej ze Štramberka s hotelem Roubenka*** - program, akce, pobyt, Pohádky trochu jinak - pro děti i pro dospělé, Královský program pod Trúbou s ubytováním ve stylových dřevěnkách, Javorový in english, Javorový in Deutsch - jazykové kurzy na Javorovém, Královský program pod Trúbou s luxusním ubytováním, Po stopách Jacka Londona aneb dobrodružný zimní program na Javorovém, Štramberská hradní akademie pro děti, Po stopách Yettiho aneb zimní dobrodružná výprava v Beskydech, To NEJ z muzea v Bruntále - Hrad Sovinec, Zámek Bruntál, Kosárna Karlovice, Šermířský program „Gotický pěší turnaj“, Javorové kouzlo horské cyklistiky – výlety na horských kolech s průvodcem, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Lukově, Noční výstup na Lysou horu (Královna Beskyd v noci), Programy s ukázkami dravých ptáků - sokolnictví s výkladem, Historická jízda - projížďka veteránem Beskydami, Aquashow - aquazorbing show, Pohoda a relax v podhradí hradu Štramberka, Zimní - nejen lyžařské - závody na Javorovém, To nej ze Štramberka - program, pobyt, firemní akce, To NEJ z Bruntálska aneb zubaté žáby, Hrad Sovinec a mnohem více, Programy a vystoupení s dravci a ukázky sokolnictví, Dětská narozeninová párty, Královský program pod Trúbou s komfortním ubytováním u Holubů, Velká historická jízda - vyhlídkové jízdy ve veteránech., Výlety, zájezdy, expedice - doprava pro malé skupiny, Šermířská pohádka, Aquazorbing všemi způsoby , Javorový pro děti - hry a programy pro děti, Cesta zpátky do pohádky aneb návrat do středověku na hradě Hukvaldy
Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

Kalendář akcí

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 20 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2020 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis, Chris Williams

Tvorba www - Neofema s.r.o.