čeština English Deutsch Polski Русский

Královský jarmark Letenky Valašské království Nový Zéland

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

SMART TOURISM SERVICES

Zážitky/aktivity pro každého Programy pro firmy a skupiny

Vyhledávač

 
 

Chci zasílat newsletter

Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Sovinci

zobrazeno: 161502× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
Na hradech a zámcích

Kategorie: Historické, tradiční a umělecké, Všech chutí, Teambuilding & Teamspirit, Adrenalinové a dobrodružné, Na hradech a zámcích, Pro školy a děti, Adrenalinové a dobrodružné

Lokalita: Česká republika, Jeseníky, Sovinec

Poptávka

Vážení přátelé a klienti, rozhodli jsme se zužitkovat naší dobrou znalost "hradní" problematiky a některé naše akce a programy Vám nabídnout v novém prostředí i na jiných hradech! Každý hrad má své vlastní kouzlo, své možnosti a omezení a Vaše akce na hradě Sovinci bude úplně jiná, než na našem hradě Štramberku! 

Hrad Sovinec nabízí nové možností pro Vaše firemní akce, oslavy, teambuilding a teamspirit a to vše v kouzelném prostředí  nejrozsáhlejšího hradního komplexu na skalnatém výběžku v horském údolí Nízkého Jeseníku.  Místo ocení nejen ti, kdo dávají přednost izolovanějším lokalitám a chtějí na chvíli někam, kde dodnes není signál mobilního telefonu a nikdo je nebude rušit, ale i ti, kteří chtějí svoji firemní akci, program, pobyt apod. v Olomouci, Šumperku, Mohelnici, Bruntále apod. zpestřit vyjímečným zážitkem, výletem a udělat si takovou malou "cestu z města"... Hrad je z Olomouce vzdálen 33 km (39 minut), ze Šumperka 35 Km (44 minut), z Mohelnice 31 Km (39 minut), z Bruntálu 29 Km (33 minut) cesty autem. 

Je nejrozsáhlejším hradem na Moravě. Hrad založili těsně před rokem 1332 příslušníci rodu, který se od roku 1348 nazýval po hradu „páni ze Sovince“. Za husitských válek se Sovinec stal významnou husitskou pevností. Za Pňovských ze Sovince, kteří hrad s panstvím získali roku 1492, byl hrad rozšiřován a upravován. Páni z Boskovic, kteří hrad koupili v roce 1543, přestavovali hrad v renesanční sídlo. Rozsáhlá stavební činnost na hradě pokračovala i za Vavřince Edera ze Štiavnice, vlastnícího hrad od roku 1578, a jeho zetě, posledního českého majitele hradu, Jana staršího Kobylky z Kobylího (od roku 1592). Z této doby pocházejí i některé fortifikační prvky hradu - polygonální bašta Remter, opevnění zvané Kočičí hlava, barbakán s dnešní první branou. Po bělohorské porážce získal roku 1623 hrad Řád německých rytířů. Obsazení hradu Dány roku 1626 bylo impulsem pro rozsáhlé opevňování hradu - do roku 1643 vznikly tři barokní bastiony a další bašty, byly vybudovány další hradební zdi, příkopy i předsunutá věž. Takto vybudovaná opevnění hradu jsou nejrozsáhlejším zachovaným opevněním z období třicetileté války v našich zemích. Přes mohutné opevnění dobyla na podzim 1643 hrad švédská vojska generála Torstensona a až do roku 1650 z něj učinila jednu ze svých pevností. Význam hradu v následujících letech klesal a po požáru roku 1784 byly provedeny jen nejnutnější úpravy. Ve 40. letech 19. století zde byl řádový seminář a od roku 1867 lesnická škola. Za druhé světové války byl hrad vězením a základnou jednotky SS, v roce 1945 opět vyhořel. V současnosti je hrad postupně rekonstruován.

 

Varianty a ceny:

Cena akce/programu/zájezdu se odvíjí zejména od počtu osob, konzumace a rozsahu čerpaných služeb. Vždy se Vám snažíme nabídnout nejlepší poměr cena výkon ať už hledáte program/zájezd ekonomický, standardní nebo exkluzivní. Cenu si můžete určit i vy sami a my Vám řekneme co jsme schopni pro Vás za ni udělat. Nebo nám napište do poptávkového formuláře Vaši představu a my Vám Váš program na hradě Sovinci a okolí připravíme a naceníme dle Vašich přání a možností.

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Program dle Vašich přání a možností. Láká vás Honba za pokladem, hradní hry, šermíři, historická představení, létající dravci nebo jen pohodový program s hostinou nebo s grilováním či opékáním a příjemnou hudbou? Napište nám do poptávkového formuláře Vaši představu a my Vám program na Sovinci navrhneme!

Ke každému z Vás přistupujeme individuálně a charakter a náročnost programu uzpůsobíme Vašim přáním a schopnostem.  Za každý splněný úkol získáte indicii, která Vás o krok přiblíží nalezení pokladu. Samozřejmě bez odvahy, důvtipu a trpělivosti se neobejdete. V programu pro Vás připravíme některé nebo všechny z níže uvedených aktivit:

  • Zkouška přípravy historických pokrmů (třeba pečení placek na lávovém kameni...);
  • Hledání a orientace pomocí GPS - hledání indícií v terénu;  
  • Hradní hry;
  • Grilování masa a opékání; 
  • Noční výprava do útrob hradu;

a jakékoliv další aktivity na kterých se domluvíme... 

Honba za pokladem patří mezi naše/vašenejoblíbenější programy a nemá daleko ke scénám z legendární pevnosti Boyard...  Nechejte se unést dobou a místem, a zažijte něco nevšedního a nevídaného. Zažijete dobrodružství, napětí, adrenalin, ale i trochu strachu a hodně zábavy při hledání pokladu ukrytého v hradu po staletí…

NEJ zajímavosti a tipy na Hradě Sovinci:

  • Hradní fortifikace - Na hradě Sovinci, jehož opevnění bylo až do poloviny 17. století soustavně budováno, modernizováno a rozšiřováno, vedle sebe existují fortifikační prvky gotické, renesanční a raně barokní. Nejmohutnější hradní opevnění vzniklo v letech 1627–1643 z popudu místodržícího Jiřího Viléma von Elkershausen, zastupujícího tehdejšího majitele hradu Řád německých rytířů. Hrad obklopily bastiony s kurtinami, na nejohroženější jižní straně byl vyhlouben obezděný příkop. Posledním obranným prvkem se stala předsunutá bašta „Lichtenštejnka“, postavena během tří týdnů v červenci 1643. Tuto baštu spojovala s vlastním hradem dodnes existující 200 metrů dlouhá podzemní chodba. Opevnění Sovince z třicetileté války dnes patří k nejrozsáhlejším zachovaným opevněním z té doby v českých zemích.
  • Erbovní galerie na hradě Sovinci - Z let 1639–1643, kdy na hradě Sovinci probíhaly rozsáhlé opevňovací práce, pochází unikátní erbovní galerie nejvyšších představitelů Řádu německých rytířů, majitele hradu od roku 1623. Jednotlivé erbovní galerie jsou tvořeny trojicí erbů, představující panujícího velmistra a na sovineckém panství ho zastupujícího místodržitele a komtura. Nad první, druhou a čtvrtou bránou, na budově sedmé brány, v rytířském sále v tzv. Remteru a na předsunuté baště Lichtenštejnce jsou takto hierarchicky uspořádany erby velmistrů Jana Kašpara von Stadion (1627–1641) a Leopolda Viléma (1641-1662), místodržících Jiřího Viléma von Elkershausen (1625–1641) a Augustina Osvalda von Lichtenstein (1641–1653) a komtura Jana Egolfa von Westernach (1637–1649).
  • Francouzští zajatci na hradě Sovinci - Po obsazení československého pohraničí nacistickým Německem na podzim 1938 převzal hrad Sovinec Wehrmacht, který zde po pádu Francie v červnu 1940 zřídil pobočku zajateckého tábora OFLAG VIII H/Z. Na hradě byli vězněni zajatí francouzští důstojníci; s nimi zde bylo asi 20 francouzských a polských vojínů. I když dle vzpomínek bývalých zajatců byl život zajatých důstojníků na hradě poměrně volný, idylický nebyl. Nejtragičtějším okamžikem v životě zajatců na Sovinci byla poprava kapitána Vincenta Gilberta nacisty. Tuto událost připomíná pomník před hradem. Zajatecký tábor na hradě byl zrušen koncem roku 1942. Hrad poté až do konce druhé světové války střežil zvláštní útvar jednotek SS.
  • Zazděné kostry dívky a starce - V letech 1995 - 1996 při průzkumu v budově purkrabství byly ve zdivu v hloubce 85cm nalezeny dva lidské skelety. Jedna kostra mladé dívky ležela v natažené poloze na zádech a měla sepjaté paže, spodní část končetin zasahovala do chodbičky. Druhý, mužský skelet stáří 50-60 let, se nacházel asi v metrové vzdálenosti, s hlavou ukloněnou na pravý spánek. Pánev i dolní končetiny byly zazděny do základu dveřního pilíře. Podle keramiky, které byla vyzvednuta při průzkumu je možno nález datovat do přelomu 16. a 17. století.
 

Informace

Tělesné předpoklady:

Nemusíte se bát. Charakter a náročnost programu vždy uzpůsobujem Vašim přáním a schopnostem.

Celkový čas:

Délku programu uzpůsobujem vašim požadavkům. Jsme schopni ho připravit na 2 hodiny i několik dnů a nocí. Nejčastěji však produkujeme jednodenní a dvoudenní programy;

Počet účastníků:

Od jednoho až do několika set. Hrad je veliký a je vhodný i na opravdu velké akce. Většinou však pracujeme se skupinama od 10 do 150 osob.

Diváci:

Přítomnost dalších diváků je možná. Program občas probíhá za běžného provozu hradu, který ho však nijak neomezuje,

Oblečení, vybavení:

Vhodné pohodlné oblečení, pevnou obuv (tenisky, trekové boty). V zimě je potřeba se obléci na zimu, v létě zase na léto.

Sezóna:

Těšíme se na Vás 365 dní v roce ! Pro akce a programy jsou vhodnější všední dny než víkendové. U menších skupin to však nehraje roli. V zimě koncipujeme aktivity více indoor, v létě outdoor. Je však potřeba počítat s tím, že v zimě nelze velkou část hradu vytápět a vyhřáté jsou jen některé prostory.

Počasí:

Program se dá realizovat za každého počasí. Vždy k němu zpracováváme i mokrou variantu, která nemusí být vůbec špatná vzhledem k rozsáhlému krytému zázemí hradu. Je však potřeba počítat s tím, že za chladného počasí nelze velkou část hradu vytápět a vyhřáté jsou jen některé prostory.

Kdy objednávat:

Optimálně aspoň 30 dní předem ať máme čas vše připravit a domluvit. Čím dřív nás oslovíte, tím víc si budete moci vybírat. Vždy však uděláme všechno proto abyste byli spokojeni.

Doplňkové služby/programy:

Návštěva hradu Sovince může být součástí vašeho firemního programu, školení či poznávacího zájezdu na Hané nebo v Jeseníkách.  Hrad je z Olomouce vzdálen 33 km (39 minut), ze Šumperka 35 Km (44 minut), z Mohelnice 31 Km (39 minut), z Bruntálu 29 Km (33 minut), z Opavy 1 hodinu cesty autem. 

Kromě již výše uvedených aktivit na hradě vám rádi zajistíme ubytování, catering, konferenční služby. Vhodnými doplňkovými službami mohou být například i turistické, cyklistické výlety do okolí, projížďky na koních či jiné služby z naší nabídky. Podobu doplňkového programu blíže upřesňujeme na základě vaší konkrétní poptávky.

Reference

Další produkty

Zpět do minulosti aneb objevujeme zámek Holešov, Roztáhněte svá křídla - seznámení s paraglidingem, Teambuilding na čtyři způsoby, Radegastovy hry aneb zábavné klání nejen o vůdce Radegastovy družiny, To NEJ z muzea v Bruntále - Hrad Sovinec, Zámek Bruntál, Kosárna Karlovice, Boj podle scénáře - Painball, Paintball a jeho strategie, Dakar Tatra&Subaru ride na polygonu Tatra Kopřivnice, Po stopách Yettiho aneb zimní dobrodružná výprava v Beskydech, Fotografické a vyhlídkové lety s Royal Wallachian Squadron, To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Trojanovice, Zájezdy, akce, programy ve vinných sklípcích Jížní Moravy!, CESTY KOLEM SVĚTA na míru aneb to nejlepší z vesmíru, Hry Valašské královské univerzity - Valachyjáda, Štramberská hradní akademie s ubytováním pod Štramberskou Trúbou, Ohňová show „Vzývání ohně“ a „Živý plamen“, Šermířský program „Legenda o králi Artušovi“, Tarzaní lanové aktivity - studium lanových aktivit v Tarzánii, Šermířská pohádka, Dětská narozeninová párty, Královský program pod Trúbou s komfortním ubytováním u Holubů, Zábavný program nejen s golfem v podhradí i na hradě Hukvaldy, Pohoda a relax v podhradí hradu Štramberka, Javorový pro děti - hry a programy pro děti, Královský program pod Trúbou s luxusním ubytováním, Večerní zábava s programem TITANIC, Paintball s profesionálním trenérem, Křest sněhem na Pustevnách - jednodenní kurz zimních aktivit, Po stopách Yettiho – zimní dobrodružství na Javorovém, Zájezd do sklepů Louckého kláštera ve Znojmě, Štramberská hradní akademie pro děti, Interiérová LED show „Vzývání ohně“, Rychlá kola - jízdy na motokárách, Ledolezení, NOVÝ ZÉLAND - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Netradiční návštěva království slivovice, Horolezectví - celodenní intenzivní kurz, NOVÝ ZÉLAND - PLAVÁNÍ S DELFÍNY, Noční výstup na Lysou horu (Královna Beskyd v noci), Cesta zpátky do pohádky aneb návrat do středověku na hradě Hukvaldy, Horské zimní manévry - aneb „Javorový muž a žena“ - zábavně dobrodružný zimní program na Javorovém, Koloběžky, kola a lana pro celou rodinu - Pustevny, Zimní dobrodružství ve Valašském království aneb TO NEJ ze zimních aktivit, Motokáry - jízdy na motokárách v Beskydech, Teambuildingové akce pro 7 vašich smyslů, Zimní - nejen lyžařské - závody na Javorovém, Javorový na sněhu – zimní pobyty pro každého, Javorový zimní přechod na sněžnicích s průvodcem, U valašského mlynáře - exkurze do pohankového mlýna, AUSTRÁLIE - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, NOVÝ ZÉLAND - RODINNÉ CESTY (Self drive holidays), Honba za Štramberským pokladem, Vzrušující studium Valašské královské univerzity pro skupiny, Svatba na Zámku Holešov, Horolezcem na zkoušku, Javorový in english, Javorový in Deutsch - jazykové kurzy na Javorovém, Jízda Dakarským speciálem s Loprais Tatra týmem, Tarzánie - lanové dobrodružství v Beskydech, To nej ze Štramberka - program, pobyt, firemní akce, Javorový pro firmy a skupiny – školení ve stylovém horském prostředí, Projížďky na čtyřkolkách pro skupiny (Quad-bike riding), Netradiční firemní akce na barokním zámku Holešov, Královský program pod Trúbou s ubytováním ve stylových dřevěnkách, Po stopách Jacka Londona aneb dobrodružný zimní program na Javorovém, Historická jízda - projížďka veteránem Beskydami, Aquazorbing všemi způsoby , Studium na fakultě pálení a slivovicových věd, NOVÝ ZÉLAND - Vyhlídkové plavby za velrybami KAIKOURA , Velká historická jízda - vyhlídkové jízdy ve veteránech., NOVÝ ZÉLAND - HOBBITON (HOBITÍN) : návštěva v říši fantazie, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Lukově, Pasování na občany Valašského království, Šermířský program „Gotický pěší turnaj“, Setkání s plzeňskou legendou aneb solidní studium pivních věd , Programy s ukázkami dravých ptáků - sokolnictví s výkladem, To nej z Kopřivnice - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, Cesta za pravdú aneb za kouzlem vína ze Znovína, To nej z pod Radhoště s Hotelem Troyer**** v Trojanovicích, To NEJ z Bruntálska aneb zubaté žáby, Hrad Sovinec a mnohem více, Den v dakarském bivaku, To nej ze Štramberka s hotelem Roubenka*** - program, akce, pobyt, Výprava za Radegastovým pokladem pro firmy a skupiny, Štramberské pivní lázně s pobytem pod Trúbou, To nej z pod Lysé hory, Javorový 24/7 - 24 hodin zážiků pro 7 smyslů, Mobilní lanové centrum - lanové atrakce, Sportovní lezení, Výlety, zájezdy, expedice - doprava pro malé skupiny, OFFROAD jízda v legendární Toyota FJ Cruiser, Aktivní den v zimních Beskydech - Ráztoka - Pustevny - Radhošť pro skupiny, To nej z Nového Jičína - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, NOVÝ ZÉLAND - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Emigrace do Valašského království, Javorové vítání slunce – noční dobrodružné výlety s průvodcem, Interiérová LED a UV show , Točte s námi! Služby pro filmové a televizní produkce
Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

Kalendář akcí

 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 20 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2020 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis, Chris Williams

Tvorba www - Neofema s.r.o.