čeština English Deutsch Polski Русский

Královský jarmark Letenky Valašské království Nový Zéland

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

SMART TOURISM SERVICES

Zážitky/aktivity pro každého Programy pro firmy a skupiny

Vyhledávač

 
 

Chci zasílat newsletter

To nej ze Štramberka - program, pobyt, firemní akce

zobrazeno: 105468× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
TO NEJ... Na hradech a zámcích

Kategorie: Historické, tradiční a umělecké, Historické, tradiční a umělecké, Všech chutí, Outdoorové, Na hradech a zámcích, Pro školy a děti, Incentivní pobyty a cesty všech chutí, Ve VALAŠSKÉM KRÁLOVSTVÍ, Ve Štramberku dobrodružství a zábava

Lokalita: Česká republika, Hrad Štramberk, Moravskoslezské Beskydy, Štramberk, Valašské království

Poptávka

TO NEJ ve ŠTRAMBERKU

1. Hrad Štramberk - Štramberská Trúba  - 2. Turistická chata Dr. Hrstky - 3. Jeskyně Slámova sluj vedoucí do nitra Zámeckého kopce - 4. Městský pivovar 5. Muzeum Zdeňka Buriana, Muzeum Novojičínska - 6. Muzeum loutek - 7. Národní sad -  8. Jeskyně Šipka - 9. Botanická zahrada a arboretum - 10. Štramberské uši - místní specialita;

Štramberk (www.stramberk.cz, www.stramberskatruba.cz)

Štramberk je město na Moravě nedaleko Kopřivnice. Leží na svazích Zámeckého kopce, Kotouče a Bílé hory v Libotínských vrších v předhůří Beskyd. Dominantou města je hrad Štramberk (Strallenberg) s gotickou věží Trúba (tzv. bergfrit) o výšce 40 m a průměru 10 m, která slouží od r. 1903 i jako rozhledna. Ve městě na náměstí sídlí Muzeum Štramberk a Muzeum Zdeňka Buriana. Zdejší městská památková rezervace chrání nejen samotné jádro města, ale zejména historickou dřevěnou zástavbu na předměstí. Štramberk je městem od roku 1359.

Areál hradu Štramberka nabízí bezpočet možností pro Vaše akce, programy, oslavy a to vše v krásném prostředí bývalého gotického hradu ze 13. století, pod již legendární Štramberskou Trúbou!  Vychutnejte si pobyt ve Štramberku se vší romantikou, která tomuto malebnému městu, zvanému „Moravský betlém“ náleží. 

 

Varianty a ceny:

Cenu si určujete Vy a my Vám spočítáme, co jsme schopni pro Vás za ni udělat.Cena se skládá s fixního nákladu na zajištění celé akce, který je stejný pro jednoho člověka i celou skupinu a z nákladů na osobu, které jsou závislé na počtu osob. S počtem osob cena roste již jen velice mírně. Napište nám vaše požadavky do poptávkového formuláře a my Vám program naceníme dle Vašich přání a možností.

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Ochutnávka toho NEJ ve ŠTRAMBERKU s programem...

K poznávání toho NEJ ve Štramberku doporučujeme dle vašich možností využít i některý z našich dalších produktů a to zejména Honbu za Štramberským pokladem, program, patří mezi nejoblíbenější programy a nemá daleko ke scénám z legendární pevnosti Boyard...  Pavouci, slaňování z věže Trúby, průzkum jeskyně Slámové sluje ve skále pod hradem atd. atd.    Trúbu si můžete prohlédnout i v noci,      slaňovat z ní, absolvovat hostinu pod Trúbou, grilovat na hradě sele nebo absolvovat celou pravěkou hostinu, ochutnávat vína z našeho vinného sklepa pod Trúbou, mít na hradě svatbu nebo alespoň slavit Silvestra. Určitě stojí za to i víkend ve Štramberku s pivními lázněmi nebo pro školy a děti absolvování naší Štramberské hradní akademie. Celou nabídku našich programů, aktivit, pobytů a akcí ve Štramberku naleznete zde.
 
 
1. Hrad Štramberk - Štramberská Trúba
Středověký gotický hrad, z nějž se dochovala kromě obvodových zdí také pozorovací věž s názvem "Trúba" (nebo taky "růra" či "kulatina"). Věž byla zrekonstruovaná a nyní slouží jako rozhledna. Uvnitř věže je expozice "Cesta do paměti Štramberské Trúby" a na ochozu věže jsou umístěny panely s popisem výhledu, který je opravdu nádherný. Na úpatí věže stojí Jaroňkova útulna, kde máte možnost zakoupit kromě vstupenek i řadu suvenýrů nebo originální řemeslné výrobky lidové tvorby.
 
2. Turistická chata Dr. Hrstky
V roce 1925 otevřel Klub českých turistů dvě budovy - opravenou Jaroňkovu útulnu pod věží Trúbou a nově postavenou Rašínovu chatu (později chatu Dr. Hrstky). Chata stojí téměř na stejném místě, jako kdysi stál spodní hradní palác, který byl spojený s horním palácem pod Trúbou pomocí zvedacího mostu. Dnes je to útulná chata se stylovým interiérem, kde máte možnost se dobře občerstvit a případně si zahrát i na nějaký hudební nástroj, který zde mají k zapůjčení.
 
3. Jeskyně Slámova sluj
Při kopání základů pro chatu Dr. Hrstky byla v roce 1924 nalezena puklinová jeskyně o průlezné hloubce 54m. Jeskyně byla pojmenována podle povídkáře a národního buditele Dr. Františka Slámy, který ve svých povídkách a románech často zmiňoval podzemní prostory pod štramberským hradem. Jeskyně je otevřena k nahlédnutí v otevíracích hodinách Štramberské Trúby.
 
4. Městský pivovar
Tradici vaření piva ve Štramberku obnovil Městský pivovar po 150 letech, a to na místě, kde se pivo vařívalo a šenkovalo už před staletími. Dnes se zde vaří světlý nefiltrovaný ležák plzeňského typu a tmavý nefiltrovaný ležák flekovského typu s názvem Trubač. Pivní znalec Stan Sesser , dopisovatel amerického periodika Wall Street Journal, ohodnotil místní tmavé pivo na své výzkumné pivní stezce jako „nejlepší tmavé pivo roku 2006 v celé střední Evropě“. Vyzkoušet zde můžete také některé ze speciálních piv s višňovou nebo švestkovou příchutí.
 
5. Muzeum Zdeňka Buriana, Novojíčínské muzeum
Nové Muzeum Zd. Buriana ve Štramberku nabízí expozici života a díla světově uznávaného malíře pravěku a dobrodružství, který část života prožil v tomto městě a jehož celoživotní inspirací se stala proslulá jeskyně Šipka.
 
6. Muzeum loutek
Výstava více než 450 loutek převážně z přelomu 19. a 20. století ze soukromých sbírek Milana Knížáka.
 
7. Národní sad
Malebné lesní cestičky nás povedou kolem památníků známých osobností českých dějin. Památník zde má např. hudební skladatel Leoš Janáček, spisovatelé František Palacký nebo Alois Jirásek. Poté, co si oddychnete od těchto velikánů, můžete si zazvonit na Zvoničku, o které koluje mezi místními legenda. Ta praví, že tomu, kdo na ní zazvoní, splní se jedno přání…
 
8. Jeskyně Šipka
Jeskyně se nachází Národním sadu. Právě zde byla Karlem Jaroslavem Maškou nalezena čelist neandrtalského dítěte, která Šipku i Mašku proslavila.Jeskyně se svou romantickou  atmosférou a četnými nálezy fosilních kostí zvířat inspirovala Zdeňka Buriana k představám pravěkého světa, které v pozdějších letech ztvárnil v uměleckých rekonstrukcích. Tato národní přírodní památka je místem, kde se zastavil čas.
 
9. Botanická zahrada a arboretum
Botanickou zahradu a arboretum vytvořil jeden velký vousatý nadšenec Petr Pavlík, kterého zde při troše štěstí i potkáte a který vám podá zasvěcený výklad. Arboretum vzniklo ze starého vápencového lomu a škvárového hřiště, po němž však dnes již není ani památky. Místo něj zde naleznete mokřadní a suchomilné vegetace, řadu ohrožených a chráněných druhů rostlin a živočichů a na skalách neohrožené místní horolezce…
 
10. Štramberské uši
jsou tradiční perníkovou pochoutkou s regionální ochrannou známkou, takže je můžete vidět vyrábět pouze ve Štramberku.
Uši se zde pečou dle legendy na památku vítěství štramberáků nad kočovnými Tatary ze dne 8. května 1241.
 

Dárkový balíček

Informace

Tělesné předpoklady:

Vhodné pro dospělé i děti všech věkových kategorií, bez omezení. Program zcela uzpůsobíme Vašim možnostem a předpokladům.

Celkový čas:

Délku programu/zájezdu přizpůsobujeme vašim požadavkům. Jsme schopni jej připravit na několik hodin i několik dnů a nocí. Nejčastěji však trvá 1–3 dny.

Počet účastníků:

Omezen pouze kapacitou jednotlivých aktivit. Obvykle realizujeme akce pro 10 až 150 osob. Realizovali jsme však akci i pro 250 osob, je však potřeba přihlédnou k řadě omezení.

Oblečení, vybavení:

Oděv závislý od roční doby a povahy poskytované služby. Doporučujeme pevnou obuv, oblečení odpovídající roční době a klimatickým podmínkám. Každý, ať mladý, starý, domácí nebo přespolní musí být řádně oblečený. Nikoho tam nechceme vidět v roztrhaných gaťách, vytahaných teplákách, ve špinavé košeli, nebo ve špinavých gumákách.

Sezóna:

Celoročně. Doporučujeme využít volnou kapacitu hradu mimo hlavní sezonu, kdy můžete mít hrad opravdu sami pro sebe.

Počasí:

Štramberk má bohaté zázemí i aktivit i služeb pro špatné počasí. Vždy pro Vás máme připravenou suchou a mokrou variantu Vašeho programu, která nemusí být vůbec špatná vzhledem k zázemí pivních koupelí, vinných sklípků, klavíru a praskajícího ohně v kamnech.... Nebudete se nudit za žádného počasí.

Kdy objednávat:

Optimálně aspoň 14 dní předem ať máme čas vše připravit a domluvit. Čím dřív nás oslovíte, tím víc si budete moci vybírat. Vždy však uděláme všechno proto abyste byli spokojeni.

Doplňkové služby/programy:

Štramberk je výjimečné místo, kde se na malém prostoru snoubí bohatá historie s nádhernou přírodou a širokým zázemím aktivit a služeb. Váš program zde může obsahovat prakticky vše na co si vzpomenete... Zajistíme Vám program přímo v areálu Štramberské Trúby - vývozy/dopravu na Trúbu (do areálu je vjezd zakázán), hudbu, zábavu, dárky či jiný program z naší nabídky, např. Studium na fakultě pálení a slivovicových věd, Pasování na občany Valašského království. Vaší akci nafotíme či natočíme na DVD. Rovněž doporučujeme a rádi vám zajistíme ubytování např. v hotelu Roubenka, hotelu Štramberk, hotelu Gong, stylových dřevěnkách apod. Vyčerpávající informace o areálu naleznete  na našich stránkách www.stramberskatruba.cz. Co dál ve Štramberku se dozvíte také na www.stramberk.cz.

Reference

Další produkty

Horolezectví - celodenní intenzivní kurz, Zimní - nejen lyžařské - závody na Javorovém, Noční výstup na Lysou horu (Královna Beskyd v noci), CESTY KOLEM SVĚTA na míru aneb to nejlepší z vesmíru, AUSTRÁLIE - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Honba za Štramberským pokladem, Dětská narozeninová párty, Javorový in english, Javorový in Deutsch - jazykové kurzy na Javorovém, U valašského mlynáře - exkurze do pohankového mlýna, Velká historická jízda - vyhlídkové jízdy ve veteránech., NOVÝ ZÉLAND - TE ANAU GLOWWORM CAVES, Zpět do minulosti aneb objevujeme zámek Holešov, Interiérová LED a UV show , Pohoda a relax v podhradí hradu Štramberka, Radegastovy hry aneb zábavné klání nejen o vůdce Radegastovy družiny, Javorový pro firmy a skupiny – školení ve stylovém horském prostředí, Královský program pod Trúbou s komfortním ubytováním u Holubů, Hry Valašské královské univerzity - Valachyjáda, Javorový na sněhu – zimní pobyty pro každého, To nej ze Štramberka s hotelem Roubenka*** - program, akce, pobyt, Ohňová show „Vzývání ohně“ a „Živý plamen“, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Lukově, Výprava za Radegastovým pokladem pro firmy a skupiny, Javorový zimní přechod na sněžnicích s průvodcem, Svatba na Zámku Holešov, Setkání s plzeňskou legendou aneb solidní studium pivních věd , NOVÝ ZÉLAND - PLAVÁNÍ S DELFÍNY, Netradiční firemní akce na barokním zámku Holešov, Štramberk pro filmaře, Aquazorbing všemi způsoby , Štramberské pivní lázně s pobytem pod Trúbou, Štramberská hradní akademie pro děti, Horolezcem na zkoušku, Beskydské vrcholy v noci - noční túry v Beskydech, V koňském sedle pod Štramberskou Trúbu, Javorové kouzlo horské cyklistiky – výlety na horských kolech s průvodcem, Den v dakarském bivaku, Šermířský program „Legenda o králi Artušovi“, Ledolezení, Jízda na poníkovi pro děti, To nej z Nového Jičína s ubytováním ve WELLNESS HOTELU ABÁCIE****, Emigrace do Valašského království, Vzrušující studium Valašské královské univerzity pro skupiny, Valašská svatba, Javorový 24/7 - 24 hodin zážiků pro 7 smyslů, Šermířská pohádka, Casino Royale, To nej z Nového Jičína - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, Aquashow - aquazorbing show, Tarzánie - lanové dobrodružství v Beskydech, Cesta z města, Programy s ukázkami dravých ptáků - sokolnictví s výkladem, Fotografické a vyhlídkové lety s Royal Wallachian Squadron, NOVÝ ZÉLAND - RODINNÉ CESTY (Self drive holidays), NOVÝ ZÉLAND - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, AUSTRÁLIE - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, NOVÝ ZÉLAND - ABEL TASMAN DOBRODRUŽSTVÍ, Točte s námi! Služby pro filmové a televizní produkce, Horské zimní manévry - aneb „Javorový muž a žena“ - zábavně dobrodružný zimní program na Javorovém, Zájezdy, akce, programy ve vinných sklípcích Jížní Moravy!, Mobilní lanové centrum - lanové atrakce, Interiérová LED show „Vzývání ohně“, Roztáhněte svá křídla - seznámení s paraglidingem, Programy a vystoupení s dravci a ukázky sokolnictví, Tarzaní lanové aktivity - studium lanových aktivit v Tarzánii, Cesty nejen za vínem do Svobodné republiky Kraví hora, Po stopách Yettiho aneb zimní dobrodružná výprava v Beskydech, Zimní dobrodružství ve Valašském království aneb TO NEJ ze zimních aktivit, Večerní zábava s programem TITANIC, Livecooking, Javorový pro děti - hry a programy pro děti, Pohádky trochu jinak - pro děti i pro dospělé, Dobrodružství od západu do východu slunce - noční turistika v Beskydech, Studium na fakultě pálení a slivovicových věd, Aktivní den v zimních Beskydech - Ráztoka - Pustevny - Radhošť pro skupiny, Koloběžky, kola a lana pro celou rodinu - Pustevny, Valašské zážitky pro všechny smysly, Cesta za pravdú aneb za kouzlem vína ze Znovína, Zájezd do sklepů Louckého kláštera ve Znojmě, Křest sněhem na Pustevnách - jednodenní kurz zimních aktivit, Královský program pod Trúbou s ubytováním ve stylových dřevěnkách, Zábavný program nejen s golfem v podhradí i na hradě Hukvaldy, NOVÝ ZÉLAND - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Štramberská hradní akademie s ubytováním pod Štramberskou Trúbou, Lanové překážky aneb překonej sám sebe, Netradiční návštěva království slivovice, Po stopách Jacka Londona aneb dobrodružný zimní program na Javorovém, To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Frenštát p. R., To nej z Kopřivnice - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, Královský program pod Trúbou s luxusním ubytováním, To NEJ z Bruntálska aneb zubaté žáby, Hrad Sovinec a mnohem více, Pasování na občany Valašského království, Cesta zpátky do pohádky aneb návrat do středověku na hradě Hukvaldy, Vánoce, čas hojnosti ve Valašském království, Výlety, zájezdy, expedice - doprava pro malé skupiny, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Sovinci, Skialpinistický kurz na Javorovém - seznamte se se základy skialpinismu, Večírek s vůní slivovice, NOVÝ ZÉLAND - Vyhlídkové plavby za velrybami KAIKOURA , To nej z pod Radhoště s Hotelem Troyer**** v Trojanovicích, To NEJ z muzea v Bruntále - Hrad Sovinec, Zámek Bruntál, Kosárna Karlovice

Reference

22.6.2013 · Pavel Vokatý - RETIGO

Pane Harabiši, ještě jednou mi dovolte Vám poděkovat za bezvadnou akci, z které byli a doufám, že ještě jsou, všichni naši partneři a kolegové nadšení. Všechno vyšlo dle našich představ.... Díky a přeji mnoho dalších povedených akcí. PS: Olin neměl chybu. S pozdravem/Best regards

VK prověřilo výkonnost evropského AMD fusion týmu

Emigrace do Valašského království, Simply You

Studium na VKU - Castrol, Štramberk, Trojanovice

International meeting AKU Italia - Štramberk

Studium na VKU Arcelor Mittal

Exodus do Valašského království – Štramberk, 14.4.2012

Studium na VKU, TATRABANKA

Setkání „burianovců“ ve Štramberku, 29.6.2012

PRINTO, Honba za pokladem, Štramberk

Wustenrot - Studium na VKU a pasování na občany Valašského království

Neuron/Hartmann, Jak chutná Štramberk

RETIGO - Emigrace do Valašského království

Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

Kalendář akcí

 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 20 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2020 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis, Chris Williams

Tvorba www - Neofema s.r.o.