čeština English Deutsch Polski Русский

Královský jarmark Letenky Valašské království Nový Zéland

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

SMART TOURISM SERVICES

Zážitky/aktivity pro každého Programy pro firmy a skupiny

Vyhledávač

 
 

Chci zasílat newsletter

To nej z pod Lysé hory

zobrazeno: 107832× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
TO NEJ...

Kategorie: Všech chutí, Outdoorové, Adrenalinové a dobrodružné, Sportovní а volnočasové aktivity, Relaxační a lázeňské, Pro školy a děti, Incentivní pobyty a cesty všech chutí, Ve VALAŠSKÉM KRÁLOVSTVÍ

Lokalita: Česká republika, Lysá hora, Moravskoslezské Beskydy, Ostravice

Poptávka

To NEJ pod Lysou horou

1. Lysá hora – královna Beskyd - 2. Vodní dílo Šance - 3. Hostinec U Veličků - 4. Vodopád na Satině - 5. Ivančena – kamenná mohyla - 6. Ondrášovy díry – jeskyně - 7. Mazácké skály;

Lysá hora, přezdívaná též královna Moravskoslezských Beskyd, je nejen nejvyšším vrcholem Beskyd, ale především horou mnoha tváří. Její hlavní vrchol spadá prudkými skalnatými stráněmi do malenovického kotle a štěpí se na čtyři hlavní rozsochy, po kterých vede několik výstupových tras od pohodových až po ty nejnáročnější, s převýšením 920 výškových metrů na 8 kilometrech.

 

Varianty a ceny:

Cenu si určujete Vy a my Vám řekneme co jsme schopni pro Vás za ni udělat.Cena se skládá s fixního nákladu na zajištění celé akce, který je stejný pro jednoho člověka i celou skupinu a z nákladů na osobu, které jsou závislé na počtu osob. S počtem osob cena roste již jen velice mírně. Napište nám vaše požadavky do poptávkového formuláře a my Vám program naceníme dle Vašich přání a možností. 

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Ubytování na rodinném Horském hotelu Sepetná***

www.sepetna.cz

Hotel nabízí komfortní ubytování ve 34 dvoulůžkových pokojích, 7 pokojích Lux a 5 stylových apartmá. Všechny pokoje jsou v samostatné, klidné části hotelu a mají zde přístup pouze hoteloví hosté. Hotel je vybaven novým výtahem, který dopravuje hosty přímo do pater. Součástí některých pokojů je balkón, ze kterého jsou Beskydy vidět jako na dlani.

Sepetná labužnické nej - Už jste ochutnali tradiční specialitu halušky? Na Sepetné je můžete vyzkoušet na několik způsobů. Ať už klasicky s brynzou, nebo třeba s hříbky či špenátem. A u nás připravujeme halušky zaručeně domácí - žádný polotovar!

Sepetná architektonická nej - Víte, že část budovy hotelu Sepetná byla postavena již v roce 1910? Jedná se o část, kde se dnes nachází restaurace Valašská Koliba. Tato budova je jednou z posledních dochovalých chat v Beskydech, většina ostatní vyhořela.

Sepetná kulturní nej - Každý rok v létě se koná jedinečný festival Beskydské hudební léto. V sérii samostatných koncertů zde vystupují přední česko-slovenští interpreti. V roce 2013 se uskuteční již 10 ročník.

Sepetná zajimavosti ze Sepetná - Víte, že hotel Sepetná má k dispozici 6 salónků a kongresový sál až pro 250 osob? Všechny jsou pojmenovány podle zvířat z Beskyd? Což takhle školení v zaječím úkrytu nebo medvědí rokli?

Sepetná relaxační nej - Chcete si odpočinout a zrelaxovat se po výstupu na Lysou? Máme pro Vás bazén s whirlpoolem a tobogánem, masáže a koupele. Pro ty, co ještě mají dost sil, je k dispozici tělocvična s lezeckou stěnou, bowling a sportovní a golfový trenažér. 

Sepetná poznávací nej - Pro turisty, milující pohyb dopravními prostředky, máme nachystány vozítka segway X2, elektrické koloběžky, horská kola, kolečkové brusle a elektrické ekovozítko. Takto se můžete dostat blíže vrcholu Lysé hory bez námahy. 

Sepetná koupací nej - Na milovníky vody čeká Koupaliště Sluníčko s bazénem, dětským brouzdalištěm, whirlpoolem, dvěma tobogány a úžasným pohledem na Beskydy. Jde zřejmě o nejvýše položené koupaliště ve střední Evropě. V chladnějších dobách pak lze využít bazén v Relaxcentru Sepetná, jenž je největším nerezovým hotelovým bazénem v Beskydech.
 

Návštěva/prohlídka/ochutnávka toho NEJ na a pod Lysou horou...

1. Lysá hora (1 323 m n. m.) - nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd
Lysá hora se objevuje ve starých listinách již v roce 1261 jako Lissa huera. Její rozlehlý masiv tvoří čtyři mohutné hřbety – Malchor, Zimný, Mazák a Lukšinec. Ty se potom hvězdicovitě spojují v nejvyšším vrcholku nazývaném Gigula, jehož špičku zvýrazňuje televizní vysílač vysoký 78 m, který činí siluetu hory naprosto nezaměnitelnou. Lysá hora je vlivem nadmořské výšky přesahující 1300 m n. m. jedním z nejchladnějších, nejdeštivějších a největrnějších míst v České republice. Průměrná roční teplota (1961–1990) činí 2,6 °C. V nejchladnějším lednu je průměrná teplota –6,2 °C a v nejteplejším červenci 11,3 °C. Průměrné roční srážky vykazují hodnotu 1390,8 mm. Nejdeštivější je červenec (196,8 mm) a nejsušší březen (76,8 mm). Na Lysé Hoře byla zaznamenána nejvyšší sněhová pokrývka v Česku, měřila 491 cm a bylo to v březnu roku 1911.
 
2. Vodní dílo Šance – největší vodní plocha
Údolní nádrž s pitnou vodou na Ostravici byla vybudována v letech 1964 až 1969. Název je odvozen od vrchu Šance (576 m) na levém břehu poblíž hráze. Sypaná kamenitá hráz (ve své době nejvyšší v republice) má celkový objem 1 340 000 m3. Délka hráze v koruně 342 m, výška 65 m, šířka 6 m, šířka paty hráze 195 m, celkový objem nádrže 61,8 mil. m3, zatopená plocha 337 ha, průměrný průtok 3,11 m³/s.
 
3. U Veličků – nejstarší hostinec
Rod Veličků provozuje tuto hospodu nepřetržitě již od roku 1825. Jedná se zřejmě o nejstarší hospodu v beskydském kraji.
 
4. Vodopád na Satině
Zřejmě nejznámější vodopád Beskyd, avšak paradoxně jeden z nejnižších, se nachází na potoce Satina, 5 km jihovýchodně od Frýdlantu nad Ostravicí. Celé údolí potoku Satina skrývá řadu zhruba metrových vodopádů, navíc jsou zde i kaskádovité vodopády na bočních přítocích. Výška 1,7 m, průtok: 90 l/s, celkový sklon: 80°, nadmořská výška: 570 m n. m.
 
5. Kamenná mohyla Ivančena – (925 m n. m.)
Ivančena je kamenná mohyla pod vrcholem Lysé hory vystavená na památku popravených skautů účastnících se protinacistického odboje. Zabírá asi 40 m2 a 195 m3. Sahá do výšky 4 m.
 
6. Ondrášovy díry – pseudokrasové jeskyně.
Přírodní památka Ondrášovy díry představuje jeskynní systém ve výšce 840 až 940 m. Nejznámější je Ondrášova (Zbojnická) jeskyně. Celková hloubka je 34,5 m a délka všech průlezných prostor je 217 m, největší dutina má rozměry 9×7 m a výšku až 5 m.
 
7. Mazácké skály
Pískovcové skály vysoké 12–15 m v nadmořské výšce asi 750 metrů. Jsou odtud velmi hezké výhledy ke Smrku (1 276 m n. m.) Je zde několik horolezeckých cest (i převislých).
 
Další zajímavosti:
Výhledy až do Tater – Z Lysé hory dohlédnete za pěkného počasí až do Vysokých Tater.
Lysá hora na běžkách – V okolí nejvyššího beskydského vrcholu vznikla síť pravidelně udržovaných běžeckých tras o celkové délce 28,5 km.
Oblast výskytu velkých šelem – medvěd hnědý, vlk obecný a rys ostrovid.
Zbojník Ondráš – Ondráš z Janovic je nejslavnější slezský zbojník. Na jeho dopadení byla vypsána nemalá odměna. V roce 1715 byl zabit svým druhem Jiřím Juráškem v hospodě ve Sviadnově. V ústní tradici se Ondráš stal lidovým hrdinou, ochráncem chudých.
Adrenalin cup – nejextrémnější sportovní zážitek. Závod čtyřčlenných štafet s disciplinami – běh, paragliding, mountain bike a kajak.
 

Informace

Tělesné předpoklady:

Program zcela uzpůsobíme Vašim možnostem a předpokladům. Nicméně pro aktivity v horách musíte vždy přihlédnout ke svému aktuálnímu zdravotnímu stavu a fyzické kondici.

Celkový čas:

Obvykle 2 až 3 dny, ale obsah programu vždy uzpůsobíme Vašim časovým možnostem.

Počet účastníků:

Omezen pouze kapacitou jednotlivých aktivit. Obvykle realizujeme akce pro 10 až 150 osob. Realizovali jsme však akci i pro 250 osob, je však potřeba přihlédnou k řadě omezení.

Oblečení, vybavení:

Oděv závislý od roční doby a povahy poskytované služby. Doporučujeme pevnou obuv, oblečení do hor odpovídající roční době a klimatickým podmínkám. Důležité je nepodcenit počasí a charakter výstupu. Vhodné je funkční termoprádlo a druhá, suchá sada oblečení na sestup. I v letních měsících může teplota na vrcholu klesat k bodu mrazu. V případě větru je podchlazení dílem okamžiku. Dále doporučujeme teleskopické hole pro usnadnění výstupu, baťoh se svačinou a pitím. 

Sezóna:

Celoročně

Počasí:

Vždy pro Vás máme připravenou suchou a mokrou variantu Vašeho programu. Nebudete se nudit za žádného počasí.

Kdy objednávat:

Čím dříve tím lépe aby byla na hotelu volná kapacita. Objednat však můžete zkusit klidně i s menším předstihem. Když to půjde, rádi Vám vyjdeme vstříc.

Doplňkové služby/programy:

Program/zájezd můžete spojit s některým z našich dalších programů nebo aktivit v regionu. Rádi Vás přivítáme i na našem Hradě ŠtramberkuObzvlášť zábavná je kombinace se Studiem na fakultě pálení a slivovicových věd VKU a Pasováním na občana Valašského království. Každého účastníka programu je také vhodné obdarovat dárkovým balíčkem občana Valašského království nebo jiným dárkem z naší nabídky.

Jsme zvyklí dělat pro vás akce na klíč, od začátku až do konce. Ke zpracování pozvánek na Vaší akci můžete využít služeb našeho grafického studia. V průběhu akce Vám zajistíme veškerou dopravu, fotografování, natáčení i ubytování. Po akci postprodukční zpracování vašich fotografií, videí. Jen nám dejte vědět o co byste měli zájem a nebudete litovat! Akce může být například součástí studia na Valašské královské univerzitě. Nebo aktivitu zařadíte do vašeho vzdělávacího pobytu v Beskydech. V případě zájmu o vytvoření programu na míru, neváhejte použít náš poptávkový formulář.

Reference

Další produkty

Studium na fakultě pivních věd VKU v Rožnovském pivovaru, Projížďky na čtyřkolkách pro skupiny (Quad-bike riding), NOVÝ ZÉLAND - MILFORD SOUND, VYHLÍDKOVÉ PLAVBY, Javorové kouzlo horské cyklistiky – výlety na horských kolech s průvodcem, Královský program pod Trúbou s komfortním ubytováním u Holubů, Šermířská pohádka, Velká romantická jízda, Radegastovy hry aneb zábavné klání nejen o vůdce Radegastovy družiny, Aktivní den v zimních Beskydech - Ráztoka - Pustevny - Radhošť pro skupiny, Výprava za Radegastovým pokladem pro firmy a skupiny, Javorový zimní přechod na sněžnicích s průvodcem, Velká historická jízda - vyhlídkové jízdy ve veteránech., Emigrace do Valašského království, Beskydské vrcholy v noci - noční túry v Beskydech, Štramberská hradní akademie s ubytováním pod Štramberskou Trúbou, Koloběžky, kola a lana pro celou rodinu - Pustevny, NOVÝ ZÉLAND - PLAVÁNÍ S DELFÍNY, Horské zimní manévry - aneb „Javorový muž a žena“ - zábavně dobrodružný zimní program na Javorovém, NOVÝ ZÉLAND - FOTO EXPEDICE (Self/share drive), To nej z Nového Jičína s ubytováním ve WELLNESS HOTELU ABÁCIE****, Motokáry - jízdy na motokárách v Beskydech, Noční výstup na Lysou horu (Královna Beskyd v noci), To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Trojanovice, NOVÝ ZÉLAND - TE ANAU GLOWWORM CAVES, Křest sněhem na Pustevnách - jednodenní kurz zimních aktivit, Jízda Dakarským speciálem s Loprais Tatra týmem, Paintball a jeho strategie, To NEJ z Bruntálska aneb zubaté žáby, Hrad Sovinec a mnohem více, Vinné koupele MANUFAKTURA na Zámku Zábřeh, Netradiční firemní akce na barokním zámku Holešov, Pivní koupele PIKARD na Zámku Zábřeh, OFFROAD jízda v legendární Toyota FJ Cruiser, Skialpinistický kurz na Javorovém - seznamte se se základy skialpinismu, Zimní dobrodružství ve Valašském království aneb TO NEJ ze zimních aktivit, Interiérová LED show „Vzývání ohně“, Casino Royale, Javorový na sněhu – zimní pobyty pro každého, AUSTRÁLIE - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Mobilní lanové centrum - lanové atrakce, Ledolezení, Zájezd do sklepů Louckého kláštera ve Znojmě, Javorový in english, Javorový in Deutsch - jazykové kurzy na Javorovém, Dakar Tatra&Subaru ride na polygonu Tatra Kopřivnice, CESTY KOLEM SVĚTA na míru aneb to nejlepší z vesmíru, Cesta z města, Pasování na občany Valašského království, Javorový 24/7 - 24 hodin zážiků pro 7 smyslů, Zorbujeme ve dne v noci! , Interiérová LED a UV show , Šermířský program „Legenda o králi Artušovi“, Točte s námi! Služby pro filmové a televizní produkce, Lanové překážky aneb překonej sám sebe, NOVÝ ZÉLAND - ABEL TASMAN DOBRODRUŽSTVÍ, Aquashow - aquazorbing show, Královský program pod Trúbou s luxusním ubytováním, Po stopách Jacka Londona aneb dobrodružný zimní program na Javorovém, Štramberské pivní lázně s pobytem pod Trúbou, Tarzánie - lanové dobrodružství v Beskydech, Zájezdy, akce, programy ve vinných sklípcích Jížní Moravy!, Šermířský program „Gotický pěší turnaj“, U valašského mlynáře - exkurze do pohankového mlýna, Studium na fakultě pálení a slivovicových věd, Rychlá kola - jízdy na motokárách, Po stopách Yettiho – zimní dobrodružství na Javorovém, Večírek s vůní slivovice, Livecooking, Horolezectví - celodenní intenzivní kurz, To NEJ z muzea v Bruntále - Hrad Sovinec, Zámek Bruntál, Kosárna Karlovice, Netradiční návštěva království slivovice, To nej z pod Radhoště s Hotelem Troyer**** v Trojanovicích, To nej z Kopřivnice - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, Hry Valašské královské univerzity - Valachyjáda, Životní jízda - škola spolujezdce, NOVÝ ZÉLAND - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Javorové vítání slunce – noční dobrodružné výlety s průvodcem, Roztáhněte svá křídla - seznámení s paraglidingem, Staň se lovcem aneb lov jako ve středověku, Boj podle scénáře - Painball, Javorový pro děti - hry a programy pro děti, Večerní zábava s programem TITANIC, Fotografické a vyhlídkové lety s Royal Wallachian Squadron, Den v dakarském bivaku, To nej z Muzea Novojičínska - tipy na vaše výlety s námi, Jízda na poníkovi pro děti, Tarzaní lanové aktivity - studium lanových aktivit v Tarzánii, Vzrušující studium Valašské královské univerzity pro skupiny, Paintball s profesionálním trenérem, Javorový pro firmy a skupiny – školení ve stylovém horském prostředí, Dobrodružství od západu do východu slunce - noční turistika v Beskydech, Zábavný program nejen s golfem v podhradí i na hradě Hukvaldy, Programy s ukázkami dravých ptáků - sokolnictví s výkladem, Sportovní lezení, Setkání s plzeňskou legendou aneb solidní studium pivních věd , Aquazorbing všemi způsoby , Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Lukově, Dětská narozeninová párty, AUSTRÁLIE - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Ohňová show „Vzývání ohně“ a „Živý plamen“, Programy a vystoupení s dravci a ukázky sokolnictví, Vánoce, čas hojnosti ve Valašském království, Horolezcem na zkoušku, Výlety, zájezdy, expedice - doprava pro malé skupiny, To nej z Nového Jičína - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Sovinci, To nej ze Štramberka s hotelem Roubenka*** - program, akce, pobyt, Královský program pod Trúbou s ubytováním ve stylových dřevěnkách, Štramberská hradní akademie pro děti, Valašské zážitky pro všechny smysly, Zimní - nejen lyžařské - závody na Javorovém

Valašské horské manévry - ARR, a.s., Lysá hora, 20.02.2009

Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

Kalendář akcí

 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 20 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2020 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis, Chris Williams

Tvorba www - Neofema s.r.o.