čeština English Deutsch Polski Русский

Královský jarmark Letenky Valašské království Nový Zéland

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

SMART TOURISM SERVICES

Zážitky/aktivity pro každého Programy pro firmy a skupiny

Vyhledávač

 
 

Chci zasílat newsletter

Zážitky/aktivity/služby pro každého » Zábavné a dobrodružné programy » Adrenalinové a dobrodružné » To nej z Kopřivnice - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd

To nej z Kopřivnice - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd

zobrazeno: 103614× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
TO NEJ...

Kategorie: Historické, tradiční a umělecké, Všech chutí, Adrenalinové a dobrodružné, Pro školy a děti, Auto&moto zábava a dobrodružství, Incentivní pobyty a cesty všech chutí, Ve VALAŠSKÉM KRÁLOVSTVÍ

Lokalita: Červený kámen, Česká republika, Kopřivnice, Moravskoslezské Beskydy, Valašské království

Poptávka

TO NEJ z KOPŘIVNICE

1. Technické muzeum Tatra – 2. Rozhledna Bílá hora – 3. Kostel Sv. Bartoloměje – 4. Zřícenina hradu Šostýn – 5. Emil Zátopek – olympijský vítěz 6. Zdeněk Burian – malíř a ilustrátor 7. Polygon Tatry – 8. Präsident – první automobil ve střední Evropě s benzínovým motorem - 9. Kopřivnická majolika (keramika) – 10. Muzeum Fojtství - muzeum kočárů a bryček;

Kopřivnice (www.lasska-brana.cz nebo www.koprivnice.cz)

Hlavní důvod, proč vlastně do Kopřivnice jedeme, je její ojedinělé Technické muzeum Tatra. Milovníci přírody budou asi při pohledu na tovární komíny podniku Tatra a betonové paneláky ohrnovat nos, ale i těm má okolí města co nabídnout. Již samo začlenění města Kopřivnice v kouzelné krajině, uzavřené z jedné strany Červeným kamenem a z druhé strany Bílou horou, ji může mnoho jiných měst jen závidět. Vedle moderního města vás přivítá pěkná příroda, svěží vzduch a půvab hor, o čemž se můžete přesvědčit sami. Návštěvu města je vhodné spojit s návštěvou okolních atraktivit ve Štramberku, na Hukvaldech, v Příboře a v Novém Jičíně.

Vznik Kopřivnice
První stopy osídlení místa, na kterém později vyrostla současná průmyslová Kopřivnice, nacházíme již ve starší době kamenné. Nejbližší a nejvýznamnější lokalitou s nálezy ze starší doby kamenné je štramberský Kotouč. Tato paleolitická stanice překvapila svými proslulými nálezy z jeskyně Šipka (asi 40 000 let před n. l.) se světoznámou ‘šipeckou čelistí’. V roce 1956 byl u potůčku Koryčky nalezen bronzový poklad, sestávající se z 24 kusů předmětů, datovatelných do doby hallstadtské, tedy asi 800 – 700 let před n. l. Jiným, doposud archeologicky nezkoumaným místem na katastru města, je lokalita Váňův kámen s výskytem artefaktů naznačujících přítomnost starého sídliště. Na úpatí Bílé hory byla získána kolekce pravěkých kamenných nástrojů z pazourku a křemene. Zcela spolehlivě je prokázána existence sídliště lidu lužických popelnicových polí ze sklonku pozdní doby bronzové (asi 9. stol. před n. l.) u tzv. Šutyrovy studánky na severním svahu západní části Červeného kamene. Výzkum zde prokázal přítomnost nejen sídliště lidu popelnicových polí z rozhraní doby bronzové a železné (1200 – 1000 před n. l.), ale i přítomnost keltské osady laténského období z 2. století před n. l. Starší lze datovat do slezského období této kultury, mladší do období laténské kultury, zejména do 2. poloviny 2. století před n. l. Kopřivnice jako osada vzniká zřejmě brzy po založení hradu Schauensteina (lid Šostýna), v období let 1280 – 1290. Typ této osady ukazuje na tzv. lánovou lesní ves.

 

Varianty a ceny:

Cenu si určujete Vy a my Vám řekneme co jsme schopni pro Vás za ni udělat.Cena se skládá s fixního nákladu na zajištění celé akce, který je stejný pro jednoho člověka i celou skupinu a z nákladů na osobu, které jsou závislé na počtu osob. S počtem osob cena roste již jen velice mírně. Napište nám vaše požadavky do poptávkového formuláře a my Vám program naceníme dle Vašich přání a možností. 

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Ochutnávka toho NEJ v KOPŘIVNICI s programem...
K poznávání toho NEJ v Kopřivnici doporučujeme dle vašich možností využít i některý z našich dalších produktů a to zejména vyhlídkové jízdy ve veteránech, nebo projížďku  v Tatře nebo Subaru na tatrováckém polygonu. V místě lze mimo navrhované NEJ aktivity také realizovat i lanové aktivity (areál Kamenárka) i aktivity na vodě (Větřkovická přehrada).
 
1. Technické muzeum Tatra (prohlídka muzea s průvodcem nebo bez)
Nejen milovníci motorů ocení kopřivnické Technické muzeum Tatra. Kromě unikátů z dob počátků automobilismu je zde vystaven například vůz slavných cestovatelů Hanzelky a Zikmunda, nákladní vůz Karla Lopraise, několikanásobného vítěze rallye Paříž–Dakar, nebo třeba prototyp motorových saní. Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Spoustu zajímavých a vyčerpávajících informací poskytují vícejazyčné videoboxy s filmovými sekvencemi o automobilových skvostech.
 
2. Rozhledna Bílá hora (turistický výlet)
Rozhledna připomínající symbol struktury DNA byla oceněna jako 7. nejkrásnější v ČR. Z cest, které vedou na Bílou horu, je nejpěknější Sluneční cesta zdobená znameními zvěrokruhu. Věž je navržena tak, aby při rychlosti větru 176 km/h neměl vrchol odchylku od osy více než 27 cm. Schodiště je tvořeno 161 schody, a výstupem až na vyhlídku se dostanete do nadmořské výšky 583 metrů.
 
3. Kostel Sv. Bartoloměje (prohlídka)
Je charakteristický unikátní vnitřní novogotickou výzdobou s náznaky módní secese. Byl vysvěcen v roce 1895. Vysvěcení předcházely dva roky stavebních prací a umělecké výzdoby malbou vídeňských malířů. V kostele se v současné době nachází některé předměty z původního dřevěného kopřivnického kostela, mezi nimi umělecké dílo s největší historickou hodnotou – vzácná gotická monstrance z konce 15. století.
 
4. Hrad Šostýn (turistický výlet) 
Hrad Šostýn (též Schornstein, Schauenstein) byl vystavěn v gotickém slohu koncem 13. století příborským hrabětem Jindřichem z Hückeswagenu (ruiny hradu se nacházejí cca 2 km od centra Kopřivnice).
 
5. Emil Zátopek - olympijský vítěz (prohlídka expozice s průvodcem nebo bez)
Nejlepší olympionik v české historii – čtyřnásobný olympijský vítěz ve vytrvalostním běhu, mistr Evropy a světový rekordman: zlato (10 km) a stříbro (5 km) z LOH v Londýně (1948) a 3 zlata (5 km, 10 km, maraton) ve třech olympijských rekordech z LOH v Helsinkách v roce 1952. První člověk na světě, který uběhl 10 km pod 29 minut (28:54.2) a 20 km pod jednu hodinu (59:51.8). Tento kopřivnický rodák má svou expozici v objektu Technického muzea Tatra. V ní se nezapomnělo ani na jeho neméně slavnou manželku oštěpařku Danu Zátopkovou (narozená ve stejný den jako její manžel).
 
6. Zdeněk Burian (seznámení s dílem a životem tohoto malíře - návštěva jeho expozive v Šustalově vile, případně muzea v sousedním Štramberku - 3 km)
Celosvětově známý malíř a ilustrátor z Kopřivnice. Světový věhlas si získal při spolupráci s paleontologem Josefem Augustou. Spojení vědce a umělce vedlo k neopakovatelným rekonstrukcím pravěkých zvířat a prehistorických krajin. Známé jsou zejména jeho obrazy dinosaurů, mamutů i prvních lidí. Vytvořil asi 15 000 až 20 000 děl. Ilustroval přes 500 knih a navrhl asi 600 obálek knih, například od autorů Rudyarda Kiplinga, Jacka Londona, Karla Maye, Julese Verna, Jaroslava Foglara nebo Eduarda Štorcha.
 
7. Polygon Tatry (možnost jízdy v automobilech Tatra Karla nebo Aleše Lopraise nebo závodních Subaru)
Nejrozsáhlejší zkušební centrum automobilů ve střední Evropě. Od počátku 60. let 20. století se na soustavě speciálních okruhů a vozovek testují nejen tatrovky, ale i osobní automobily, autobusy a nákladní vozy. Na ploše 90 ha se vine 21 km testovacích tratí. Pouhých 20 tisíc km na polygonu vydá v přepočtu za 100 tisíc km ujetých na silnici první třídy. K dispozici je originální tatrovácká vozovka (krutová a ohybová), maximální stoupání je 65 % (33 °) a brod, v němž voda může stoupnout až do výšky 2 metrů. Polygon je rovněž dějištěm závodních soutěží a přehlídek, na nichž se scházejí tisíce diváků.
 
8. Präsident
První automobil ve střední Evropě poháněný benzinovým motorem. Ignác Šustala, výrobce kočárů a zakladatel pozdější firmy Tatra, byl v roce 1898 u zrodu jednoho z prvních sériově vyráběných automobilů na světě. Originál se nachází v Národním technickém muzeu v Praze a jeho plně funkční replika z roku 1977 přímo u vstupu do Technického muzea v Kopřivnici.
 
9. Kopřivnická majolika (prohlídka muzea s průvodcem nebo bez)
Expozice kopřivnické majoliky je vystavena v Šustalově vile. Továrna na výrobu kameniny a kameninového zboží byla založena již v roce 1812 a tvořila nejstarší průmysl v Kopřivnici. Vyvážela bohatě zdobenou fajáns až do Německa, Anglie nebo Ameriky. S nadsázkou by se dalo říci, že pokud by nebylo keramiky, nevyjel by z Tatry ani jeden automobil. Adolf Raška, továrník s keramikou, známý v celém Rakousko-Uhersku, nabídl oporu tehdy začínajícímu Ignáci Šustalovi. A ten mu pak na oplátku rozvážel jeho zboží ve svých kočárech určených k prodeji. Po 150 letech existence byla výroba zrušena v souvislosti se zřizováním velkých podniků.
 
10. Muzeum Fojtství (prohlídka muzea s průvodcem nebo bez)
Je nejstarší dochovanou stavbou v Kopřivnici. První dřevěná stavba starého fojtství z roku 1576 byla zbourána a v roce 1789 vystavěno fojtství zděné, jež je v současnosti jedinou restaurovanou budovou feudálního charakteru na území města. Slouží jako muzeum kočárů a bryček, ale také archeologických artefaktů nalezených zejména v ruinách hradu Šostýn, např. Šostýnská Venuše, staré mince či dochovaná torza středověkých zbraní. Expozice je uspořádána jako řeka času.
 
Některé další  zajímavosti, které Vás mohou na Kopřivnici zaujmout...
Ondrášův buk u Raškovy vyhlídky – nejvyšší památný strom Moravskoslezského kraje (43 m).
Váňův kámen – 420 m n. m. Přírodní památka tvořená skalním útvarem jurského vápence.
Bezručova vyhlídka – 13 metrů vysoká dřevěná rozhledna z roku 2012.
Kopřivnický kuželek – kopřivnická odrůda jablka typicky kuželovitého tvaru oceněná na výstavě ve Vídni (1901).
Šostýnská Venuše – Měří 53 mm a je ze slonoviny. Mohla by mít egyptské předky, ale pravděpodobněji bude z Porýní (13. stol.).
Pazourková dýka – Archeologický nález ze zříceniny hradu Šostýn datující se k pozdní době kamenné.
Karel Loprais s vozem Tatra – 6× zvítězil v rallye Paříž–Dakar.
Hokejisté NHL – nejméně 5 odchovanců kopřivnického hokeje v čele s Václavem Varaďou a Radkem Bonkem se předvedlo v kanadské lize.
 

Informace

Tělesné předpoklady:

Vhodné pro dospělé i děti všech věkových kategorií, bez omezení.

Celkový čas:

Délku programu/zájezdu přizpůsobujeme vašim požadavkům. Jsme schopni jej připravit na několik hodin i několik dnů a nocí. Nejčastěji však trvá 1–3 dny.

Počet účastníků:

Omezeno pouze kapacitami jednotlivých aktivit. Obvykle od 10 do 150 osob.

Oblečení, vybavení:

Oděv závislý od roční doby a povahy poskytované služby. Každý, ať mladý, starý, domácí nebo přespolní musí být řádně oblečený. Nikoho nechceme vidět v roztrhaných gaťách, vytahaných teplákách, ve špinavé košeli, nebo ve špinavých gumákách.

Sezóna:

Celoročně

Počasí:

Realizace programu není závislá na počasí. Vždy pro Vás máme připravenou suchou a mokrou variantu Vašeho programu. Nebudete se nudit za žádného počasí.

Kdy objednávat:

Čím dříve tím lépe abychom měli čas vše pro Vás zorganizovat. Objednat však můžete zkusit klidně i na poslední chvíli. Když to půjde, vždy Vám rádi vyjdeme vstříc.

Poznámka:

Kopřivnici a okolí velice dobře známe, v letech 2009 až 2012 jsme zde provozovali Turistické Informační centrum a v nedalekém Štramberku  jsme provozovatelé Hradu Štramberka. Proto jsme schopni program připravit velice operativně a se znalostí místních poměrů.

Doplňkové služby/programy:

Program/zájezd můžete spojit s některým z našich dalších programů nebo aktivit v regionu. K poznávání toho NEJ v Kopřivnici doporučujeme dle vašich možností využít i některý z našich dalších produktů a to zejména vyhlídkové jízdy ve veteránech, nebo projížďku  v Tatře nebo Subaru na tatrováckém polygonu

Rádi Vás přivítáme i na našem Hradě ŠtramberkuObzvlášť zábavná je kombinace se Studiem na fakultě pálení a slivovicových věd VKU a Pasováním na občana Valašského království. Každého účastníka programu je také vhodné obdarovat dárkovým balíčkem občana Valašského království nebo jiným dárkem z naší nabídky.

Jsme zvyklí dělat pro vás akce na klíč, od začátku až do konce. Ke zpracování pozvánek na Vaší akci můžete využít služeb našeho grafického studia. V průběhu akce Vám zajistíme veškerou dopravu, fotografování, natáčení i ubytování. Po akci postprodukční zpracování vašich fotografií, videí. Jen nám dejte vědět o co byste měli zájem a nebudete litovat! Akce může být například součástí studia na Valašské královské univerzitě. Nebo aktivitu zařadíte do vašeho vzdělávacího pobytu v Beskydech. V případě zájmu o vytvoření programu na míru, neváhejte použít náš poptávkový formulář.

Reference

Další produkty

Dakar Tatra&Subaru ride na polygonu Tatra Kopřivnice, U valašského mlynáře - exkurze do pohankového mlýna, Šermířský program „Gotický pěší turnaj“, Skialpinistický kurz na Javorovém - seznamte se se základy skialpinismu, Královský program pod Trúbou s komfortním ubytováním u Holubů, Casino Royale, Studium na fakultě pálení a slivovicových věd, Horské zimní manévry - aneb „Javorový muž a žena“ - zábavně dobrodružný zimní program na Javorovém, Aktivní den v zimních Beskydech - Ráztoka - Pustevny - Radhošť pro skupiny, NOVÝ ZÉLAND - FOTO EXPEDICE (Self/share drive), Zimní dobrodružství ve Valašském království aneb TO NEJ ze zimních aktivit, Emigrace do Valašského království, Netradiční návštěva království slivovice, Šermířský program „Legenda o králi Artušovi“, Večerní zábava s programem TITANIC, Motokáry - jízdy na motokárách v Beskydech, Javorový na sněhu – zimní pobyty pro každého, Roztáhněte svá křídla - seznámení s paraglidingem, Interiérová LED a UV show , NOVÝ ZÉLAND - Vyhlídkové plavby za velrybami KAIKOURA , Dětská narozeninová párty, Netradiční firemní akce na barokním zámku Holešov, Sportovní lezení, To nej z Muzea Novojičínska - tipy na vaše výlety s námi, Programy s ukázkami dravých ptáků - sokolnictví s výkladem, Zimní - nejen lyžařské - závody na Javorovém, To nej ze Štramberka - program, pobyt, firemní akce, NOVÝ ZÉLAND - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Výlety, zájezdy, expedice - doprava pro malé skupiny, Boj podle scénáře - Painball, Livecooking, Cesty nejen za vínem do Svobodné republiky Kraví hora, Jízda na poníkovi pro děti, Historická jízda - projížďka veteránem Beskydami, To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Frenštát p. R., Projížďky na čtyřkolkách pro skupiny (Quad-bike riding), Paintball a jeho strategie, NOVÝ ZÉLAND - RODINNÉ CESTY (Self drive holidays), Velká historická jízda - vyhlídkové jízdy ve veteránech., AUSTRÁLIE - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, To NEJ z Bruntálska aneb zubaté žáby, Hrad Sovinec a mnohem více, AUSTRÁLIE - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Hry Valašské královské univerzity - Valachyjáda, Javorový pro děti - hry a programy pro děti, To nej z Nového Jičína s ubytováním ve WELLNESS HOTELU ABÁCIE****, Ledolezení, Studium na fakultě pivních věd VKU v Rožnovském pivovaru, NOVÝ ZÉLAND - MILFORD SOUND, VYHLÍDKOVÉ PLAVBY, Vánoce, čas hojnosti ve Valašském království, Javorové kouzlo horské cyklistiky – výlety na horských kolech s průvodcem, Večírek s vůní slivovice, To nej z pod Radhoště s Hotelem Troyer**** v Trojanovicích, Ohňová show „Vzývání ohně“ a „Živý plamen“, Po stopách Jacka Londona aneb dobrodružný zimní program na Javorovém, Zájezd do sklepů Louckého kláštera ve Znojmě, To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Trojanovice, Výprava za Radegastovým pokladem pro firmy a skupiny, NOVÝ ZÉLAND - HOBBITON (HOBITÍN) : návštěva v říši fantazie, Programy a vystoupení s dravci a ukázky sokolnictví, Setkání s plzeňskou legendou aneb solidní studium pivních věd , Životní jízda - škola spolujezdce, Interiérová LED show „Vzývání ohně“, Koloběžky, kola a lana pro celou rodinu - Pustevny, Radegastovy hry aneb zábavné klání nejen o vůdce Radegastovy družiny, Zábavný program nejen s golfem v podhradí i na hradě Hukvaldy, To nej ze Štramberka s hotelem Roubenka*** - program, akce, pobyt, Pohoda a relax v podhradí hradu Štramberka, To NEJ z muzea v Bruntále - Hrad Sovinec, Zámek Bruntál, Kosárna Karlovice, OFFROAD jízda v legendární Toyota FJ Cruiser, Točte s námi! Služby pro filmové a televizní produkce, Honba za Štramberským pokladem, Javorový in english, Javorový in Deutsch - jazykové kurzy na Javorovém, Tarzaní lanové aktivity - studium lanových aktivit v Tarzánii, Šermířská pohádka, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Sovinci, To nej z Nového Jičína - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, NOVÝ ZÉLAND - TE ANAU GLOWWORM CAVES, Noční výstup na Lysou horu (Královna Beskyd v noci), Javorový 24/7 - 24 hodin zážiků pro 7 smyslů, Mobilní lanové centrum - lanové atrakce, Štramberská hradní akademie pro děti, NOVÝ ZÉLAND - PLAVÁNÍ S DELFÍNY, Křest sněhem na Pustevnách - jednodenní kurz zimních aktivit, Horolezcem na zkoušku, Aquazorbing všemi způsoby , Královský program pod Trúbou s ubytováním ve stylových dřevěnkách, Štramberské pivní lázně s pobytem pod Trúbou, Paintball s profesionálním trenérem, Po stopách Yettiho – zimní dobrodružství na Javorovém, To nej z pod Lysé hory, Cesta zpátky do pohádky aneb návrat do středověku na hradě Hukvaldy, Aquashow - aquazorbing show, Pohádky trochu jinak - pro děti i pro dospělé, NOVÝ ZÉLAND - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Vzrušující studium Valašské královské univerzity pro skupiny, Jízda Dakarským speciálem s Loprais Tatra týmem, CESTY KOLEM SVĚTA na míru aneb to nejlepší z vesmíru, Javorové vítání slunce – noční dobrodružné výlety s průvodcem, Den v dakarském bivaku

VK prověřilo výkonnost evropského AMD fusion týmu

Studium na VKU, TATRABANKA

Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

Kalendář akcí

 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 20 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2020 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis, Chris Williams

Tvorba www - Neofema s.r.o.