čeština English Deutsch Polski Русский

Královský jarmark Letenky Valašské království Nový Zéland

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

SMART TOURISM SERVICES

Zážitky/aktivity pro každého Programy pro firmy a skupiny

Vyhledávač

 
 

Chci zasílat newsletter

Zážitky/aktivity/služby pro každého » Sportovní a volnočasové aktivity » Turistické&na cestách » NOVÝ ZÉLAND - WAITANGI, místo, kde se psala historie

NOVÝ ZÉLAND - WAITANGI, místo, kde se psala historie

zobrazeno: 24723× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
TO NEJ... Na Novém Zélandu

Kategorie: Hudební, Taneční, Turistické&na cestách, Poznávací všech chutí, Výlety do minulosti, Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce

Lokalita: Nový Zéland, Russell, Waitangi

Poptávka

Pro ty z Vás, kteří míří na sever od Aucklandu, jsme připravili parádní výlet do Bay of Islands, do Waitangi, místa, kde se psala novozélandská historie. I ti z Vás, kteří zrovna nemusí návštěvy muzejí, budou z jedinečné atmosféry místa, kde byla 6. února 1840 podepsána legendární dohoda WAITANGI TREATY mezi Brity a Maory, nadšeni.
 
Na pozemcích Waitangi Treaty Grounds se nacházejí bohaté expozice, jak venkovní, tak vnitřní. Budete moci pozorovat maorské řezbáře jak tvoří svá díla, navštívíte dům Britského rezidenta Jamese Busbyho, maorský shromažďovací dům marae s atraktivním maorským |programem, zbrusu nové muzeum Te Kongahu opatřeno nejmodernějšími interaktivními technologiemi, největší obřadní maorské kanoe waka jsou jen některá z nepřeberných lákadel tohoto nezapomenutelného místa.
 
Okolí Waitangi také nabízí možnosti koupání, výletů a krátkou plavbu do historického místa KORORAREKA - RUSSELL, které bylo kdysi významným obchodním centrem Pacifiku a hlavním městem Nového Zélandu. 
 
Městečko Waitangi leží na Severním ostrově v zátoce Bay of Islands, oblasti, která byla bělochy kolonizována jako první z celého Nového Zélandu. Začátky soužití Maorů s Evropany nebyly zcela bez problémů, a tak bylo po sérii nedorozumění a krvavých půtek navrženo sepsání smlouvy mezi maorskými náčelníky a Velkou Británií zastoupenou guvernérem. Smlouva vešla do historie pod názvem Treaty of Waitangi a den jejího podepsání, 6. únor, Waitangi Day, je státním svátkem. 
 
Každý rok uprostřed léta ve výroční den podepsání Smlouvy z Waitangi, se na waitangských pozemcích koná velkolepá slavnost jako symbol soužití obou kultur, bělochů a Maorů. Pod vlajkovým stožárem na planině na kopci s výhledem na třpytivou mořskou hladinu Bay of Island se shromáždí tisíce účastníků. Na hladinu zátoky jsou spuštěny posvátné maorské kánoe waka, které celý rok čekaly na tuto jedinečnou příležitost. Jsou vítány významné kulturní osobnosti, vystupují folklórní maorské soubory i rockové kapely. Bohatý program je připraven zejména pro děti, zatímco dospělí se pouští do grilování a pikniků. 
 
 

Varianty a ceny:

Celodenní vstupenka do Waitangi Treaty Grounds (Day Pass):
 
Dospělý                                                                           $40
NZ rezident (po předložení průkazu totožnosti (ID)        $20
dítě* (do 18 let)                                                               zdarma
členové klubu Friends of Waitangi                                  zdarma
 
*Děti musí být v doprovodu rodičů či opatrovníka. Cena není platná pro školní a jiné skupiny
 
Maorské hangi + koncert:
 
Dospělý                                                                            $110
dítě (5-15 let)                                                                    $50
dítě mladší 5ti let                                                              zdarma
POZOR! Ceny zahrnují celodenní vstupenku (Day Pass ) na Waitangi Treaty Grounds  platnou na 2 po sobě následující dny v hodnotě $40!
 
 

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Waitangi Treaty Grounds, areál Smlouvy z Waitangi, je nejdůležitějším historickým místem Nového Zélandu.Leží asi 3 h cesty (250 km) po dálnici č. 1 na sever od Aucklandu, v oblasti Bay of Islands, na okraji městečka Paihia. Jedná se o rozsáhlý, osmnáctihktarový pozemek s výhledem na zátoku Bay of Island, která patří mezi nejvhledávanější rekreační oblasti Severního ostrova a je zde proto veškeré potřebné zázemí pro turisty všech kategorií.

Z městečka Paihia je možno k areálu dojet autem, nebo dojít pěšky zhruba 20min příjemnou procházkou kolem pláží.
 
Při vstupu do areálu je nejvýhodnější zakoupit celodenní vstupenku (day pass) za 40 NZD (děti do 18 let zdarma), která vám umožní vidět všechny atrakce. 
Zahrnuje:
- vstup na pozemky Waitangi
- prohlídku areálu s průvodcem, který vám představí jednotlivé expozice a vysvětlí historické události s místem spojené. Prohlídka trvá asi 50 minut a poté máte příležitost prozkoumat všechny atrakce samostatně, dle svých časových možností. Průvodce podává výklad přes mikrofon přímo do vašich sluchátek, nemusíte se tedy bát, že byste ho  venku a při větší skupině neslyšeli.
- návštěvu guvernérova domu, kde byla Smlouva z Waitangi podepsána. Jedná se o jeden z nejstarších dochovaných domů na Novém Zélandu a uvnitř najdete malou muzejní expozici. 
- zábavné kulturní maorské vystoupení se zpěvy a tanci, včetně tradičního uvítacího tance haka a obřadu přijímání hostů do posvátného shromažďovacího domu marae (30 minut)
- návštěvu nejmodernějšího Muzea se stálou expozicí o histrii Maorů i bělošského osídlení NZ i se sezónními výstavami současného maorského umění. Součátí muzejní expozice je úvodní filmový dokument "Waitangi, místo zrození národa" - historická rekonstrukce událostí z roku 1840 (22 minut).
- obchod se suvenýry a maorskými řemeslnými produkty včetně živé ukázky tradičních řemesel (dřevořezba).
- expozice maorských obřadních kánoí waka, jejich významu pro maorskou kulturu a procesu výroby ze dřeva posvátných stromů kauri. 
- park s ukázkami autochtonní flóry a protkaný chodníčky s dechberoucími výhledy na mořskou zátoku.
V areálu najdete také kavárnu s restaurací.
 
Pokud vám ani thle všechno nestačí a chcete svou návštěvu, kromě expozic a představení zahrnutých v celodenní vstupence, obohatit o více autentických zážitků, nabízíme navíc ještě další speciální program:
 
Hostinu s  tradičním maorským jídlem hangi připravované v hrnci v horké jámě v zemi + koncert maorské hudby. Tento program je k dispozici v sezóně (listopad až duben 4x týdně večer) pro skupiny maximálně 50 lidí a stojí 110 NZD (děti 5-15 let 50 NZD, děti pod 5 lt zdarma).
 
POZOR! Pořadatelé programu hangi + koncert si vyhrazují právo program zrušit pokud není dost zájemců.
 
VÝHODA: Pokud zakoupít vstupné na hangi + koncert, je v ceně již automaticky zahrnutacelodenní vstupenka do celého areálu popsaná výše.
 
 
 

Informace

Tělesné předpoklady:

Pro vstup do areálu Waitangi Treaty Grounds není potřeba žádné speciální kondice. Pozemky jsou uzpůsobeny pro návštěvníky v jakékoli tělesnéé kondici včetně bezbariérové úpravy.

Celkový čas:
Otevřeno denně kromě Vánočního svátku (25. 12.)

26. prosince - 29. února: 9:00 - 18:00

1. března - 24 prosince: 9:00 - 17:00

6. února jsou expozice uzavřeny a na pozemcích Witangi Treaty Gounds se konají oslavy státního svátku Waitangi Day.

 
Prohlídky s průvodcem:
 
26. prosinec - 28 únor:
Prohlídky začínají každých 30 minut mezi 10:00 a 16:30
 
1. března - 24. prosince:
Prohlídky začínají každou hodinu mezi 10:00 a 16:00
 
 
Kulturní vystoupení:
 
26. prosince - 29. února: 10:00, 11:00, 12:00, 13:30, 14.30 & 15.30
1. března - 24. prosince: 11:00, 13:00 & 15:00
 
Hangi + koncert:
 
K dispozici od  1. listopadu do 30. dubna
úterý, čtvrtek, pátek & neděle 18:00 - 20:30
Maximum 50 účastníků, je nutno naplnit mimiální kapacitu.
 
 
Počet účastníků:

Pro speciální program hangi + koncert  je maximum 50 účastníků, je nutno naplnit mimiální kapacitu.

Pro běžný vstup do areálu Waitangi není maximální počet stanoven. Je však třeba počítat s tím, že za velkého počtu účastníků v sezóně může být kapacita pro prohlídku s průvodcem a vtup na kulturní představení vyčerpána. Doporučujeme proto v případě větší skupiny objednat prohlídku předem a přijít s nejméně 15minutovým předstihem.

Výchozí místo prohlídky s průvodcem a místo kulturního představení vám ukáže personál areálu.

Sezóna:

Celý areál Waitangi Treaty Grounds je možno navštívit během celého roku. Hlavní sezóna je od listopadu do dubna, kdy je potřeba počítat s větším počtem návštěvníků a zajistit příchod na místo s dostatečným předstihem nebo včasnou rezervací předem.

Výhodou návštěvy ve vrcholné sezóně je zařazení více prohlídek a perfrmancí do denního programu a jedinečná přílžitost navštívit exkluzivní program večerního maorského koncertu s tradičním pokrmem hangi.

Počasí:

Pozemky Waitangi Treaty Grounds jsou přístupny celoročně, je však potřeba počítat s tím, že některé expozie jsou umístěny v parku pod širým nebem. Je tedy dobré být připraven na nepříznivé počasí a mít s sebou deštník či pláštěnku a vhodnou obuv.

UPOZORNĚNÍ: Při vstupu na kulturní program do domu marae je povinností se vyzout!

 

Nový Zéland podzim 2013 self/share drive holiday

Nový Zéland leden 2015 self/share drive holiday

Nový Zéland podzim 2015 self/share drive holiday

Nový Zéland jaro 2016 self/share drive holiday

Nový Zéland - Business cesty

Nový Zéland - fotografické expedice

Nový Zéland - rodinné cesty s dětmi

Nový Zéland - cesta do historie - WAITANGI a KORORAREKA

Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

© Copyright 1997-2017 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Photography byTomas Harabis, New Zealand Archive licensed under CC BY-SA 2.0: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

 

 

Kalendář akcí

 
 
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 25 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2022 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis, Chris Williams

Tvorba www - Neofema s.r.o.