čeština English Deutsch Polski Русский

Královský jarmark Letenky Valašské království Nový Zéland

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

SMART TOURISM SERVICES

Zážitky/aktivity pro každého Programy pro firmy a skupiny

Vyhledávač

 
 

Chci zasílat newsletter

NOVÝ ZÉLAND - TE ANAU GLOWWORM CAVES

zobrazeno: 47317× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
TO NEJ... Na Novém Zélandu

Kategorie: V přírodě, Na vodě v kánoi, kajaku či raftu, Poznávací všech chutí, Incentivní pobyty a cesty všech chutí, Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce

Lokalita: Nový Zéland, Te Anau, Te Anau Glowworm Cave

Poptávka

Chcete se ponořit do tajemného podzemního světa jedné z geologicky nejmladších oblastí na naší planetě? Láká vás projížďka po podzemní řece, procházka jeskyněmi protkanými potůčky a vodopády s přehlídkou nejfantastičtějších skalních utvarů? A hlavně: chtěli byste pod zemí zažít hvězdnou oblohu, nahlédnout do hlubin jdinečného vesmíru? Tak nějak totiž vypadá strop jeskyně posetý svítícími červy glowworms: jako obloha posetá zářícími hvězdami.

Glowworms jsou  absolutní raritou zélandského světa. Tito unikátní malinkatí živočichové vydávají světlo pomocí svého zadečku a na stěnách jeskyní tvoří celé kolonie. Ať už jako drobní tečky nebo jako rozsáhlejší vzory a obrazce, nebo dokonce řetízky spouštějící se vám přímo nad hlavou, světýlka glowworms se vám vtisknou nesmazatelně do paměti.

Nyní máte příležitost je spatřit na břehu jezera Te Anau, v hlubinách krasového systému Aurora starého "pouhých" 12 000 let. Vždyť maorské jméno Te ana-au neznamená nic jiného než "jeskyně s proudící vodou." Bělochům však byl název jezera dlouho záhadou, dokud jeskyně nebyly znovuobjeveny až v polovině 20. století.

Noční prohlídka jeskyní má zajisté svoje specifické kouzlo, ale to byste zase přišli o uchvacující vyhlídku z paluby lodi, brázdící hladkou hladinu jezera, odrážející okolní vysoké štíty jako zdcadlo.

 

Varianty a ceny:

Cena plavby po jezeře Te Anau s prohlídkou jeskyně se pohybuje od 83 NZD za osobu. Záleží na denní době, ve "špičce" , což znamená v tomto případě večer a po setmění, jsou ceny o něco vyšší. Při větších skupinách může být cena na osobu i nižší. V případě nákupu více plaveb u Real Journeys možnost získání slevy. Pro podrobné info nás prosím kontaktujte emailem nebo telefonicky.

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Celá atrakce jeskyní se svítícími červy začíná v přístavišti na jezeře te Anau, ve stejnojmenném městečku. Je potřeba se dopravit lodí, která vyplouvá několikrát denně, na protější stranu jezera. Po cestě se vám otvírají nádherné výhledy na okolní hřebeny hor porostlé divokou vegetací.

Následuje krátká procházka lesem, již je možno fakultativně prodloužit na delší výpravu se zasvěceným průvodcem, který vás detailně seznámí se specifiky místní flóry i fauny.

A pak už jste vedeni klesající pěšinou a po schodech do podzemí. Nasedáte na malou loďku a následuje úchvatná plavba podzemní řekou. Nelekněte se, až průvodce zhasne všechna světla - naopak : připravte se na vrchol celé ho výletu, světelné efekty způsobené glowworms.

POZOR: v jeskyni je zakázáno fotit a natáčet. Na denním světle v obklopení nádhernou přírodou je to naopak vřele doporučeno.

 

Na plavbách dlouhodobě spolupracujeme s tradiční rodinnou novozélandskou společností REAL JOURNEYS, která patří Lesovi a Olive Hutchinsenovým, kteří plavby ve Fjordlandu provozují od roku 1954. Jsme však v případě vašeho konkrétního požadavku zajistit služby i u jiných společností. V případě zájmu o podrobnější informace nás neváhejte kontaktovat.

 

Informace

Tělesné předpoklady:

K výletu nepotřebujete žádné zvláštní tělesné předpoklady. Měli byste však být v dobrém zdravotním stavu. V případě špatného počasí a silného větru je potřeba počítat s tím, že se loď může houpat. V jeskyni se nacházejí schody a terén je kluzký, měli byste proto být vybaveni vhodnou obuví.

POZOR! není vhodné brát s sebou příliš malé děti.

POZOR! Při návštěvě jeskyně byste opravdu neměli trpět klaustrofobií.

Celkový čas:
Celkový čas výletu, zahrnující vyhlídkovou plavbu po jezeře Te Anau a návštěvu jeskyní (pěšky + na loďce) je
2 hodiny 15 minut.
 
Lodě vyplouvají 7x denně ze základny společnosti Real Journeys v Te Anau:
 
*10:15
14:00
16:30
17:45
19.00
20:15
21:30
 
Fakultativně lze výet doplnit o procházku lesem s průvodcem - je tak třeba počítat s pozdějším časem návratu. 
 
*Časy se mohou měnit a přesný čas vaší plavby vám upřesníme v okamžiku vaší objednávky.
Počet účastníků:

Počet účastníku ve skupině návštěvníků s průvodcem je maximálně 14. Lodě z Te Anau vyrážejí 7x denně. Ve vrcholné sezóně bývá kapacita, obzvláště pro noční návštěvy jeskyně, rychle vyprodána, doporučujeme proto zajistit si rezervaci s dostatečným předstihem. 

Oblečení, vybavení:

Pro plavbu po jezeře Te Anau i pro pobyt v jeskyni je nutné se vybavit teplým a nepromokavým oblečením. V jeskyni je permanentní teplota po celý rok  8-12 stupňů, takže teplé nápoje, servírované na lodi, přijdou rozhodně vhod.

Sezóna:

Sezóna je celoročně. Hlavní sezóna od poloviny listopadu do poloviny února. Doporučujeme okraje sezón, které nejsou tak exponované.

Počasí:

Plavby probíhají za každého počasí. Ještě jsme se nesetkali s počasím, za kterého by se neplulo. Pro plavbu po jezeře Te Anau i pro pobyt v jeskyni je třeba počítat s chladným a vlhkým prostředím.

Kdy objednávat:

Plavbu na konkrétní datum a hodinu doporučujeme objednat předem alespoň několik týdnů, v závisloslosti na termínu, v kterém chcete plavbu absolvovat. Na místě mohou být již veškeré kapacity vyprodány. Plavbu můžete uhradit u nás v CZK nejlépe převodem na náš účet na základě vystavené faktury. My provedeme rezervaci. V případě, že se plavba z důvodu špatného počasí neuskuteční, peníze se vám vrací v plné výši. Také pokud plavbu stornujete v dostatečném časovém předstihu, vracíme vše. Podrobné storno podmínky k vaší konkrétní platbě Vám sdělíme po vaší objednávce.

Doplňkové služby/programy:

Nabízíme vám:

- možnost vaši plavbu rezervovat z pohodlí domova za minimálně stejných podmínek, které poskytují plavební společnosti, pokud s nimi budete komunikovat přímo;

- slevy při skupinových rezervacích - pro skupiny více osob jsme schopni vám ušetřit i nějaký ten dolar z pultových cen :-).

- převoditelnost vašeho kreditu na jiné plavby nebo aktivity v rámci vaší akce na Novém Zélandu, pokud se plavba neuskuteční nebo se rozhodnete ji stornovat, nebo vrácení peněz;

- komunikaci v češtině a platbu v CZK;

- možnost doplňkových služeb - pojištění, ubytování, zajištění dopravy licencovaným dopravcem apod.

- Zajištění vašich plaveb i na dalších nádherných místech Nového Zélandu - např. Doubtful Sound, Milford Sound, Lake Wakatipu Queenstown, Fiordland N.P.atd.

Reference

Další produkty

NOVÝ ZÉLAND - WAITANGI, místo, kde se psala historie, Historická jízda - projížďka veteránem Beskydami, To nej z Kopřivnice - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, Královský program pod Trúbou s komfortním ubytováním u Holubů, Výprava za Radegastovým pokladem pro jednotlivce, NOVÝ ZÉLAND - HOBBITON (HOBITÍN) : návštěva v říši fantazie, Farmářem na jeden den, Horské zimní manévry - aneb „Javorový muž a žena“ - zábavně dobrodružný zimní program na Javorovém, Štramberská hradní akademie s ubytováním pod Štramberskou Trúbou, To nej ze Štramberka - program, pobyt, firemní akce, Staň se vodákem aneb základní vodácký výcvik, Skijoring s husky, V koňském sedle s rodinou, Emigrace do Valašského království, Javorový na sněhu – zimní pobyty pro každého, Štramberská hradní akademie pro děti, Na koni do přírody, Pohoda a relax v podhradí hradu Štramberka, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Lukově, Lodí po Baťově kanále, To nej z pod Lysé hory, Po stopách Jacka Londona aneb dobrodružný zimní program na Javorovém, Livecooking, Na raftu či kánoi jako losos peřejí., Výletní plavba po řece Moravě historickou Olomoucí, NOVÝ ZÉLAND - RODINNÉ CESTY (Self drive holidays), Královský program pod Trúbou s luxusním ubytováním, Zájezd do sklepů Louckého kláštera ve Znojmě, Unikátní osoblažská úzkokolejka, Výprava za Radegastovým pokladem pro firmy a skupiny, To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Trojanovice, Valašským královstvím v koňském sedle, Po stopách Yettiho aneb zimní dobrodružná výprava v Beskydech, Den u koní, Pasení ovcí na Valašsku, Javorový pro firmy a skupiny – školení ve stylovém horském prostředí, NOVÝ ZÉLAND - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Javorový zimní den plný zážitků, Skialpinistický kurz na Javorovém - seznamte se se základy skialpinismu, Výlet po řece Moravě na raftu do CHKO Litovelské Pomoraví, To nej ze Štramberka s hotelem Roubenka*** - program, akce, pobyt, Vzrušující studium Valašské královské univerzity pro skupiny, To nej z pod Radhoště s Hotelem Troyer**** v Trojanovicích, Den v dakarském bivaku, AUSTRÁLIE - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Královský program pod Trúbou s ubytováním ve stylových dřevěnkách, Dobrodružství od západu do východu slunce - noční turistika v Beskydech, NOVÝ ZÉLAND - PLAVÁNÍ S DELFÍNY, Víkend jen pro Vás dva, Cesty nejen za vínem do Svobodné republiky Kraví hora, V koňském sedle pod Štramberskou Trúbu, Výlety, zájezdy, expedice - doprava pro malé skupiny, Cesta z města, Po stopách Yettiho – zimní dobrodružství na Javorovém, NOVÝ ZÉLAND - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, NOVÝ ZÉLAND - MILFORD SOUND, VYHLÍDKOVÉ PLAVBY, Zájezdy, akce, programy ve vinných sklípcích Jížní Moravy!, Rafting na Váhu, Výprava za skvosty kamenné říše, Květinová symfonie, Jednodenní kurz jezdectví

Nový Zéland podzim 2013 self/share drive holiday

Nový Zéland leden 2015 self/share drive holiday

Nový Zéland podzim 2015 self/share drive holiday

Nový Zéland - rodinné cesty s dětmi

Nový Zéland - Te Anau Glowworm caves

Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

© Copyright 1997-2017 - VALASSKE KRALOVSTVI ® - SMART TOURISM SERVICES Ltd ®, Photography by Real Journeys

 

Kalendář akcí

 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 25 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2022 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis, Chris Williams

Tvorba www - Neofema s.r.o.