čeština English Deutsch Polski Русский

Královský jarmark Letenky Valašské království Nový Zéland

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

SMART TOURISM SERVICES

Zážitky/aktivity pro každého Programy pro firmy a skupiny

Vyhledávač

 
 

Chci zasílat newsletter

NOVÝ ZÉLAND - MILFORD SOUND, VYHLÍDKOVÉ PLAVBY

zobrazeno: 70845× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
TO NEJ... Na Novém Zélandu

Kategorie: V přírodě, Na vodě v kánoi, kajaku či raftu, Poznávací všech chutí, Incentivní pobyty a cesty všech chutí, Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce

Lokalita: Milford Sound, Milford Sound Highway, Nový Zéland

Poptávka

Vyhlídková plavba po fjordu MILFORD SOUND je jedním z "MUST DO", které musíte na Novém Zélandu rozhodně absolvovat. Milford Sound (maorsky Piopiotahi) je fjord nacházející se na jihozápadu novozélandského Jižního ostrova. Fjord je součástí národního parku Fiordland. Tento národní park patří do přírodní rezervace Te Wahipounamu, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Svůj anglický název dostal Milford Sound podle města Milford Haven v britském Walesu. Rudyard Kipling ho v minulosti nazval osmým divem světa.

Milford sound zasahuje v délce 15 km z Tasmánského moře do vnitrozemí a je obklopen skalami a horami sahajicími až do výšky 1692 metrů (Mitre Peak). Fjord je znám zejména svým deštivým počasím - spadne zde v průměru kolem 7 metrů srážek na metr čtvereční ročně, bechderoucími výhledy, stovkami obrovských vodopádů, které se po dešti valí z okolních skal rovnou do moře, bohatou mořskou flórou a faunou - mořskými ptáky, delfíny, tuleni, někdy i velrybami.

Již samotná cesta k fjordu je úchvatná. Doporučujeme ji absolvovat určitě ve dne a dělat si zastávky na vyhlídkách, u Homerova tunelu, u vodopádů, u papoušků KEA apod.

Maorové nazývali Milford Sound slovem „Piopiotahi“. Tento název je odvozen od slova „piopio“, což je druh ptáků podobný  drozdům. Dnes už bohužel patří k vyhynulým druhům. Doslova by se dal „Piopiotahi“ přeložit jako jedinečný (nebo jediný) piopio a váže se k legendě, kdy se Maui (postava polynéské mythologie, bůh) pokoušel získat pro lidstvo nesmrtelnost. Maui při tomto svém pokusu zemřel a pták piopio byl zarmoucen natolik, že odletěl do fjordu, kde po něm truchlil.

Historie vzniku fjordu

Podle maorské legendy vysekal všechny fjordy na jihozápadním pobřeží Nového Zélandu jeden z maorských bohů Tu Te Raki Whanoa. S pomocí nefritové sekyry a mocné modlitby dokončil fjord Piopiotahi, kde vytvořil své nejlepší dílo a tím ukončil svou cestu. 
Podle vědců byla ještě před padesáti miliony lety celá tato oblast na dně moře. Leží totiž na zlomu dvou litosférických desek - pacifické a australské. Desky pohybující se proti sobě vytlačují okolní štíty ročně cca o jeden centimetr. Během poslední doby ledové byla tato oblast pokryta obrovskými ledovci, které vymodelovaly do pevniny hluboké fjordy, jezera a zubaté hřebeny hor, až do té podoby, kterou můžete pozorovat dnes.
Fjord vznikl zaplavením ledovcového údolí. V okolí fjordu jsou dva tvale padající vodopády - Lady Bowen Falls a Stirling Falls. Po dešťích se však vytvoří nespočet dalších kaskádových vodopádů, které však trvají jen několik hodin po dešti. Fjord obklopují majestátné hory. K těm nejvyšším patří Mt. Elephant připomínající sloní hlavu, který měří 1 517 metrů, Mt. Lion ve tvaru krčícího se lva o výšce 1 302 metrů a pro fjord nejtypičtější Mitre Peak, který se přímo z mořského dna zvedá do výšky 1 692 metrů.
 
Evropští mořeplavci dlouho fjord přehlíželi, protože se domnívali, že jeho úzký vstup daleko nepovede. Až ho objevil kapitán John Grono v roce 1812 a pojmenoval ho Milford Haven po svém domově ve Walesu. Později ho kapitán John Lort Stokes přejmenoval na Molford Sound.
Krása fjordu začala brzy lákat turisty, což vedlo v roce 1888 k objevení Mackinnon Pass, průsmyku, který se stal součástí slavného Milford Track, údajně jednoho z nejkrásnějších treků světa. 
 

Varianty a ceny:

Cena plavby se pohybuje od 79 NZD za osobu v závislosti na typu plavby, temínu i času. Při větších skupinách může být cena na osobu i nižší. V případě nákupu více plaveb u Real Journeys možnost získání slevy. Pro podrobné info nás prosím kontaktujte emailem nebo telefonicky.

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Doporučujeme abyste si na poznávání MILFORD SOUNDu vyčlenili pokud možno aspoň celý den. V podstatě máte tyto možnosti:

- DOPORUČUJEME přespat v Milford Sound nebo v TE ANAU (3 hodiny cesty) a vyrazit na ranní plavbu. Ohromnou výhodou je nízký počet návštěvníků a plavbu si mnohem více užijete. Také ceny plaveb jsou v těchto časech nižší. Nevýhodou může být jen nutnost ranního vstávání, pokud budete ubytovaní v Te Anau a někomu může vadit, i že údajně ráno může být horší počasí než odpoledne. Jezdíme však na fjord od roku 1994 a zažili jsme na něm snad všechny možné i nemožné druhy počasí, a fjord byl vždycky krásný. Nejkrásnější však je po dešti, když se začíná otevírat nebe a slunce prosvítá mezi mraky a vytváří naprosto jedinečnou paletu barev, světel a stínů... ;  

- Další možností je vyjet brzy ráno autem nebo autobusem z Queenstownu (cca 6 hodin cesty) a absolvovat plavbu v poledních nebo odpoledních hodinách spolu s davy Asiatů, kteří to takto dělají. Zážítek s plavby však nemusí být takový a zaplatíte za ní určitě více.

- Na plavbách dlouhodobě spolupracujeme s tradiční rodinnou novozelandskou společností REAL JOURNEYS, která patří Lesovi a Olive Hutchinsenovým, kteří plavby na fjordech provozují od roku 1954. Jsme však v případě vašeho konkrétního požadavku zajistit služby i u jiných společností.  Společnost nabízí několi typu plaveb:

 • Základní vyhlídková plavba SCENIC CRUISE - nejprodávanější plavba, trvá 1 hodinu 40 minut a zahrnuje plavbu celým fjordem tam a zpět - cca 30 km. Obeplouvá skaliska s tuleni, vodopády, pod které vpouvá tak, že pokud se neschováte nebo neutečete z přední paluby, nezůstane na vás suchá nit :-). Poplavíte se na jedné ze dvou moderních lodí - Milford Monarch nebo Milford Sovereign, jejichřž předností jsou velké otevřené paluby, ale i útulné podpalubí s možností bohatého občerstvení. Káva a čas jsou v ceně plavby.

 

 • NATURE CRUISE - trvá 2 hodiny a 15 minut a je více zaměřena na přírodu. Loď proplouvá stejnou trasu, ale o něco pomaleji, zastavuje se častěji u jednotlivých skalisek s tuleni, tučňáky a mořskými ptáky. Plaví se většinou trojstěžníkem MILFORD MARINER, který působí více romanticky, než lodě bez stěžňů :-).

 

 • Plavby vyplouvají:
Čas vyplutí Návrat Délka plavby
09.00 10.40 1 hodina 40 minut
11.00 12.40 1 hodina 40 minut
12.00 13.40 1 hodina 40 minut
13.00 14.40 1 hodina 40 minut
14.00 15.40 1 hodina 40 minut
15.00 16.40 1 hodina 40 minut

 

 • K plavbám je možné si předem objednat občerstvení/jídlo na lodi;
 • K plavbám je možné za příplatek navštívit Podvodní observatoř;
 • Je možné domluvit plavbu s noclehem na lodi, kdy se vyplouvá odpoledne a vrací následující den ráno. V případě zájmu o podrobnější informace nás neváhejte kontaktovat.
 

Informace

Tělesné předpoklady:

K plavbě nepotřebujete žádné zvláštní tělesné předpoklady. Měli byste však být v dobrém zdravotním stavu. V případě špatného počasí a silného větru je potřeba počítat s tím, že se loď může houpat.  

Celkový čas:

Na celou aktivitu si vymezte minimálně 3 hodiny času v závislosti na zvolené plavbě. Počítejte s tím, že pokud jste přijeli autem, budete potřebovat ještě cca 30 minut na přechod k terminálu, check in a nalodění. 1 hodinu 40 minut až 2 hodiny 30 minut trvá samotná plavba a pak zase počítejte s cca 20 minutami na návrat na parkoviště. Pokud nespěcháte a chcete se kochat okolím fjordu,vyhraďte si ještě aspoň další 3 až 5 hodin na procházku kolem fjordu, vyhlídky cestou do Te Anau, pro pozorování papoušků KEA apod.

Plavby vyplouvají*:

 • 09.00,     návrat 10.40
 • 11.00,     návrat 12.40
 • 12.00,     návrat 13.40
 • 13.00,     návrat 14.40
 • 14.00,     návrat 15.40
 • 15.00,     návrat 16.40

*Časy se mohou měnit a přesný čas vaší plavby vám upřesníme v okamžiku vaší objednávky.

Počet účastníků:

Počet účastníku v podstatě není omezen spodní ani horní hranicí, pouze kapacitou plavidla. V hlavní sezónu a v exponované časy bývají plavby často vyprodány a doporučujeme opravdu svou plavbu rezervovat s dostatečným časovým předstihem abyste se v čase vašeho příjezdu na loď dostali. 

Oblečení, vybavení:

Vezměte si určitě něco teplého na sebe a přibalte i pláštěnku. V závislosti na počasí a sezóně může být na lodi chladno a větrno. Na Milfordu platí, že není špatného počasí, pouze špatného vybavení :-)

Sezóna:

Sezóna je celoročně. Hlavní sezóna od poloviny listopadu do poloviny února. Doporučujeme okraje sezón, které nejsou tak exponované, a časy ranní, nebo naopak na konci dne a trochu štěstí k tomu :-) 

Počasí:

Plavby probíhají za každého počasí.Ještě jsme se nesetkali s počasím za kterého by se neplulo.I když zážitek z fjordu je asi nejlepší za hezkého počasí, i za špatného počasí si plavbu můžete užít :-).

Kdy objednávat:

Plavbu na konkrétní datum a hodinu doporučujeme objednat předem alespoň několik týdnů, v závisloslosti na termínu, v kterém chcete plavbu absolvovat. Na místě mohou být již veškeré kapacity vyprodány. Plavbu můžete uhradit u nás v CZK nejlépe převodem na náš účet na základě vystavené faktury. My provedeme rezervaci. V případě, že se plavba z důvodu špatného počasí neuskuteční, peníze se vám vrací v plné výši. Také pokud plavbu stornujete v dostatečném časovém předstihu, vracíme vše. Podrobné storno podmínky k vaší konkrétní platbě Vám sdělíme po vaší objednávce.

Doplňkové služby/programy:

Nabízíme vám:

- možnost vaši plavbu rezervovat z pohodlí domova za minimálně stejných podmínek, které poskytují plavební společnosti, pokud s nimi budete komunikovat přímo;

- slevy při skupinových rezervacích - pro skupiny více osob jsme schopni vám ušetřit i nějaký ten dolar z pultových cen :-).

- převoditelnost vašeho kreditu na jiné plavby nebo aktivity v rámci vaší akce na Novém Zélandu, pokud se plavba neuskuteční nebo se rozhodnete ji stornovat, nebo vrácení peněz;

- komunikaci v češtině a platbu v CZK;

- možnost doplňkových služeb - pojištění, ubytování, zajištění dopravy licencovaným dopravcem apod.

- poradenství zdarma k jednotlivým společnostem a plavbám. Většinu z nich jsme absolvovali osobně.

- Zajištění vašich plaveb i na dalších nádherných místech Nového Zélandu - např. Doubtful Sound, Lake Te Anau, Lake Wakatipu Queenstown, Fiordland N.P.atd.

Reference

Další produkty

Noční výstup na Lysou horu (Královna Beskyd v noci), NOVÝ ZÉLAND - RODINNÉ CESTY (Self drive holidays), Javorový pro firmy a skupiny – školení ve stylovém horském prostředí, Na koni do přírody, To nej ze Štramberka - program, pobyt, firemní akce, Valašským královstvím v koňském sedle, NOVÝ ZÉLAND - Vyhlídkové lety helikoptérou a letadlem, Skijoring s husky, Po stopách Yettiho aneb zimní dobrodružná výprava v Beskydech, Dobrodružství od západu do východu slunce - noční turistika v Beskydech, Na raftu či kánoi jako losos peřejí., Výprava za Radegastovým pokladem pro jednotlivce, Lodí po Baťově kanále, Javorové kouzlo horské cyklistiky – výlety na horských kolech s průvodcem, To nej z pod Lysé hory, NOVÝ ZÉLAND - HOBBITON (HOBITÍN) : návštěva v říši fantazie, Cesty nejen za vínem do Svobodné republiky Kraví hora, Výlet po řece Moravě na raftu do CHKO Litovelské Pomoraví, Zimní dobrodružství ve Valašském království aneb TO NEJ ze zimních aktivit, Rafting na Váhu, Po stopách Jacka Londona aneb dobrodružný zimní program na Javorovém, NOVÝ ZÉLAND - ABEL TASMAN DOBRODRUŽSTVÍ, Skialpinistický kurz na Javorovém - seznamte se se základy skialpinismu, Farmářem na jeden den, Štramberská hradní akademie s ubytováním pod Štramberskou Trúbou, Víkend jen pro Vás dva, NOVÝ ZÉLAND - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Staň se vodákem aneb základní vodácký výcvik, Květinová symfonie, Výlety, zájezdy, expedice - doprava pro malé skupiny, Výprava za skvosty kamenné říše, Jednodenní kurz jezdectví, Královský program pod Trúbou s luxusním ubytováním, Emigrace do Valašského království, Horské zimní manévry - aneb „Javorový muž a žena“ - zábavně dobrodružný zimní program na Javorovém, NOVÝ ZÉLAND - TE ANAU GLOWWORM CAVES, Královský program pod Trúbou s ubytováním ve stylových dřevěnkách, Den u koní, NOVÝ ZÉLAND - FOTO EXPEDICE (Self/share drive), První rande s kajakem a kánoí, Pohoda a relax v podhradí hradu Štramberka, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Lukově, Výprava za Radegastovým pokladem pro firmy a skupiny, Javorový na sněhu – zimní pobyty pro každého, Vzrušující studium Valašské královské univerzity pro skupiny, Cesta z města, Výletní plavba po řece Moravě historickou Olomoucí, Pasení ovcí na Valašsku, To nej z pod Radhoště s Hotelem Troyer**** v Trojanovicích, Unikátní osoblažská úzkokolejka, Den v dakarském bivaku, NOVÝ ZÉLAND - Vyhlídkové plavby za velrybami KAIKOURA , Zájezd do sklepů Louckého kláštera ve Znojmě, NOVÝ ZÉLAND - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, AUSTRÁLIE - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Královský program pod Trúbou s komfortním ubytováním u Holubů, To nej ze Štramberka s hotelem Roubenka*** - program, akce, pobyt, Livecooking, Cesty kolem světa na míru aneb to nejlepší z vesmíru, Javorový zimní den plný zážitků, Plamínky opravdové pohody - UNIPAR

Austrálie a Nový Zéland malý výběr

Nový Zéland 1993 - 1994

Nový Zéland podzim 2013 self/share drive holiday

Nový Zéland leden 2015 self/share drive holiday

Nový Zéland podzim 2015 self/share drive holiday

Nový Zéland jaro 2016 self/share drive holiday

Nový Zéland - vyhlídkové lety helikoptérou, letadlem

Nový Zéland - Milford Sound plavby

Nový Zéland - Milford Sound plavby a cesta

Nový Zéland - Business cesty

Nový Zéland - fotografické expedice

Nový Zéland - rodinné cesty s dětmi

Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

© Copyright 1997-2017 - VALASSKE KRALOVSTVI ® - SMART TOURISM SERVICES Ltd ®, Photography by Tomas Harabis

 

Kalendář akcí

 
 
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 25 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2022 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis, Chris Williams

Tvorba www - Neofema s.r.o.