čeština English Deutsch Polski Русский

Královský jarmark Letenky Valašské království Nový Zéland

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

SMART TOURISM SERVICES

Nabídka pro jednotlivce Nabídka pro skupiny a firmy

Vyhledávač

 
 

Chci zasílat newsletter

NOVÝ ZÉLAND - ABEL TASMAN DOBRODRUŽSTVÍ

zobrazeno: 71854× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
TO NEJ... Na Novém Zélandu

Kategorie: V přírodě, Na vodě v kánoi, kajaku či raftu, Turistické&na cestách, Poznávací všech chutí, Outdoorové, Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce, Self/share drive soukromé cesty a akce

Lokalita: Abel Tasman National Park, Nelson, Nový Zéland

Poptávka

Zářivé zlaté pláže hýčkané poklidnými mořskými vlnkami; malebné zátoky plné ptactva u zurčících potůčků; pestrobarevné loďky uvázané u mola na vysokých dřevěných kůlech; hustý porost pralesa protkaný nepřeberným množstvím stezek lákajících k procházce mezi kapradinami a záplavou právě kvetoucích stromů a keřů, jež nejsou nikde jinde na planetě k vidění; ohlušující řev cikád za ospalého letního odpoledne a drobné cvrlikání ptáčků tui po ránu; křupání mušlí pod nohama při průzkumu hlubokých zátok odkrytých za odlivu, tiché cákání pádel o hladinu - to jak si skupina kajakářů vyjela na výlet podél skalisek jednoho z blízkých ostrůvků.

To vše a ještě mnohem více nabízí pobyt v Národním parku Abela Tasmana. Kdybyste jej na svých cestách minuli, přijdete o kousek ráje. Klid a pohoda, mírné počasí, pestrá nabídka aktivit pro všechny typy návštěvníků, bohatství ryb a mořských plodů... K tomu přičtěme ještě výhodnou polohu na severním výběžku Jižního ostrova, co by kamenem dohodil od Wellingtonu, ale přitom dost daleko na to, abyste pocítili atmosféru pacifického pobřeží jako vystřiženou z dobrodružného filmu o pirátech, námořnících a slavných objevitelích. Právě zde, v krajině pyšnící se největším počtem slunečných dní v roce z celého Nového Zélandu, se začaly psát dějiny turistického ruchu země.

Národní park Abela Tasmana vítá návštěvníky již od roku 1942. Dostal jméno po nizozemském mořeplavci a objeviteli a zároveň prvním bělochovi, který Nový Zéland objevil. Došlo k tomu právě v těchto místech roku 1642. Národní park byl tedy otevřen u příležitosti 300letého výročí této události.

 

Varianty a ceny:

Lodní dopravu v NP Abel Tasman provozuje několik společností různě velkými plavidly. Nejzákladnější službou je lodní linka, tzv. watertaxi, která jezdí pravidelně a má zastávky podél celého pobřeží národního parku. Je tedy jen na vás, kde nastoupíte a vystoupíte a kde se necháte zase nabrat - platíte jen dopravu.

Zpáteční lístek z Kaiteriteri do nejvzdálenějšího přístavu parku, pláže Totaranui, se pohybuje kolem 69 NZD, v závislosti na sezóně, způsobu nákupu, velikosti skupiny apod.

Dále je zde nepřeberné množství variant výletů, které si můžete objednat jako balíček a které zahrnují například vyhllídkovou plavbu + projížďku na mořském kajaku či pěší túru s průvodcem. Výlet vám navrhneme na základě vašeho konkrétního zadání.

Například plně zajištěný třídenní pobyt s túrami a kajaky, včetně přepravy, ubytování, stravy a služeb průvodce, vyjde dospělého na cca 1500 NZD.

Jsme však schopni vám na přání připravit a naplánovat itinerář za výhodné ceny, proto se na nás neváhejte obrátit - vše můžeme naplánovat vzhledem k vašim preferencím.

Pokud se chcete vydat na Abel Tasman Great walk, jednu z devíti nejpověstnějších a nejkrásnějších několikadenních pěších túr Nového Zélandu, můžeme vám zajistit rezervaci ubytování (která je povinná) či zpáteční dopravu lodí z konce trasy zpět do Kaiteriteri nebo Marahau.

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Pionýry cestovního ruchu v oblasti NP Abela Tasmana se stala rodina Wilsonových. Jejich cestovní kancelář nabízí bohatou škálu vyžití pro všechny věkové kategorie návštěvníků.

Jelikož se nejmenší Národní park Nového Zélandu nachází na pobřeží, nejběžnějším způsobem dopravy je samozřejmě doprava lodní. Auta zde mají přístup omezený a po jediné nezpevněné silničce se zde dostanete pouze na málo míst. Automobilovou dopravu tak zde využívají převážně zaměstnanci parku a pár místních dodavatelů služeb. Pokud si tedy chcete užít ta nejkrásnější místa - pláže, skály, ostrovy atd., nejvhodnější je opatřit si watertaxi, které je typicky spojeno s vyhlídkovou plavbou. Lodní doprava má tu výhodu, že se můžete nechat vysadit na kterémkoli domluveném místě a nechat se nabrat po příjemné procháze o pár kilometrů dál. Tak si užijete všech lákadel oblasti s dostatkem času třeba na výlet mořským kajakem či na příjemně strávené odpoledne koupáním a opalováním se na jedné z nepřeberného množství zlatých pláží. 

 

Informace

Tělesné předpoklady:

Národní park Abel Tasman je ideálním výletním místem také proto, že nabízí možnosti pro turisty všech kategorií. Nepotřebujete proto být v žádné speciální tělesné kondici. Dle svého založení si můžete vybrat kratší či delší procházky po dobře schůdných a upravených stezkách pro pěší, či využít některou z vodních služeb. Hlavní pobřežní chodník je upraven i pro vozíčkáře. Terén zvládnou bez problémů i malé děti - dokonce je tu a tam možno zahlédnout i rodiny s dětmi v kočárku.

Celkový čas:

Jak dlouhý čas si vyhradíte na návštěvu NP Abel Tasman záleží čistě na vás. Prakticky jediné omezení spočívá v nabídce dopravních hodin vyhlídkových plaveb nebo watertaxi. Můžete zůstat několik hodin až několik dní. Je však vždy potřeba myslet na zásoby jídla a pití, protože moc příležitostí k jejich doplňování tu nenajdete.

Rádi vám pomůžeme s naplánováním návštěvy parku, s časovým rozvržením, rezervováním transportu či ubytování.

Počet účastníků:

Počet účastníků není omezen, je však třeba počítat s tím, že oblast je, obzvláště v letní sezóně, velmi oblíbená a frekventovaná. Je tedy žádoucí objednat si transport, ubytování atd. s několikatýdenním předstihem.

Oblečení, vybavení:

To, že je oblast NP Abela Tasmana nejslunečnějším místem země, ještě neznamená, že sem vítr nemůže zavanout nějaký ten déšť či bouři. Na lodi bývá občas také pořádně čerstvo a vysoké vlny vám mohou zážitek z plavby pěkně okořenit. Není tedy rozhodně od věci vzít si s sebou něco nepromokavého na sebe a pár kousků teplého oblečení. Pokud se chystáte na túru, vhodná obuv je samozřejmostí - cestičky pro pěší jsou sice upravené, nicméně po dešti se jinak bezproblémový terén múže změnit v bahnitou klouzačku.

Doporučuje se vzít si s sebou také dostatek pitné vody a jídla na cestu, protože příležitostí k doplnění zásob po cestě je opravdu poskrovnu. 

Pokud chcete pro spaní využít některého z veřejných tábořišť, je nutné vzít si s sebou opravdu vše potřebné vybavení ke kempování - tábořiště jsou vybavena pouze tím nejnutnějším: nádrží s pitnou vodou, toaletou, případně dřevěným posezením.

Sezóna:

Jak již bylo řečeno, NP Abel Tasman se chlubí spoustou slunečných dní během celého roku. Pokud se chcete koupat, je samozřejmě doporučeníhodné navštívit jej v letních měsících. Nejtepleji je zde od prosince do března. Oblast však je přístupná celoročně a v každém období skýtá nepřeberné množství zábavy.

Počasí:

Na rozdíl od zbytku země, Abel Tasman se může pochlubit příjemným počasím během celého roku. Díky své chráněné poloze v zálivu Cookovy úžiny a relativně severní poloze je vyhledávaným cílem zélandských rekreantů i cizinců z celého světa. Neznamená to však, že by zde vůbec nepršelo. Je proto nutné připravit se i na vlhké a větrné počasí. Bez něj byste přece nemohli obdivovat úžasnou pestrost místní divoké přírody. Vždyť procházka místní lesní džunglí je jedním z předních lákadel.

Kdy objednávat:

Doporučujeme zahájit přípravy k návštěvě v předstihu, v závislosti na tom, jak dlouho chcete v Abel Tasman a na Novém Zélandu pobývat, v kterém měsíci chcete jet a jakou úroveň služeb během cesty budete potřebovat. Budete tak mít větší výběr a větší manévrovací prostor na plánování. Nicméně pokud se z nějakého důvodu rozhodnete i na poslední chvíli, budeme maximálně operativní, abychom vám s přípravou vaší cesty pomohli :-) 

Poznámka:

Poradenské služby, přípravu itinerářů, rezervace a booking zajišťuje novozelandská společnost Smart Tourism Services (STS) www.smarttourism.nz. Další služby jsou poskytovány autorizovanými partnery společnost STS - vybranými dopravci, ubytovacími kapacitami, poskytovateli služeb, cestovními kancelářemi a touroperátory. Výběr partnerů a kombinace služeb probíhá vždy na míru vašim přáním a možnostem.

 

Doplňkové služby/programy:

Doplňkovými službami může být téměř cokoliv, na co si vzpomenete. Většinou se jedná o specifické služby mimo služby v cestovním ruchu, jako jsou právní služby, lékařské služby, poradenské služby apod. Co Vám nejsme schopni nebo nemůžeme dle NZ zákonů poskytnout sami, Vám zajistíme prostřednictvím našich smluvních partnerů, s kterými na Novém Zélandu spolupracujeme. 

Pro ty z vás, kteří chtějí na NZ podnikat, firmám a podnikatelům také nabízíme:

  • Zpracování analýzy trhu - specializujeme se zejména na cestovní ruch, zábavní průmysl, gastronomii a potravinářský průmysl, ale jsme schopni pracovat i s jinými obory. Mapujeme pro české firmy místní trhy, sbíráme jim informace, vytipováváme obchodní partnery, komunikujeme s nimi, organizujeme prezentační akce apod;

  • Zpracování podnikatelských záměrů a akčních plánů pro firmy, které chtějí vstoupit zejména na novozélandský trh, vytvořit zde svou pobočku apod. Ale máme své zástupce i v Austrálii.

  • Poradenství a přípravu agendy a podmínek ke vstupu na místní trhy – sladění výrobků s legislativou, certifikace, celní poradenství apod.

  • Marketingovou komunikací a organizací prezentačních akcí a vytipováváním potencionálních obchodních partnerů – komunikujeme úspěšné české produkty, služby a technologie a vyhledáváme potencionální obchodní partnery, zjišťujeme jejich pozici na místním trhu apod.  

  • Zajištění odborných služebních i soukromých cest – od zajištění letenek, schůzek, odborného programu služební cesty, exkurzí, ubytování, dopravy, průvodce  a dalších souvisejících služeb apod.

Nový Zéland podzim 2013 self/share drive holiday

Nový Zéland leden 2015 self/share drive holiday

Nový Zéland podzim 2015 self/share drive holiday

Nový Zéland jaro 2016 self/share drive holiday

Nový Zéland - rodinné cesty s dětmi

Nový Zéland - Abel Tasman

Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

Kalendář akcí

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 25 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2023 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis

Tvorba www - Neofema s.r.o.