čeština English Deutsch Polski Русский

Královský jarmark Letenky Valašské království Nový Zéland

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

SMART TOURISM SERVICES

Nabídka pro jednotlivce Nabídka pro skupiny a firmy

Vyhledávač

 
 

Chci zasílat newsletter

NOVÝ ZÉLAND - Vyhlídkové lety helikoptérou a letadlem

zobrazeno: 54160× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
TO NEJ...

Kategorie: Ve vzduchu (létání), Ve vzduchu (létání a paragliding) , Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce, Self/share drive soukromé cesty a akce

Lokalita: Auckland, Christchurch, Fox Glacier, Franz Josef Glacier, Kaikoura, Lake Tekapo, Milford Sound, Mount Cook, Nový Zéland, Queenstown, Rotorua, Taupo, Te Anau, Tongariro National Park

Poptávka

Vážení přátelé, určitě jedním nej zážitkem, který si z Nového Zélandu nemůžete nechat ujít je vyhlídkový let nad některou z nádherných přírodních krás.

Spolupracujeme s desítkami helicopter companies a lokálních leteckých společností, které operují po celém Novém Zélandu a doporučíme vám let, který bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům a možnostem. Nejoblíbenější jsou vyhlídkové lety přes ledovce kolem nejvyšší hory NZ Mount Cook (3,724 m), Fiordlandem nebo kolem sopek Tongariro N.P. 

 

Varianty a ceny:

Porovnali jsme pro Vás jaké lety k ledovci a pod Mt. Cook nabízí jednoltivé společnosti, s kterými spolupracujeme a máte v podstatě následující varianty:

-          Mountain Helicopters http://www.mountainhelicopters.co.nz/price_d.shtml - jsou menší společnost a operují menší stroje http://www.mountainhelicopters.co.nz/aircraft.shtml. Cena je 440 NZD a možný odlet i z Fox Glacier. Vzhledem ke své velikosti jsou vstřícnější k jakékoliv domluvě. 

-          Heliservices https://www.scenic-flights.co.nz/scenic-flights/fox-franz-heliservices/grand-tour/ - létají i z Fox Glacier a cena je 450 NZD. Mají však jen 5 místné helikoptéry a nemohou garantovat místo u okna (to ale nemůže garantovat asi žádná společnost, protože aby byla helikoptéra vyvážená, rozesadí vás podle aktuální váhy pasažérů).. Po přistání na ledovci však klienty prostřídají.

-          Glacier Helicopters - http://book.totallytourism.co.nz/glacier-helicopters/franz-josef/mount-cook-spectacular-with-landing-40-minutes-departs-franz-josef jsou další možností, odlet je uveden pouze z Franz Joseph, mají 5 místné stroje a nemohou garantovat místo u okna. Po přistání na ledovci však klienty prostřídají.

Pokud by se let z důvodu počasí nemohl ze západní strany Alp uskutečnit, je ještě možnost cestou do Christchurch z letiště Mt. Cook village z východní strany hor. Tady jsou prakticky dvě podobné možnosti:

-          Heliworks  http://www.heliworks.nz/aoraki-mt-cook-ultimate/ - let trvá 55 minut, stojí 590 NZD. Přes svou vyšší cenu je to asi to nejlepší co můžete vidět – kromě vrcholu Mt Cook také oba ledovce ze západní strany. Ve fotogalerii přikládámei mapku letu – je to ta modrá. Používají 5 místné helikoptéry.  Po přistání na ledovci klienty prostřídají.

-          Mount Cook Ski planes and Helicopters http://www.mtcookskiplanes.com/ -  55 minut, 560 NZD. Je téměř totožný s předchozím letem a o 30 NZD levnější. Přes svou vyšší cenu je to opět asi to nejlepší co můžete vidět. Mapku přikládáme ve fotogalerii a je to ta červená trasa. Používají 5 místné helikoptéry.  Po přistání na ledovci klienty prostřídají. 

 

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Váš let může může obsahovat ledasco, v závislosti na jeho délce a ceně :-). Nejkratší lety trvají zpravidla kolem 20 minut, ale poměr cena a výkon u nich není moc dobrý. Doporučujeme lety od 30 do 45 minut, jejichž cena se pohybuje zpravidla od 320 do 440 NZD a které již zahrnují přistání na ledovci a zpravidla i památeční foto.

 

 

Informace

Tělesné předpoklady:

K letu nepotřebujete žádné zvláštní tělesné předpoklady. Měli byste však být v dobrém zdravotním stavu. Na osoby vážící nad 120 kg se mohou vztahovat další omezení. 

Celkový čas:

Celkový čas se skládá:

- z času potřebného k vyřešení formalit - podle počtu osob a době letu zpravidla kolem 30 minut, kdy je provedena platba, každý klient je zvážen a absolvuje bezpečnostní instruktáž;

- z času potřebného na přemístění k místu odletu - 5 - 15 minut v závislosti na místě odletu a způsobu přepravy - pěšky nebo mikrobusem;

- čekání na helikoptéru/letadlo - 5 - 10 minut;

- z času letu - závisí na délce zvoleného letu - zpravidla 30 minut - 1 hodina.

Celkem tedy počítejte, že celkem budete potřebovat cca 2 hodiny času. 

Počet účastníků:

Minimální počet platících osob jsou zpravidla 4 na let. Helikoptéra má zpravidla kapacitu 5 až 6 osob. Pokud nejste celá skupina, jste přidáni k dalším individuálním zájemcům, než vytvoříte minimální počet osob. V případě méně osob se musí další osoba/y doplatit aby se let uskutečnil. Konkrétní podmínky vám zdělíme jakmile budeme vědět s kterou společností chcete letět.

Diváci:

Na letiště nebo k heliportu vás mohou doprovodit přátelé a sledovat váš odlet i přílet. V blízkosti je většinou dostupné i místo s občerstvením a čekárna. 

Oblečení, vybavení:

Vezměte si určitě něco teplého a pokud možno lehkého na sebe, v závislosti na sezóně. Ve výškách a při přistáních na ledovci může být chladno a větrno.

Sezóna:

Sezóna je celoročně. Hlavní sezńa od poloviny Listopadu do poloviny Února. Doporučujeme okraje sezón, které nejsou tak exponované a časy ranní nebo naopak na konci dne a trochu štěstí k tomu :-) 

Počasí:

Počasí je pro tuto aktivitu naprosto zásadní. Za špatného počasí - snížené viditelnosti a silného větru nechcete letět ani vy, ani společnost, a vlastně to ani nejde. V den letu vás bude společnost kontaktovat a bude vás informovat o aktuální situaci. Na základě ní se poletí, nepoletí, nebo bude možnost letět později, pokud budete moci a chtít. Pokud opravdu chcete letět, doporučujeme strávit v okolí alespoň den, ať jste flexibilní a můžete čas svého letu posouvat.

Kdy objednávat:

Let na konkrétní čas a hodinu doporučujeme objednat předem alespoň několik týdnů v závisloslosti na termínu v kterém chcete let absolvovat. Pokud je "letovo", jsou na místě již veškeré kapacity vyprodány. Let můžete uhradit u nás v CZK nejlépe převodem na náš účet. My provedeme rezervaci. V případě, že se let z důvodu špatného počasí neuskuteční, peníze se vám vrací v plné výši. 

Poznámka:

Výše jsme Vám uvedli ty nejpopulárnější lety, ale nádherné lety jsou tajé v oblasti Queenstownu, Fiordlandu nebo sopečných oblastí. Kontaktujte nás a my vám rádi poskytneme konkrétní informace.

Ještě "často kladené otázky":

Kdy je možnost letět?

Možnost letět je omezena na termíny, kdy jste na místě a je úplně odvislá od aktuálního počasí v místě. Pokud počasí odletět nedovolí, je možnost dále let čerpat cca o 10 dní později z druhé strany hor z Mt Cook village…

Jak velkou helikoptérou lze vybrat? Většinou 5 nebo 6 místné, dle dostupnosti. Nelze si vybrat ani garantovat .

Se dveřmi či bez dveří? Vždy s dveřmi

Jaká je možnost focení z helikoptéry? Jsou na to okýnka, ale nelze garantovat místo u okna pokud si nezaplatíte celou helikoptéru. Pasažéři jsou usazeni dle jejich aktuální váhy aby byla helikoptéra vyvážená. Je však možné po mezipřistání na ledovci po dohodě a v souladu s pravidlem rovnováhy pasažéry přesadit.

Jaká je délka letu, lze si vybrat? Ano lze vybrat. Nejkratší jsou k ledovcům na cca 10 minut. Poměr cena výkon je však mnohem lepší v delším letu pod Mt. Cook, který má cca 35 – 40 minut nebo i více.

Jaká je cena letu? V závislosti na výběru letu a společnosti - od 139 NZD let k ledovci – do 590 NZD k vrcholu Mt. Cook. Nejoblíbenější, a nejlepší poměr cena/výkon jsou lety pod Mt. Cook s přistáním na ledovci kolem 300 – 350 NZD.

Závislost ceny na počtu osob nebo na typu helikoptéry? Cena platí při minimálním počtu 4 osob. Při menším počtu se musí doplatit za další osoby do počtu 4.   

Závislost ceny na objednání předem? Cena je stejná jako cena na místě. Objednávat až na místě se s ohledem na rezervační systém rovná jistotě, že v reálném čase nebude kapacita, protože přednost mají ti, kteří mají rezervace předem. Ale teoreticky to lze a byli jsme několikrát i úspěšní, pouze však u skupin nad 4 osoby a při dobré změně počasí.

Jak se řeší situace, když je v den letu špatné počasí? Létá se pouze za příznivého počasí, tudíž pokud by v den letu bylo špatné počasí a helikoptéra by nemohla letět a společnost let zrušila, tak je možné využít dalších termínů a míst. Pokud by se let vůbec neuskutečnil, tak peníze se samozřejmě vrací.

V jaké měně se platí? Platit je možné převodem předem v CZK nebo v NZD na NZ, případně v jiné měně dohodou.

Lze platit kreditní kartou? Bohužel zatím nepříjmáme platby kartou. Můžete však platit převodem na základě daňového dokladu, který vám vystavíme.

Doplňkové služby/programy:

Nabízíme vám:

- možnost váš let rezervovat z pohodlí domova za minimálně stejných podmínek, které poskytují letecké společnosti, pokud s nimi budete komunikovat přímo;

- slevy při skupinových rezervacích - pro skupiny více osob jsme schopni vám ušetřit i nějaký ten dolar z pultových cen :-).

- převoditelnost vašeho kreditu na jiné lety nebo aktivity v rámci vaší akce na Novém Zélandu, pokud se let neuskuteční nebo se rozhodnete ho stornovat, nebo vrácení peněz;

- komunikaci v češtině a platbu v CZK;

- možnost doplňkových služeb - pojištění, ubytování apod.

- poradenství zdarma k jednotlivým společnostem a letům. Většinu z nich jsme absolvovali osobně.

- zajištění láhve šampaňského nebo celého svatebního obřadu :-)

- Zajištění vašich letů i na dalších nádherných místech Nového Zélandu - např. Queenstown, Fiordland M.P.atd

Nový Zéland 1993 - 1994

Nový Zéland podzim 2013 self/share drive holiday

Nový Zéland leden 2015 self/share drive holiday

Nový Zéland podzim 2015 self/share drive holiday

Nový Zéland jaro 2016 self/share drive holiday

Nový Zéland - vyhlídkové lety helikoptérou, letadlem

Nový Zéland - Milford Sound plavby a cesta

Nový Zéland - Business cesty

Nový Zéland - fotografické expedice

Nový Zéland - rodinné cesty s dětmi

Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

© Copyright 1997-2017 - VALASSKE KRALOVSTVI ® - SMART TOURISM SERVICES Ltd ®, Photography byTomas Harabis

Kalendář akcí

 
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 25 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2023 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis

Tvorba www - Neofema s.r.o.