čeština English Deutsch Polski Русский

Královský jarmark Letenky Valašské království Nový Zéland

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

SMART TOURISM SERVICES

Zážitky/aktivity pro každého Programy pro firmy a skupiny

Vyhledávač

 
 

Chci zasílat newsletter

Skupinové&firemní akce a programy » Zábavné a dobrodružné programy » Adrenalinové a dobrodružné » To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Trojanovice

To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Trojanovice

zobrazeno: 82188× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
TO NEJ...

Kategorie: Všech chutí, Outdoorové, Adrenalinové a dobrodružné, Sportovní а volnočasové aktivity, Incentivní pobyty a cesty všech chutí, Ve VALAŠSKÉM KRÁLOVSTVÍ

Lokalita: Česká republika, Moravskoslezské Beskydy, Pustevny - Radhošť, Trojanovice, Valašské království, Velký Javorník (Beskydy)

Poptávka

To NEJ v Trojanovicích

1. Lanová dráha Ráztoka - Pustevny - 2. Pustevny (1018 m) - 3. Vyhlídkový altán Cyrilka - 4.Socha pohanského boha Radegasta  - 5.  Vrchol Radhošť (1129 m) - 6. Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti - 7. Přírodní rezervace Radhošť - 8. Lanové centrum Tarzánie - 9. Památník bratří Strnadlů a Jana Knebla - 10. Zvonice na Horečkách - Strážkyně Beskyd

Trojanovice (www.trojanovice.cz)

Horská obec Trojanovice se rozprostírá při úpatí Beskyd pod masivy Noříčí hory (1047 m n. m.), Radhoště (1129 m n. m.) a Velkého Javorníku (918 m n. m.). Původně se jednalo o pasekářskou obec. Dnes je díky množství svých atraktivit jedním z nejvyhledávanějších turistických center.

Historie
Předpokládá se, že paseky začaly vznikat brzy po založení Frenštátu po roce 1300. První zprávy o jejich počtu se objevují až po roce 1600, kdy jich bylo 36. Jejich počet neustále stoupal a v polovině 18. století dosáhl 200. Pasekáři vypláceli daně jak městu, tak hukvaldským biskupským úředníkům, a proto usilovali o vytvoření samostatné obce. Tím by se vymanili z vlivu města. V roce 1748 došlo k odtržení tzv. pasek od Frenštátu a byla jmenována první obecní samospráva v čele s fojtem Václavem Košárkem. V listině z 30. 8. 1754 olomoucký biskup Troyer zdůvodnil zřízení nové obce jako „odměnu“ za namáhavou práci pasekářů. Tuto listinu, která je psána německy, lze pokládat za zakládací listinu Trojanovic.
Od roku 1850 do roku 1900 se z Trojanovic vystěhovalo, především do Texasu, téměř 500 obyvatel. Potomci těchto vystěhovalců žijí hlavně ve středním Texasu v okolí Fayetteville, Weimar, Hostýna, Dubiny a dalších.
V roce 1898 byla v Trojanovicích na Radhošti postavena kaple sv. Cyrila a Metoděje. Před kaplí stojí kopie sochy sv. Cyrila a Metoděje, jejíž originál vytvořil sochař Albín Polášek. Jedna třetina kaple je nyní na katastru obce Dolní Bečva. O údržbu této největší architektonické památky se stará Matice Radhošťská, která má sídlo v Trojanovicích.
V roce 1940 byla zprovozněna sedačková lanová dráha z Ráztoky na Pustevny, první svého druhu na světě.
 

Varianty a ceny:

Cenu si určujete Vy a my Vám spočítáme, co jsme schopni pro Vás za ni udělat.Cena se skládá s fixního nákladu na zajištění celé akce, který je stejný pro jednoho člověka i celou skupinu a z nákladů na osobu, které jsou závislé na počtu osob. S počtem osob cena roste již jen velice mírně. Napište nám vaše požadavky do poptávkového formuláře a my Vám program naceníme dle Vašich přání a možností. 

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Návštěva, prohlídka, ochutnávka toho NEJ v Trojanovicích

K poznávání toho NEJ v Trojanovicích doporučujeme dle vašich možností využít i některý z našich dalších produktů a to zejména Vyhlídkových letů s valašskou královskou letkou RWS, Tandemové lety s Velkého Javorníku, cykloturistické výlety apod. V místě lze mimo vytipované aktivity realiozovat i projížďky na čtyřkolkách či motokárách a absolvovat řadu dalších i indoorových aktivit v případě špatného počasí.

1. Laná dráha Ráztoka - Pustevny
Sedačková lanová dráha Ráztoka–Pustevny – byla zprovozněna v roce 1940 jako první svého druhu na světě. Délka lanovky je 1637 m, začíná ve výšce 620 m n. m. a končí na Pustevnách ve výšce 1018 m n. m. V zimě se Pustevny stávají vyhledávaným lyžařským střediskem s 11 vleky a 9 sjezdovkami.
 
2. Pustevny (1018 m)
Leží mezi Radhoštěm a Tanečnicí. Jsou nejvýznamnější a nejnavštěvovanější horské středisko Beskyd. Jméno získaly po poustevnicích, kteří zde žili a z nichž poslední zemřel roku 1874. Pustevnám dominují dřevěné stavby architekta Dušana Jurkoviče Maměnka a Libušín. Areál dále doplňují stylové dřevěné koliby Valašska, U Záryša a hotel Tanečnice z roku 1926. Pustevny jsou významnou křižovatkou turistických tras.
 
3. Vyhlídkový altán Cyrilka
Cirilka leží na hřebenové trase z Pusteven na Radhošť a umožňuje výhled z jednoho místa do všech stran. Do Frenštátské kotliny s Trojanovicemi, na Palkovické hůrky, Štramberskou Trúbu, na Čertův Mlýn (1 207 m n. m.), Kněhyni (1 275 m n. m.) a největší Beskydský vrchol Lysou horu (1323 m n. m.). Pozor, shodným názvem Cyrilka, je také pojmenována významná pseudokrasová lokalita na Pustevnách s rozsáhlým systémem podzemních prostor.
 
4 .Socha pohanského boha Radegasta
Tělo mužské, tvář lví, hlava býčí s rohy, s výškou 3 metry a váhou 7 tun. Socha Radegasta sochaře Albína Poláška stojí na radhošťském hřebeni, 2 km východně od vrcholu směrem na Pustevny. Při jejím přesunu v roce 1930 uvízlo nákladní auto ve strmé zatáčce na Pustevnách, odkud ho muselo vytahovat 6 párů koní z Trojanovic. Socha však špatně odolávala povětrnostním podmínkám, a tak ji v roce 1998 nahradila žulová kopie. Originál díla se nyní nachází na radnici ve Frenštátě p. R.
 
5.  Vrchol Radhošť (1129 m)
Památná hora Radhošť je 7. nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd a nejzápadnější tisícovka. Nachází se zde Kaple sv. Cyrila a Metoděje a sousoší této svaté dvojice. Dále je zde umístěn vysílač a Horský hotel Radegast. Při dobré viditelnosti jsou odtud vidět Jeseníky i Vysoké Tatry. Vrchol je také oblíben díky nenáročnému přístupu z Pusteven.
 
6. Poutní kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti
Nejvýše položená církevní stavba v ČR. Postavena byla v roce 1898 ze sbírek poutníků i občanů Československa jako upomínka na tisícileté výročí příchodu Cyrila a Metoděje. V roce 1925 došlo k její zásadní úpravě. Původní kamenná kaple byla obita šindelem, aby její stěny lépe chránil proti drsnému horskému klimatu. Kaplí prochází hranice Moravskoslezského a Zlínského kraje.
 
7. Přírodní rezervace Radhošť
Na severních svazích Radhoště jsou chráněné hlavně staré bukové lesy. Mezi zdravými stromy jsou i suché nebo vyvrácené, které poskytují prostor pro přežití mnoha vzácným živočichům. Část svahů je chráněná jako národní přírodní rezervace. To je nejvyšší stupeň ochrany u nás. V Beskydech je už jen 6 podobně cenných území.
 
8. Lanové centrum Tarzánie
Největší lanové centrum v ČR, které nabízí několik překážkových tras s různou obtížností.
 
9. Památník bratří Strnadlů a Jana Knebla
Slouží dnes jako místo pro řadu významných společenských a kulturních akcí či výstav. Byl postaven v letech 1985–1989. Dříve zde stála chalupa z roku 1757, ve které se narodil sochař a malíř Jan Knebl a jeho synovci spisovatel Bohumír Strnadel-Četyna, malíř Antonín Strnadel a spisovatelé Josef a Václav Strnadlovi. Muzeum představuje jejich život a dílo. Stručně je zde zachycena i historie obce včetně vystěhovalectví do Texasu a způsob života v minulosti.
 
10. Zvonice na Horečkách - Strážkyně Beskyd
Moderní design zvoničky na Horečkách je dílem architektů Kamila Mrvy a Martina Rosy. Stavba vychází z valašské lidové tradice jednoduchých dřevěných zvoniček a byla vystavěna k 3. výročí Uzamčení země Valašské na 100 roků 15. 5. 2010.
 
Některé další  zajímavosti, které Vás mohou v Trojanovicích zaujmout...
Pohorská jednota Radhošť – Nejstarší český turistický spolek, založený v roce 1884, tedy o 4 roky dříve než Klub českých turistů. Jejími členy byli například Leoš Janáček nebo Petr Bezruč.
„Sněhové království” na Pustevnách – akce, kde uvidíte nejvíce soch ze sněhu a z ledu.
Jeskyně Cyrilka na Pustevnách – největší pseudokrasová jeskyně na Moravě.
„Beskydská sedmička” – nejobtížnější horský maratón v ČR vede přes Trojanovice.
 

Informace

Tělesné předpoklady:

Program zcela uzpůsobíme Vašim možnostem a předpokladům. Nicméně pro aktivity v horách musíte vždy přihlédnout ke svému aktuálnímu zdravotnímu stavu a fyzické kondici.

Celkový čas:

Obvykle 2 až 3 dny, ale obsah programu vždy uzpůsobíme Vašim časovým možnostem. V trojanovicích je řada dobrých hotelů všech kvalitytivních a cenových kategorií. Nejčastěji spolupracujeme s hotelem Troyer**** www.troyer.cz a hotelem Ráztoka*** www.raztoka.cz;

Počet účastníků:

Omezen pouze kapacitou jednotlivých aktivit. Obvykle realizujeme akce pro 10 až 150 osob. Realizovali jsme však akci i pro 250 osob, je však potřeba přihlédnou k řadě omezení.

Oblečení, vybavení:

Oděv závislý od roční doby a povahy poskytované služby. Doporučujeme pevnou obuv, oblečení do hor odpovídající roční době a klimatickým podmínkám. Důležité je nepodcenit počasí a charakter výstupu. Vhodné je funkční termoprádlo a druhá, suchá sada oblečení na sestup. I v letních měsících může teplota na vrcholech klesat k bodu mrazu. V případě větru je podchlazení dílem okamžiku. Dále doporučujeme teleskopické hole pro usnadnění výstupu, baťoh se svačinou a pitím. 

Sezóna:

Celoročně

Počasí:

Vždy pro Vás máme připravenou suchou a mokrou variantu Vašeho programu. Nebudete se nudit za žádného počasí.

Kdy objednávat:

Čím dříve tím lépe abychom měli čas vše pro Vás zorganizovat. Objednat však můžete zkusit klidně i na poslední chvíli. Když to půjde, vždy Vám rádi vyjdeme vstříc.

Doplňkové služby/programy:

Program/zájezd můžete spojit s některým z našich dalších programů nebo aktivit v regionu. Rádi Vás přivítáme i na našem Hradě ŠtramberkuObzvlášť zábavná je kombinace se Studiem na fakultě pálení a slivovicových věd VKU a Pasováním na občana Valašského království. Každého účastníka programu je také vhodné obdarovat dárkovým balíčkem občana Valašského království nebo jiným dárkem z naší nabídky.

Jsme zvyklí dělat pro vás akce na klíč, od začátku až do konce. Ke zpracování pozvánek na Vaší akci můžete využít služeb našeho grafického studia. V průběhu akce Vám zajistíme veškerou dopravu, fotografování, natáčení i ubytování. Po akci postprodukční zpracování vašich fotografií, videí. Jen nám dejte vědět o co byste měli zájem a nebudete litovat! Akce může být například součástí studia na Valašské královské univerzitě. Nebo aktivitu zařadíte do vašeho vzdělávacího pobytu v Beskydech. V případě zájmu o vytvoření programu na míru, neváhejte použít náš poptávkový formulář.

Reference

Další produkty

Královský program pod Trúbou s ubytováním ve stylových dřevěnkách, Výlety, zájezdy, expedice - doprava pro malé skupiny, Javorové kouzlo horské cyklistiky – výlety na horských kolech s průvodcem, Aquashow - aquazorbing show, Pasování na občany Valašského království, Královský program pod Trúbou s komfortním ubytováním u Holubů, Večerní zábava s programem TITANIC, Aquazorbing všemi způsoby , Zábavný program nejen s golfem v podhradí i na hradě Hukvaldy, Casino Royale, Královský program pod Trúbou s luxusním ubytováním, Po stopách Yettiho – zimní dobrodružství na Javorovém, Po stopách Jacka Londona aneb dobrodružný zimní program na Javorovém, Interiérová LED show „Vzývání ohně“, Horolezectví - celodenní intenzivní kurz, Ohňová show „Vzývání ohně“ a „Živý plamen“, Den v dakarském bivaku, Programy s ukázkami dravých ptáků - sokolnictví s výkladem, Studium na fakultě pivních věd VKU v Rožnovském pivovaru, NOVÝ ZÉLAND - TE ANAU GLOWWORM CAVES, Boj podle scénáře - Painball, Javorový pro děti - hry a programy pro děti, Koloběžky, kola a lana pro celou rodinu - Pustevny, Štramberská hradní akademie s ubytováním pod Štramberskou Trúbou, To nej ze Štramberka - program, pobyt, firemní akce, Mobilní lanové centrum - lanové atrakce, NOVÝ ZÉLAND - FOTO EXPEDICE (Self/share drive), Jízda Dakarským speciálem s Loprais Tatra týmem, Lanové překážky aneb překonej sám sebe, Fotografické a vyhlídkové lety s Royal Wallachian Squadron, Aktivní den v zimních Beskydech - Ráztoka - Pustevny - Radhošť pro skupiny, Livecooking, Zájezd do sklepů Louckého kláštera ve Znojmě, To nej z pod Lysé hory, Po stopách Yettiho aneb zimní dobrodružná výprava v Beskydech, Motokáry - jízdy na motokárách v Beskydech, Valašské zážitky pro všechny smysly, NOVÝ ZÉLAND - HOBBITON (HOBITÍN) : návštěva v říši fantazie, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Sovinci, Zimní - nejen lyžařské - závody na Javorovém, Hry Valašské královské univerzity - Valachyjáda, To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Frenštát p. R., Ledolezení, Točte s námi! Služby pro filmové a televizní produkce, Zimní dobrodružství ve Valašském království aneb TO NEJ ze zimních aktivit, Štramberská hradní akademie pro děti, Javorové vítání slunce – noční dobrodružné výlety s průvodcem, Radegastovy hry aneb zábavné klání nejen o vůdce Radegastovy družiny, CESTY KOLEM SVĚTA na míru aneb to nejlepší z vesmíru, Cesta z města, Emigrace do Valašského království, Horské zimní manévry - aneb „Javorový muž a žena“ - zábavně dobrodružný zimní program na Javorovém, Javorový pro firmy a skupiny – školení ve stylovém horském prostředí, Velká historická jízda - vyhlídkové jízdy ve veteránech., Javorový na sněhu – zimní pobyty pro každého, Vánoce, čas hojnosti ve Valašském království, Cesty nejen za vínem do Svobodné republiky Kraví hora, Rychlá kola - jízdy na motokárách, AUSTRÁLIE - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Výprava za Radegastovým pokladem pro firmy a skupiny, Netradiční firemní akce na barokním zámku Holešov, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Lukově, Křest sněhem na Pustevnách - jednodenní kurz zimních aktivit, Skialpinistický kurz na Javorovém - seznamte se se základy skialpinismu, Honba za Štramberským pokladem, AUSTRÁLIE - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, To nej z Kopřivnice - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, Vzrušující studium Valašské královské univerzity pro skupiny, Roztáhněte svá křídla - seznámení s paraglidingem, Tarzaní lanové aktivity - studium lanových aktivit v Tarzánii, Staň se lovcem aneb lov jako ve středověku, Interiérová LED a UV show , NOVÝ ZÉLAND - PLAVÁNÍ S DELFÍNY, Sportovní lezení, NOVÝ ZÉLAND - MILFORD SOUND, VYHLÍDKOVÉ PLAVBY, Javorový 24/7 - 24 hodin zážiků pro 7 smyslů, Dobrodružství od západu do východu slunce - noční turistika v Beskydech, Paintball s profesionálním trenérem, Dakar Tatra&Subaru ride na polygonu Tatra Kopřivnice, NOVÝ ZÉLAND - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, U valašského mlynáře - exkurze do pohankového mlýna, To NEJ z Bruntálska aneb zubaté žáby, Hrad Sovinec a mnohem více, Na vodě za vodou, Životní jízda - škola spolujezdce, Projížďky na čtyřkolkách pro skupiny (Quad-bike riding), Noční výstup na Lysou horu (Královna Beskyd v noci), Štramberské pivní lázně s pobytem pod Trúbou, Večírek s vůní slivovice, NOVÝ ZÉLAND - RODINNÉ CESTY (Self drive holidays), NOVÝ ZÉLAND - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, OFFROAD jízda v legendární Toyota FJ Cruiser, Zorbujeme ve dne v noci! , Javorový zimní přechod na sněžnicích s průvodcem, Studium na fakultě pálení a slivovicových věd, NOVÝ ZÉLAND - Vyhlídkové plavby za velrybami KAIKOURA

Pasování na občany VK, Continental, 24.5.2012

Studium na VKU - paragliding, lana atd., DHL,

Studium na VKU - EDsystem

Studium na VKU a pasování na občany VK - Refrasil

VK prověřilo výkonnost evropského AMD fusion týmu

Valašské zimní manévry - Pustevny, 12.12.2009

Zimní studium na VKU - Dalkia, Hotel Troyer

Pasování na občany VK, hotel Troyer 4.5.2010

Valašské hry - ČMSS, Trojanovice

Pasování na občany VK, hotel Troyer 9.6.2010

Pasování na občany VK, hotel Troyer 28.6.2010

Valašské hry ČSOB

Pasování MBG Group 15.1.2011

Studium na VKU ITC Travel

Pasování Pustevny OSU 19.4.2012

Pasování na občany Vk, Refrasil

BIKE FUN INTERNATIONAL, Emigrace do VK, 24.10.2012

Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

Kalendář akcí

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 20 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2020 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis, Chris Williams

Tvorba www - Neofema s.r.o.