čeština English Deutsch Polski Русский

Královský jarmark Letenky Valašské království Nový Zéland

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

obchod@smarttourism.cz

SMART TOURISM SERVICES

Zážitky/aktivity pro každého Programy pro firmy a skupiny

Vyhledávač

 
 

Chci zasílat newsletter

NOVÝ ZÉLAND - TE ANAU GLOWWORM CAVES

zobrazeno: 1803× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
TO NEJ... Na Novém Zélandu

Kategorie: V přírodě, Na vodě v kánoi, kajaku či raftu, Poznávací všech chutí, Incentivní pobyty a cesty všech chutí, Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce

Lokalita: Nový Zéland, Te Anau, Te Anau Glowworm Cave

Poptávka

Chcete se ponořit do tajemného podzemního světa jedné z geologicky nejmladších oblastí na naší planetě? Láká vás projížďka po podzemní řece, procházka jeskyněmi protkanými potůčky a vodopády s přehlídkou nejfantastičtějších skalních utvarů? A hlavně: chtěli byste pod zemí zažít hvězdnou oblohu, nahlédnout do hlubin jdinečného vesmíru? Tak nějak totiž vypadá strop jeskyně posetý svítícími červy glowworms: jako obloha posetá zářícími hvězdami.

Glowworms jsou  absolutní raritou zélandského světa. Tito unikátní malinkatí živočichové vydávají světlo pomocí svého zadečku a na stěnách jeskyní tvoří celé kolonie. Ať už jako drobní tečky nebo jako rozsáhlejší vzory a obrazce, nebo dokonce řetízky spouštějící se vám přímo nad hlavou, světýlka glowworms se vám vtisknou nesmazatelně do paměti.

Nyní máte příležitost je spatřit na břehu jezera Te Anau, v hlubinách krasového systému Aurora starého "pouhých" 12 000 let. Vždyť maorské jméno Te ana-au neznamená nic jiného než "jeskyně s proudící vodou." Bělochům však byl název jezera dlouho záhadou, dokud jeskyně nebyly znovuobjeveny až v polovině 20. století.

Noční prohlídka jeskyní má zajisté svoje specifické kouzlo, ale to byste zase přišli o uchvacující vyhlídku z paluby lodi, brázdící hladkou hladinu jezera, odrážející okolní vysoké štíty jako zdcadlo.

 

Varianty a ceny:

Cena plavby po jezeře Te Anau s prohlídkou jeskyně se pohybuje od 83 NZD za osobu. Záleží na denní době, ve "špičce" , což znamená v tomto případě večer a po setmění, jsou ceny o něco vyšší. Při větších skupinách může být cena na osobu i nižší. V případě nákupu více plaveb u Real Journeys možnost získání slevy. Pro podrobné info nás prosím kontaktujte emailem nebo telefonicky.

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Celá atrakce jeskyní se svítícími červy začíná v přístavišti na jezeře te Anau, ve stejnojmenném městečku. Je potřeba se dopravit lodí, která vyplouvá několikrát denně, na protější stranu jezera. Po cestě se vám otvírají nádherné výhledy na okolní hřebeny hor porostlé divokou vegetací.

Následuje krátká procházka lesem, již je možno fakultativně prodloužit na delší výpravu se zasvěceným průvodcem, který vás detailně seznámí se specifiky místní flóry i fauny.

A pak už jste vedeni klesající pěšinou a po schodech do podzemí. Nasedáte na malou loďku a následuje úchvatná plavba podzemní řekou. Nelekněte se, až průvodce zhasne všechna světla - naopak : připravte se na vrchol celé ho výletu, světelné efekty způsobené glowworms.

POZOR: v jeskyni je zakázáno fotit a natáčet. Na denním světle v obklopení nádhernou přírodou je to naopak vřele doporučeno.

 

Na plavbách dlouhodobě spolupracujeme s tradiční rodinnou novozélandskou společností REAL JOURNEYS, která patří Lesovi a Olive Hutchinsenovým, kteří plavby ve Fjordlandu provozují od roku 1954. Jsme však v případě vašeho konkrétního požadavku zajistit služby i u jiných společností. V případě zájmu o podrobnější informace nás neváhejte kontaktovat.

 

Informace

Tělesné předpoklady:

K výletu nepotřebujete žádné zvláštní tělesné předpoklady. Měli byste však být v dobrém zdravotním stavu. V případě špatného počasí a silného větru je potřeba počítat s tím, že se loď může houpat. V jeskyni se nacházejí schody a terén je kluzký, měli byste proto být vybaveni vhodnou obuví.

POZOR! není vhodné brát s sebou příliš malé děti.

POZOR! Při návštěvě jeskyně byste opravdu neměli trpět klaustrofobií.

Celkový čas:
Celkový čas výletu, zahrnující vyhlídkovou plavbu po jezeře Te Anau a návštěvu jeskyní (pěšky + na loďce) je
2 hodiny 15 minut.
 
Lodě vyplouvají 7x denně ze základny společnosti Real Journeys v Te Anau:
 
*10:15
14:00
16:30
17:45
19.00
20:15
21:30
 
Fakultativně lze výet doplnit o procházku lesem s průvodcem - je tak třeba počítat s pozdějším časem návratu. 
 
*Časy se mohou měnit a přesný čas vaší plavby vám upřesníme v okamžiku vaší objednávky.
Počet účastníků:

Počet účastníku ve skupině návštěvníků s průvodcem je maximálně 14. Lodě z Te Anau vyrážejí 7x denně. Ve vrcholné sezóně bývá kapacita, obzvláště pro noční návštěvy jeskyně, rychle vyprodána, doporučujeme proto zajistit si rezervaci s dostatečným předstihem. 

Oblečení, vybavení:

Pro plavbu po jezeře Te Anau i pro pobyt v jeskyni je nutné se vybavit teplým a nepromokavým oblečením. V jeskyni je permanentní teplota po celý rok  8-12 stupňů, takže teplé nápoje, servírované na lodi, přijdou rozhodně vhod.

Sezóna:

Sezóna je celoročně. Hlavní sezóna od poloviny listopadu do poloviny února. Doporučujeme okraje sezón, které nejsou tak exponované.

Počasí:

Plavby probíhají za každého počasí. Ještě jsme se nesetkali s počasím, za kterého by se neplulo. Pro plavbu po jezeře Te Anau i pro pobyt v jeskyni je třeba počítat s chladným a vlhkým prostředím.

Kdy objednávat:

Plavbu na konkrétní datum a hodinu doporučujeme objednat předem alespoň několik týdnů, v závisloslosti na termínu, v kterém chcete plavbu absolvovat. Na místě mohou být již veškeré kapacity vyprodány. Plavbu můžete uhradit u nás v CZK nejlépe převodem na náš účet na základě vystavené faktury. My provedeme rezervaci. V případě, že se plavba z důvodu špatného počasí neuskuteční, peníze se vám vrací v plné výši. Také pokud plavbu stornujete v dostatečném časovém předstihu, vracíme vše. Podrobné storno podmínky k vaší konkrétní platbě Vám sdělíme po vaší objednávce.

Doplňkové služby/programy:

Nabízíme vám:

- možnost vaši plavbu rezervovat z pohodlí domova za minimálně stejných podmínek, které poskytují plavební společnosti, pokud s nimi budete komunikovat přímo;

- slevy při skupinových rezervacích - pro skupiny více osob jsme schopni vám ušetřit i nějaký ten dolar z pultových cen :-).

- převoditelnost vašeho kreditu na jiné plavby nebo aktivity v rámci vaší akce na Novém Zélandu, pokud se plavba neuskuteční nebo se rozhodnete ji stornovat, nebo vrácení peněz;

- komunikaci v češtině a platbu v CZK;

- možnost doplňkových služeb - pojištění, ubytování, zajištění dopravy licencovaným dopravcem apod.

- Zajištění vašich plaveb i na dalších nádherných místech Nového Zélandu - např. Doubtful Sound, Milford Sound, Lake Wakatipu Queenstown, Fiordland N.P.atd.

Reference

Další produkty

Výlety, zájezdy, expedice - doprava pro malé skupiny, To nej z Kopřivnice - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, Den u koní, NOVÝ ZÉLAND - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Královský program pod Trúbou s luxusním ubytováním, Javorový pro firmy a skupiny – školení ve stylovém horském prostředí, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Lukově, Výlet po řece Moravě na raftu do CHKO Litovelské Pomoraví, Zimní dobrodružství ve Valašském království aneb TO NEJ ze zimních aktivit, Vzrušující studium Valašské královské univerzity pro skupiny, Po stopách Yettiho aneb zimní dobrodružná výprava v Beskydech, Lodí po Baťově kanále, NOVÝ ZÉLAND - FOTO EXPEDICE (Self/share drive), Na koni do přírody, NOVÝ ZÉLAND - ABEL TASMAN DOBRODRUŽSTVÍ, Výprava za skvosty kamenné říše, Cesty nejen za vínem do Svobodné republiky Kraví hora, NOVÝ ZÉLAND - MILFORD SOUND, VYHLÍDKOVÉ PLAVBY, Květinová symfonie, Zájezd do sklepů Louckého kláštera ve Znojmě, Královský program pod Trúbou s ubytováním ve stylových dřevěnkách, NOVÝ ZÉLAND - RODINNÉ CESTY (Self drive holidays), Štramberská hradní akademie s ubytováním pod Štramberskou Trúbou, V koňském sedle s rodinou, To nej ze Štramberka - program, pobyt, firemní akce, Pasení ovcí na Valašsku, Pohoda a relax v podhradí hradu Štramberka, Javorový na sněhu – zimní pobyty pro každého, To nej z pod Radhoště s Hotelem Troyer**** v Trojanovicích, Plamínky opravdové pohody - UNIPAR, Dobrodružství od západu do východu slunce - noční turistika v Beskydech, AUSTRÁLIE - Business cesty a akce pro vašich 7 smyslů, První rande s kajakem a kánoí, Valašským královstvím v koňském sedle, Javorové kouzlo horské cyklistiky – výlety na horských kolech s průvodcem, NOVÝ ZÉLAND - HOBBITON (HOBITÍN) : návštěva v říši fantazie, Po stopách Jacka Londona aneb dobrodružný zimní program na Javorovém, Výprava za Radegastovým pokladem pro firmy a skupiny, Emigrace do Valašského království, To nej ze Štramberka s hotelem Roubenka*** - program, akce, pobyt, Unikátní osoblažská úzkokolejka, Psí spřežení - mushing pro děti, AUSTRÁLIE - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Na raftu či kánoi jako losos peřejí., Den v dakarském bivaku, Jednodenní kurz jezdectví, To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Frenštát p. R., Rafting na Váhu, Po stopách Yettiho – zimní dobrodružství na Javorovém, To nej z pod Lysé hory, Livecooking, Javorový zimní den plný zážitků, NOVÝ ZÉLAND - PLAVÁNÍ S DELFÍNY, Horské zimní manévry - aneb „Javorový muž a žena“ - zábavně dobrodružný zimní program na Javorovém, Staň se vodákem aneb základní vodácký výcvik, Královský program pod Trúbou s komfortním ubytováním u Holubů, NOVÝ ZÉLAND - Vyhlídkové plavby za velrybami KAIKOURA , NOVÝ ZÉLAND - Vyhlídkové lety helikoptérou a letadlem, Víkend jen pro Vás dva, Skialpinistický kurz na Javorovém - seznamte se se základy skialpinismu, Farmářem na jeden den

Nový Zéland podzim 2013 self/share drive holiday

Nový Zéland leden 2015 self/share drive holiday

Nový Zéland podzim 2015 self/share drive holiday

Nový Zéland - rodinné cesty s dětmi

Nový Zéland - Te Anau Glowworm caves

Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

© Copyright 1997-2017 - VALASSKE KRALOVSTVI ® - SMART TOURISM SERVICES Ltd ®, Photography by Real Journeys

 

Kalendář akcí

 
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 20 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2017 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis, Chris Williams

Tvorba www - Neofema s.r.o.